Antik Roma-Yunan vs. heykelleri sizce neden çıplak yapılıyorlar?

Antik Roma-Yunan vs. heykelleri sizce neden çıplak yapılıyorlar ?

link

link

Güncellemeler:
Efes-Selcuğa gidenler bilir. orada hediyelik eşya saten her yerde erekte olmuş penis heykelleri ve çıplak insan heykelleri satılır. sordum, orijinalleri efes müzesinde var dediler. hakkaten müze erekte penis ve çıplak heykellerle doluydu. bu soru bunun için sorulmuştur.

0|0
8|12

En İyi Erkek Görüşü

• Elbise mi vardı o zaman? Sakallar da suavi gibi olmalı zaten. Herşey doğal. :D

Bu da Türk milletimizin heykele bakış açısı yorum sizin.

link

0|0
    0|0
    • e yani heykeller bakılmak içindir. :) sen olsan bakmaz mıydın yani, namahrem deyip başını mı çevirirdin yoksa :D

• Bakar geçerim ben. Adam o noktaya takılmış işte :D

Kızlar Ne Diyor 8

• çünkü insan vücudunun estetiki açıdan güzel olduğunu düşünürlerdi.ve o zamanlarda kusursuzluğa önem verirlerdi.normaline göre daha düzgün vücutlar yaparlardı.erkekleri kaslıdır.kadınları kıvrımlı. unutmayalımki onlarda yarı tanrı anlayışıda vardı.yarı tanrıları en mükemmel erkek vücuduna sahip herküldü. ya daha bişeyler vardı sanki ama ben bu kadarını hatırlıyorum.hocamız böyle bişeyler demişti sanki yanlış olmasın google dan bakın :)

0|0
    0|0
  • malzeme az gelmiş

1|2
    0|0

• Yunan heykelcileri örtü altından hissedilen gövdenin formunu ortay çıkarmanın çekiciliğini fark etmişlerdir. Bundan dolayı, gizlerken göstermek yunan heykelciliğinde bir motif olmuştur.

1|0
    0|0
  • Yiğidin malı meydandadr diye heralde niye derdine düştün ki :D

0|1
    0|0
  • o zaman insanlar daha edepliydi her halde...

2|0
    0|0
  • Sanat için soyunmak eyleminin sanatsal faaliyetlerle yansıtılması içindir herhalde :) Bence yani? :D

0|0
    0|0
  • çarşaflı heykeller de var.

0|0
    0|0
  • Soru değil mesajımı yanıtla.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• küp içinde ne varsa dışına onu sızdırır.bazı insanlar ahlaksız yaşayıp insanlarıda ahlaksız yapmak için ,sanat diye çirkefliklerde bulunup,toplumun ar damarını çatlatmaya çalışırlar.,hortlak adamın yüzünü yalarmış.kendine benzesin diye.bazı hortlaklarda herkes kendisi gibi ahlaksız olsun diye .gazetelerden tvlerden fuhşun reklamını yaparlar,bundan lezzet alırlar.burda lezzet vardır ama uğursuz bir lezzettir bu

0|0
    0|0
  • Klasik çağ dönemi heykelleri çıplak olur. Bu çağdaki heykellerin genel özelliği budur.

0|0
    0|0
  • Roma döneminde herkes çıplak gezerdi ... Millet sokak ortasında bile seks yapardı... Eeee o günleri yansıtmışlar :)

0|1
    1|0
  • Eski zamanlarda kıyafet var mıydı? Bi düşünseydin keşke

2|0
    0|0
    • düşünüyorum da o ihtişamlı saraylarda yaşayanların elbiseleri vardı ? ama donları yoktu :)

• sapıklık olarak yorumluyorum

0|0
    0|0
  • Spartacus dizisini izledikten sonra anlamamak pek mümkün değil.

0|0
    0|0
  • onlarda ne arar ne edep ne haya onların zamanında var mı idi Türklerin çıplak heykelleri ?

0|0
    0|0
  • sanat için soyunma fikri ozaman çıktığından olabilir :)

0|0
    0|0
  • edepsizler :)

0|0
    0|0
  • yunan mitolojisinde binlerce tanrı vardır ve tanrılar giyinmez zihniyetiyle çıplak yapılır

0|0
    0|0
  • onları görünce benimde çıkartıp gösteresim geliyor sanat nasılsa

0|0
    2|0
Yükleniyor...