Bir hikaye yazıyorum. Bir parça da detay kısmında paylaşacağım. Yorum yapar mısınız?

... Saat sekizi bulup dersler başladığında, Baş Dadı Elisabeth kendi ders saatine kadar kalan bir iki işini tamamlamak üzere odasına çıkarken Bay Summers'ın yanına uğradı. Odasının kapısını yavaşça tıklattıktan sonra Bay Summers'ın "Girin." demesini bekledi. Beklediği gibi Bay Summers'ın kalın sesi "Girin." demişti. Gülümseyerek kapıyı açtı ve odanın içine doğru ittirdi. David James, dosya ve kağıtlarla dolu olan masasının başında oturuyor ve bir zarfı açıyordu. Elisabeth'i görünce dudaklarında bir gülümseme oluştu ve "Gel, kızım." dedi. Elisabeth, masanın önünde karşılıklı duran lacivert tekli koltuklardan birine oturdu. Sağ elinin işaret parmağıyla masanın üzerindeki kalabalıklığı işaret ederek "Çok... Çok meşgul görünüyorsunuz Bay Summers." dedi kıkırdayarak. Bay Summers, tek kaşını kaldırıp ona baktığında, ağzını kapatıp kıkırdamasını durdurmaya çalıştı. Ancak Bay Summers'ın ciddi olmadığını zaten biliyordu. "Evet kızım." dedi David James bakışlarını zarfın içinden çıkardığı kağıtlara döndürerek ve devam etti. "Bay Johnson'ın bu ay, son üç ayda yaptığı yardımlardan daha fazla yardım yaptığını biliyor muydun?" Elbette biliyordu. Bay Johnson, Caroline'a yaptığı yardımları her defasında söylüyor ve Caroline'da Elisabeth'e yetiştiriyordu. Caroline, yetimhanede işe başlayalı dört ay olmuştu. Geldiği ilk gün Bay Johnson da oradaydı ve onun Caroline'dan çok hoşlandığı Elisabeth'in gözünden kaçmamıştı. O aydan sonra Bay Johnson'ın hem yardımları hemm de ziyaretleri oldukça çoğalmıştı. Bay Summers, Elisabeth'in cevap vermemesi üzerine bakışlarını ona çevirdi ve utanmış olan gözlerini görünce gülerek "Bu son yardımların çoğalmasının Caroline'ın işe başlama zamanına denk gelmesi ne kadar ironik değil mi Elisabeth?" diye sordu. Elbette Elisabeth'e takılıyordu. Sonuçta bu kızlar, rahibe değildi. Birini sevmeleri, onlarla evlenmek istemeleri gayet doğaldı. Aşktı bu. Kim kalbine hükmedebilmişti ki kendisi kalplerine kelepçe takmalarını istesindi.

0|0
0|3

En İyi Erkek Görüşü

• Bu daha cok fıkra gibi olmus

0|0
    0|0
    • devamı var tabiki. hepsini buraya yazamazdım...

• Okumaza okumasın. Bir iki aklı başında kişi yorumlarsa kafi.

• Bende bir kısmını okudum ama guzele benzio basarılarınındevamını dılerım yazdıgım yorumda sakaydı alınma

Erkekler Ne Diyor 2

• Karakter isimleri oturmamış ve suruklemiyor.
    Doğallığı arttir. Az isim kullanmaya çalış. Cok eksik var ama iyi bir çalışma..
    Okudugun bir romandan etkilenip mi sectin konuyu?

0|0
    0|0
    • Teşekkürler :) İlk denemem acemiyim. :) Hayır, kafamda bir kurgu var ona göre yazıyorum. :)

• Doğrudur. Oturup çok üstüne düşülmesi gereken birşeyy

• Evet kızım." dedi David James bakışlarını zarfın içinden çıkardığı kağıtlara döndürerek ve devam etti. "Bay Johnson'ın bu ay, son üç ayda yaptığı yardımlardan daha fazla yardım yaptığını biliyor muydun?" Elbette biliyordu.

Ve devam etti... döndürdü ve devam etti cevirdi ve devam etti.
      Biliyormuydun (sen) elbette biliyordu (o). Biliyorsun desen olacak.

• acemilik belli oluyo yinede guzel ama cok detaya girmissin :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...