Evlilik zorunlu mudur sizce?

Sizce Evlilik Zorunlu mudur?

Yani illada evlenmelimiyiz bir zaman?

0|0
7|19

En İyi Erkek Görüşü

• zordur.herkes evlenmek zorunda değildir.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• Ben evlenmeden her haltı yerim diyorsan şart değil... Ha çocuğun gayri meşru doğunca anlatmakta sıkıntı çekersin belki biraz...

0|0
    2|1
  • hayır zornlu değildir. gelişmiş ülkelerde evli sayısı azalıyor, genelde arkadaş olarak beraber eve çıkıyıorlar

0|0
    0|0
  • Şayet doğruyu bilmek istiyorsan gerçekten soyliyim; Eğer nefsine galip geliyorsan, ve kimse ile en ufak bi yakınlık kurmuyorsan, bu sana bağlı...Illada evlenmek zorunda değilsin...Ama her önüne gelen bişeyler yaşıyorsan (sevişme, öpme, hatta yanyana gezmek gibi vs) Bunların yapman yanlış olduğu için evlenmelisin...

0|0
    0|1
  • yaa ben evlenemedim param yok ki.

0|0
    0|0
  • Evet, şartlar el verdiği halde keyfi olarak evlenmemek İslama göre caiz değildir. Çünkü şeytan hep yalnız adamla birliktedir ve evlilik de imanın yarısıdır demiş peygamberimiz.

0|0
    0|1
  • Evlenmedende sevişenler var günümüzde hem yasal hemde iki taraf içinde karlı farklı deneyimler için bağ yok. Tabi işin toplumsal ve dinsel boyutunu düşündüğümüzde sadece yüzüne tükürülecek insanlar gözümde fakat israfa karşıyım.

0|0
    0|0
  • yaşıtlarımın nerdeyse hepsi evli nişanlı vs.ben bugüne kadar evliliği aklımdan bir kere dahi geçirmedim.hatta evlensem nasıl olur diye bile düşünmedim.her insan illa evlenecek diye bişey yok

0|0
    0|0
  • Zorunlu Olmasada Evlenilmeli...Hem Sen Bakiremisin Bilmiyorum Ama Nereye Kadar Dayanıcaksın (Sakın Ha Sakın Yanlış Anlama) ?

0|0
    0|1
  • benimle olursa tabiki evlenmelisin, benimle olmazsa evlenip de napıcan:)

0|0
    0|0
  • tasavvufla aran iyiyse bununla ilgili bir hadisi şerif mevcut

0|1
    0|0
    • cevabın alabildiğine mantıklı +1 i verdim. fakat bişey yazacaktım ama buraya uygun olmaz.

• toplumsal zorunluluktur ama birey olmayı becerebilirsen evlenmezsin

0|0
    0|0
  • evlenmesende olur bekarlık sultanlıktır

0|0
    0|0
  • Bence evlilik şart birlikte yaşamak için yoksa bizim toplumumuza aykırı ilişkiler ortaya çıkıyor

0|0
    0|1
    • "toplumumuz" da sabit fikirli olmayıversin canım. :)

• Sen toplum değişime şüphe ile bakmasın diyorsun kaldıki insanlar kişi şüphe ile bakıyor işin zor.

• orası öyle. zor olduğunu inkar etmiyorum. kalıplaşmış ve betonlaşmış zihniyetler zor değişir. ama değişir... değişime direnç gösteren ve statükoyu korumakla yetinen düşünce tarzları ile mücadele etmek gerekir bence.

• nasıl hissediyorsan öyle yaşa arkadaş..

şimdi keyfine göre yazmadığımızdan azar yeriz bi de.

0|0
    0|0
  • Tamamen kafa bir kadınla olabilir sonra ki zamanlarda

0|0
    0|0
  • evlenmiyom arkideeş.

0|0
    0|0
  • napcan da evlenmicen mi yooksa ?

0|0
    1|0
  • yaşın ilerledikçe allah korusun ailen olmucak hellede kardeşinde yoksa hayatta kimsen olmaz :(

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 7

• Evlenmek sıkıntılı

0|0
    0|0
  • Bence evlenmeliyiz hem de bu sene.:)

0|2
    0|0
  • aile kurmayı sevdiği insandan çocuklarının olmasını kim istemez

0|0
    0|0
  • hiçbir endişenin olmaması lazım karşındaki insanla ilgili. çok zor evlenmek. ama bu evlenenler nasıl evleniyorlar anlamış değilim.

zorunlu değil.

0|0
    0|0
    • ciddiyetsiz ilişkieri seviyorum. :) ciddiyet harbi büyük bir yük yüklüyor omza.

• gerçi şimdi buradaki ciddiyetsizi yanlış yorumlayacaklar vardır. neyse.

• 30unu gecip evlenmemis kadindan, 35ini gecip cocuk sahibi olmamis kadindan korkarim. bosanmis olabilir. ama evlenmemisse kesin bir bok vardir derim. ki hep te olur.

0|1
    3|1
  • zorunlu değil.Ama Türk toplumunda neredeyse şat.

Bu dünyaya gelme amacımız evlenmek de değil ayrıca

0|0
    0|0
  • Zorunlu değil tabii ki. Evlilik isteyen var istemeyen var yani. Herkese göre değil.

0|0
    0|0
Yükleniyor...