Burada ne kastedilmiş anlayabileniniz var mıdır?

Kuş ölür, sen uçuşu hatırla diyor İranlı kadın şair.

Bana mı bir tek anlamlı geliyor bu? Anlattığını anlayabileniniz var mı?

0|0
1|14

En İyi Erkek Görüşü

• Yaptıklarıyla hatirla diyor bence.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Elden gidince kiymeti anlasilir gibi geldi bana

0|0
    0|0
  • harika bir sözmüş... kuş ölür, sen uçuşu hatırla.. paylaştığın için teşekkürler.. yani demek istemiş ki hiçbir şey baki değildir.. bugün olan şey yarın yok oldu diye o şey gözünde değersizleşmesin.. ve kalıcı olan HATIRdır HATIRLAMAKtır.. biz yaşıyoruz.. neden onurlu yaşamaya çalışıyoruz? işte bunun için.. biz ölünce uçuşumuz hatırlanacak... yüksek ve ihtişamlı uçardı desinler diye

0|0
    0|0
  • hayatın hoşçakal demekle geçicek bu seni sevmekten alı koymasın demek istemiş :D

kadından şair olursa bu kadr olurdu anca ^ ^

0|0
    0|0
    • Kimse hala kadının ne anlattığını çözememis. Gayet iyi bir şair demekki. :)

• birinin tam anlamıyla ne demek istediğini kişiden başkası tam manasıyla bilemez.. şimdi burada herkes senin ne anladığını mı tahmin edecek :Pp
      aşağı tükürsen kadın yukarı tükürsen kadın :D

• Bende mi sıkıntı var, yoksa yorumlayanlarda mı? Giden gitmiştir diyo sen arkasında bıraktıklarına bak gibi bir anlam çıkardım.

0|0
    0|0
  • @milankundera haklı.

0|0
    0|0
  • ölmeden önce yaptıklarını hatırla diyo yani :D

0|0
    0|0
  • Insan kaybetmeyene kadar değerini anlamazmış. Bazı şeylerin

"Anlamı bu"

0|0
    0|0
  • Yani önemli olan işlevi öğren , yapan kişi geçicidir gibi bir anlam galiba.

0|0
    0|0
  • Anlaşılır bişey

0|0
    0|0
  • Pegasus virali

0|0
    0|0
  • Sair burada ; hayat bir gundur o da bugundur temasina deginmis sanirim.

0|0
    0|0
  • sonuca bakma önemli olan ne yaptıgın gibi bir anlam var sanki. anı yaşa ' der gibi

0|0
    0|0
  • zaman geçer hatıralar kalır.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Füruğ Ferruhzad, bir okul servisine çarpmamak için kendi direksiyonunu aniden kırar ve 32 yaşında bir trafik kazasında ölür. Füruğ ölmüştür ama uçuşu bitmemiştir. Bugün bile hatırlanır İran edebiyatının güçlü kalemi.

Şiirinde ise hayatın kısa olduğu ve vücudumuzun değil yaptıklarımızın hatırlanacağıdır. "Benim naçiz bedenim elbet bir gün toprak olacaktır." demiştir Atatürk ve fikirlerinin devamlılığını sorgulamıştır. Tüm insanlar için bu durum böyle. Biz elbet öleceğiz ama yaptıklarımız ile hatırlanacağız. Kimlerin hayatına dokunduysak onlar bizim "uçuş"umuzu hatırlayacak.

0|0
    0|0
Yükleniyor...