Kapat

Kültürlü bir kız dururken kültürsüz kızı tercih eden kültürlü (gerçi artık bundan şüphe ediyorum) erkeğe ne denilir ki?

Ne olur hemen saldırmayın... Yani bu tezin sahibi ben değilim, herkes öyle diyor.. Kız meslek yüksekokulu mezunu, facebook'ta özlü söz paylaşan ve izlemediği türk dizisi olmayan biri..
Bense kendi halinde bir kızım avrupada okuyorum, Iq seviyem yüksek (kanıtlanmış), sinema, tiyatroya giderim falan...
Adamsa gayet iyi bir üniversiteden mezun, zeki, kültürlü ama özgüvensiz biri.

Ya bu adamın derdi ne anlamadım ki cidden artık eğitim ve kültürün gönül ilişkilerinde hiç değerinin olmadığını düşünüyorum. Gidip, simone de beauvoir okumayı bırakıp, türk diziisi izleyip, facebook'ta özlü söz mü paylaşayım yani?

Güncellemeler:
Sey bir de ben bu adami severken herkes derdi "ne buluyorsun bunda, bir kendine bak bir ona.. Sen daha iyilerine laiksin" derlerdi.. Ben de onlara derdim "o farkli biri, ben onda kimsenin goremeyecegi seyleri gordum"
b*k vardi gorecek, artik depresyondayim tamamen. :(
Arkadaslar izninizle sezen aksu dinleyip aglayacagim.. Ve sanirim aglarken uyuya kalacagim, sabah international economy dersim var.. Yorgun gozlerle derse gitmeyecegim sanirim. Yani uyandigimda dertleselim olur mu? Ne olur bari siz uzerime gelmeyin. :'(

0|2
20|50

En İyi Kız Görüşü

• Duyduğuma göre erkekler konuştukları kızların bilgili ama evlendiği insanın kendinden daha aşağı bilgi sahibi olmasını isterlermiş ama dediğim gibi bir duyum sadece

1|0
    0|1

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder
Sponsorlu

Erkekler Ne Diyor 50

• Demek ki sende göremediği bir şey onda var ki ona meyil etmiş. Adam gibi adam olmak iyi üniversitelerden mezun olup , eline çantayı alıp takımı üzerine çekip ortalığa çıkmak ile olmuyormuş demek ki. Bak senin gibi bir dahi bile per perişan oluyor. Bu gibi özelliklerini , karşıdaki insanların özelliklerini anlatmana gerek yok. Gönül bu neye konacağı belli olmaz.
    Hayatımda en sevmediğim şey böbürlene böbürlene kendimi anlatmaktır. Hiç bir zaman kendimi kimseye anlatmadım. Etrafımdaki tüm insanlar benim nasıl biri olduğumu benimle beraber yaşayarak öğrendiler. Mütevazilik bana göre budur. Olayı farklı bir boyuta taşımışsınız.
    İnsanları aşağılayarak mı ya da onların eksilerinden kendine bir meziyet edinip bunu yüzlerine vurmakmıdır?
    Mütevazılık her şeyi geçtim insan olmak bunu mu gerektirir?
    Kendini hiç bir zaman yükseklerde görme , kendini yetiştirmeni takdir ediyorum fakat diğerlerini de hor görme. Herkesin tercihi farklıdır. Ben kitap okuyorum diye bir başkasının da kitap okuması bekleyemem.
    Aynı zamanda herkes kendi için yapar ne yaparsa
    Şimdi biraz daha olaylara bakış açını değiştirerek ve hep bana demeyi bırakarak bakmayı denemeni istiyorum senden bunu yapabilirsin sanırım. Kıskançlığını da bir köşeye at ama bu çok önemli

1|0
    0|0
  • Bir ilişkide kültür seviyesi, karakter, kafa yapılarının uyuşması en önemli etkendir bence fakat bir etkileşiminde olması gerekiyor. Fiziki olarak hoşlanıyordur ve bir adım önde görüyordur.

Ayrıca bir insanın Myo mezunu olması kültürsüz veya zeki olmadığı anlamına gelmiyor.

1|1
    0|0
    • Ama simdi facebook profili ele veriyor bazi seyleri anlatabildim mi?

• Ne demek istediğini anladım fakat bu konu hakkında yorum yapamayacağım. Adamın bir ilişkisi var neticede. Umarım hakkında hayırlısı olur.

• karsındakinin kültürünün olup olmadıgına nasıl karar veriyosun onun kültürü farklı sadece sen modern kültüre sahipsin o işe eski seylerden hoşlanan türk kültürüne sahip biri ve arkadaslarının sözüne ne bakıyosun ondan daha iyilerine layikmıssın nerden biliyosun onlarında onu beğendiğini için snei soğutmaya çalıstığını
    özlü söz e gelince bunda ne var beğenir paylasır ilham gelir yazar. ona bakarsan günümüz yazarlarınında sayfaları var onlarda özlü sözler paylasıyo bu kültürsüzlük oluyosa senin kitabını okuduğun insanlarda kültürsüz çünkü illa onların sözleride paylasılıyor ya da paylasıyorlar.(arastırmadım paylasmıyolarsa amenna )

ve son olarak adam gerçekten kültürlüyse ve iyi bir üniversiteden mezun zeki biriyse belki seni kültürsüz olarak görüyo belki o kiz onun için daha kültürlü nerden biliyosun o kız diğerlerinden farklı geldiği için onun peşinden gidiyodur.

0|0
    0|0
    • Kiskancligimdan kuduruyorum.. Ama elini vicdana koy be facebook lrofillerimiz artik kulturseviyemizi ele verebiliyor.

• sen kültür seviyesine yanlış bakıyosun sen herkesi kendi kültürünle ele alıyosun onun kültürü farklı senin ki farklı anlatmak istediğim bu siz farklı dünyaların insanlarısınız ama sen aynı sanıyorsun

• Siz kültürlü kızlar kendinizi üst level görmekten vazgecmedikce duzen değişmez.
    Bizler kisaca g. tavan diyoruz.
    Kolaya kaciyoruz olay bu.

0|4
    0|0
    • Ne ust level gormesi mutevazilikten resmen ezildim durdum ama anladim ki mutevazi olmak zararmis..

• Aman ona bakarsan bende ne alkol kullanirim ne de gece cikarim siradan bir insan evladiyim iste.

• Biraz doğal ol. Mekanik yaşam tarzina kapilma. güzel bir kadın olana mütevazi olma izni vermezler, önce güzelliğini fark ettirirler sonra çevresindeki herkes hatta çevresinde olmayan ama çevresine dahil olmak isteyen herkes onu şımartır sanki güzelliği her şey için yeterli gibi davranır ve o kadın ancak kibirli olur.

• Öyle bir yorum yazdım ki kin kustum sizin bu kültür muhabbetinize , sonra yazdığımı okudum kültürlü olmanın okul bitirme ile olmadığını bildiğim için vazgeçtim ve sizin ne kadar KÜLTÜR lü olduğunuzu görünce okul bitirmemiş bile olsa sizi suya götürüp susuz getirecek kültürsüz insanların varlığına mutlu oldum

Kültürlü insan kendini övmez, insanları eğitimi ile aşağılamaz, ego yapmaz.. IQ o biçimmiş okuyanda cern de 27 kilometrelik tünelin manyetik mıknatısını8n helezon yapısallı titanyum oluşumlu tarnsfarmatörlerin kontrolünü sağlayan bilgisayarların yazılımını yazmış sanacak ne çok yazdım yine bee

0|1
    0|0
  • hisli bir erkek denir ^ ^
    seninle her türlü fanteziyi konuşmuş adam :D ben birini sevdim 4-5 sene aralıklarla birlikteliğimiz oldu ve toplamda bir kere elini tuttum bir kere belini bir kere sarıldım birazda yanağından öpmuşluğum birazda sacını okşamışlığım var.. sen adamla kafanın içinde seks yapmışsın ^ ^

0|0
    0|0
  • Çürük bir ağaca sarmaşıklarını sarınıp gerçek yüzünü gizlersen böyle olur kırılan sen olursun ve şunuda anlamış değilim niçin konuya eğitim seviyesi kültürel yaşam tarzından bakıyorsun aşkın hiç bir zaman orantısı yoktur olsaydı herkes bakir ve bakire olarak kalırdı

0|0
    0|0
    • Ben ona en saf halimi sundum v3 en guzel cumlelerimi kurdum o istese yapamayacagim sey yoktu..

• Kendine dikkat et senin gibi kızların nesli tükeniyor Sen bir elmassin ama senin değerini bir camcinin anlamasini beklemissin Oysa senin degerinden bir pırlantacı anlar sen camcidan değerini anlamasini beklersen üzülürsun sen seni kesfedeçek pirlantaciyi bekle

0|0
    1|0
    • Guldurdun :) Ben onu cok saf s3vmistim haketmedim bunu..

• Ben ne zaman saf sevdiysem hep kazık yedim bu dünyada kurallar böyle bu arada komik bir durumdan söz etmedim hayat gerçeği bu ender bir türsün ve durumun camcida ki elmas durumu

• Peki sana bir soru, Sana biri bir at hediye etmek istese ve 2 seçenek sunsa sana biri hırçın üzerine oturması çok zor bir at diğeri de uysal ne desen onu yapan bir at sen hangisini tercih edersin? (yanlış anlaşılmasın bayanları ata benzetmek gibi bir niyetim yok arada ki farkı açıklamaya çalıştım sadece)

0|0
    0|0
  • diplomaya bakmazki bu işler. adam atom mühendisi olsa faydasız. senin dediğin gibi oda kimsenin göremediğini görüyor bence

0|0
    0|0
    • Ama hic onun tarzinda bir kiz degil ki ne bileyim cidden sasirdim acaba sirf sevismek icin mi :/

• valla adam gibi birini istese seni seçerdi yazıdan anladığım kadarıyla. onlar evlenir görürsün.

• Yok ya onunla evlense varya sok olurum. Onum yqnina daha farkli bir kiz gider.

• Bense kendi halinde bir kızım avrupada okuyorum, Iq seviyem yüksek (kanıtlanmış), sinema, tiyatroya giderim falan...
    Adamsa gayet iyi bir üniversiteden mezun, zeki, kültürlü ama özgüvensiz biri.

bu paragraftan sonra senin zekanın olup olmaması konusunda ikileme düşmeye başladım. zekanın yüksek olup olmaması değil zekanın olup olmaması konusunda...

0|0
    0|0
  • Kültürlü olman sevileceğin anlamına gelmez. Hatta yüksek bir egon var. Bunu aşmaya çalış

0|1
    0|0
  • Okumakla Adam olunurmu cahillik giderde eseklik baki kalir fazla ozguven iyi degildir onemli aileden be aldigin kendini nekadar gelistirdigin sende olmayan birseyler olmasaydi gitmezdi

1|0
    0|0
  • bırak gitsin, görgü bilgi, kültür çok önemli.. isterse dünyanın en yakışıklı adamı olsun, kültürsüz kızla takılmayı seçti ise sen ona fazla gelmişsin.. Sen dengini bul derim..

0|0
    0|0
    • Erkekler benim tarafimdasiniz sevindim valla ama hala icim aciyor :(

• Çok ayıp etmiş o arkadaş. Kültür denkliği ilişkilerde çok önemlidir.

0|0
    0|0
    • Zaten muhendis bayagi iyi bir universiteden mezun ama kendini hep eksik hissediyordu.. diyordum sen zeki kulturlu bir adamsin falan ama onun dedigi napacaksin benim gibi bir adami git okulundan bir avrupali bul kendine

• Yemişim kulturunu ben o sıcaklığı paylaşımı bulamadıktan sonra. Kultur neye yarar ayrıca bu senin fikrin bilmiyoruz

0|1
    0|0
  • Kültürlü kızı tercih eder. Dünya'nın sürekli değişmesi gibi kültürünü buna paralel geliştirmesini beklerim. Oturur çizgi roman, mitler, tarihten tartışırım hoş olur.

0|0
    0|0
  • Bir erkek her zaman zeki bir kızı tercih eder ama zekilikle çok bilmişlik farklıdır o kızda kültür olarak üstün olabilirsin ama zekasıyla seni ezeceğine eminim.

0|0
    0|0
  • Yaa uzulme, ben ITU mezunuyum, sınıf arkadaşım ortaokul mezunu iğrenç bir kızla kursta tanışıp evlendi, herşey dengeli değil hayatta, çocuk oldu, sizin gibi iyi kızlarda bekler durur valla

0|0
    0|0
    • Itu mezunu bir sevgilisi varmis kizdan ayrilmis sebebine gelince kiz ondan once mezun olmus ise baslamis bizimkide ayrilmis bak okulum bitmedi hala ve askerlik yapmadim.. ama kiz bayagi yalvarmis ustesinden geliriz diye bizimki yinede dinlememis ayrilmis..

• Bu siteden içtenliğine inandığım biri ile ilk kez konuşmak isterdim, ama telimi veremem tabiki, neden bu kadar üzgünsün, umarım gerçeksin, sanal olup bazen kandırıyorlar bizi, erkekler biraz salak o konuda

• Neyse gizli isen zaten yoksun, ne diye yazıp duruorum

• Eğitim ve kültürün hiçbi değeri yok emin ol. Bu devirde özgüvenin önemli. Ağzın ne kadar laf yapıyosa o kadar tatlısındır o adam için

0|0
    0|0
    • Ha bu demek oluyor ki cinsellik onemli?

• "Ağzın laf yapması"'ndan sen cinsellik mi anladın? Cidden ne düşünüyosun? Kendine güvenin ve kullandığın kelimeler önemli. Oral seks değil eğer burdan bunu anladıysan

• sadece sorunun başlığını okudum ve diyorumki
    1- askerde
    2- aşkta mantık aramıyacaksın.

0|0
    0|0
  • bu senin kültür bakışına bağlı kültür derken anene töre ataya ana baua eşe saygı kültüründenmi bahsediyoruz yoksa yeni nesil batıkültürümü

0|0
    0|0
  • Cevabım hoşuna gitmeye bilir..

http://i.hizliresim.com/rdWkGN.png

0|0
    0|0
  • Sorunun cevabını kendin vermissin. Adam özgüveni eksik olduğu için sana yetemeyecegini düşünüyor olabilir. Sen ona kendisini eksik hissettiriyorsundur

0|0
    0|0
  • gönül bu aka da konar boka da..

0|0
    0|0
    • Evet konuyor farkindayim. Boka.

• GÖnül işlerinde kriter olmaz.. Sen kendini yorma derim

0|0
    0|0
  • Gönül bu oya da konar, b. ka da... Boşver gitsin haci abi :)

0|0
    0|0
  • Iste bu tavirlarindan olabilir mi sen avrupada okudun diye kendini ustun goruyosun sen manken gibi olsan ne olur helal l*n o cocuga

0|0
    0|0
  • Kültür mantarı

0|0
    0|0
  • Akıllı bir erkeğin yanında aptal bir kız görebilirsin, ama akıllı bir kadının yanında aptal bir adam göremezsin...

0|0
    0|0
    • Valla ben sonunda nerede bir kiro var gidip ona gonlumu kwptiracagim sanirim..

• Sende duygularını deği aklını kullan

• Erkekler Devam
    20
Sponsorlu

Kızlar Ne Diyor 19

• Kendini güzel övmüşsün öncelikle bravo, IQ seviyenin yüksek olduğu halde insanları bu derece aşağılamadan gerektiğini bilmemen ise garip gerçekten. O kız Dediğin yerlerden mezun olmuş olabilir, fakat belki ailesinin durumu yoktu veya kendi kişisel problemleri vardı? Bunları biliyor musun veya hiç aklına geliyor mu? Gelmiyor çünkü sen süper zekasın diğer insanları ezme hakkın var öyle değil mi? Ben çocuk Gelişimi okuyorum ve inan bana anormalsin. Ayrıca sevdiğin çocuk o kızı seviyorsa demek ki kısmetinde o yokmuş biraz da böyle bak. Süper zekasın diye herkesi elde edemezsin. İd'ini biraz eğitirsen bu süper egon da ortadan kalkmış olacaktır.

2|2
    0|0
  • Yapacak birsey yok. Seven insan kulture ona buna bakmıyor. Boyle bir kıyaslama yapmanda yanlıs acıkcası. Banada cok diyorlar mesela. Eskisevgilimi ornek gosteriyorlar "bunun gibi bakımlı giyinisine davranısl rına onem veren kulturlu bir erkek dururken neden o " ama yapacak bisey yok seviyorum işte kalp bu.

0|0
    0|0
  • Okumak cahillik alir eseklik baki kalir.
    Bkz. Sen

2|0
    0|0
  • Benim bu olaydan anladığım herkes kendinden bir beden küçük kültürle izdivaç kuruyo
    Kültürünüzü poşete koyun

0|0
    0|0
  • Okumuşsun ama kibirlisin, Allah bir insanı bitirmek istersen ona önce kibir verirmiş.

1|1
    0|0
    • Kibir mi ne arar kibir bende keske olsa bunlar hep kiskancliktan bebek

• Diğer kızı küçük görmen kibirden değil kıskançlıktan mı? Olabilir bak bunu düşünmemiştim.

• Ya banane kim ne okuyorsa okumuyorsa.. Aman bu dunyaya her seviyede insan lazim o farkli bir konu ama cidden onun tarzinda bir kiz degil her sey dengi dengine olmasa bile bunlarin arasindaki fark cook. Sanirim yalnizca sevismek icin sonucta ben avrupadayim adam sevisecek kiz ariyor.

• Myo mezunu olmasi insani kultursuz yapmaz karsindakini kucumser gibi konusmaktan vazgec once
    Okumus ve kulturlu olman bisey degistirmiyo bak kiz kapmis adami ;)

0|0
    1|0
  • Sen bunların hiçbiri yüzünden değil kendini mükemmel sandığın için kaybetmişsin. Ama bunu farkedemeycek kadar körsün.

0|0
    0|0
  • onlara sunu deseydin kalp bu eğitims eviyesine ya da kaşa göze bakmıyor sebepsiz seviyorsun ta ciğerin yanıyor die

0|0
    0|0
  • Ona asik olmus demekki, hersey kulturlu kultursuz demek değil , ne alaka hem okumus cahillerde var...

0|0
    0|0
  • Peki ya senin bu konuyu kültur sanat kategorisinde paylaşman ve madem bu kadar fonanımlıdın neden özgüveni eksik bir adam istiyorsun ki bence baya sallıyorsun

0|0
    0|0
    • Salliyorum isim gucum yok dera calismak yetine

• umarım hatırlarsın beni AŞIRI... kız :)

• Konuştuk mu daha önce

• Cin Ali okuyorum diye kendini kültürlü sanan bir kezo daha.

0|1
    0|0
    • cin ali kim canim tanimiyorum ama tanima isterim evrensel bir insanim ama cin aliyi bilemedim petit prince biliyorum cok tavsiye ederim

• Şahsen sen kendini çok kültürlü görüyo olabilirsin ama bana göre çok ezik bir kezosun. Petit Prince okuman bu kezoluktan kurtarmıyor seni x2 kezo yapıyor. Bugün bu kadar küçümsenmek sana yeter.

• didematar cok atarlisin bebegim ama ben ask acisi cekiyorum farkindaysan biraz kadin dayanismasi yapsan bebegim

• Eğitim düzeyin veya kulturlu olmakla aşık olunmaz çunku canım bunlar aşkta boş iş :)

0|0
    0|0
    • evet anladim biliyorum artik :(

• Aşk kültüre mi bakıyomuş daha neler duycaz :) fakir kızı zengin oğlana yakıştıramamak gibi bişey bu ve çok yanlış

0|0
    0|0
  • Guzelmis yaa

0|0
    0|0
  • Hayal dunyannn favorim bebeimmm

0|0
    0|0
  • helal olsun denır :)

0|0
    0|0
  • Aşk bu kültürünü değil kalbini seviyorsun. Ondaki kalbi sende göremedi belki.

0|0
    0|0
  • Adam her ne kadar kulturlu olsada mal galiba

0|0
    0|0
  • sende diyorsun zaten özgüvensiz biri erkeklerin çoğuna göre değilsin yani kendini geliştirmişsin erkekler kendinden 1 seviye aşağıdakilere bakar aşık olur canım

0|0
    0|0
    • Ne yani gerileyim mi? Gelecegim parlak ama..

• genellemek yanlış aslında bazı erkekler statü olarak kendinden yüksek bir bayanla evlenebilir

• bunların hepsi fasa fiso önemli olan insan olmak ve insan kalmayı becerebilmek

Yükleniyor...