İZMİRDE BAR TİYATROSU YAPMAYI DÜŞÜNÜYORUM. SİZCE NASIL OLUR İLGİ ÇEKER Mİ VEYA GELİR MİSİNİZ?

Mahşer i cümbüşü bilirsiniz, tiyatro sporu yaparlar.
Tamamen doğaçlama ve her şeyi seyirciler belirliyor.
Öyle bişey yapma düşüncem var çok yakın zamanda.
Ne dersiniz, çay kahve bira içip eğlenceli vakit geçirmek, gülüp eğlenmek, hatta sahneye çıkıp aramıza katılmak, kulağa nasıl geliyor?

0|0
3|1

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 2

Erkekler Ne Diyor 1

• Izmir'de is görür ama kurgusuz olmaz bu isler. Siritir havada kalir. Musterilerilerin arasına ekipten birilerini yerleştirip yonlendirmeyi bu şekilde önceden hazırladığınız kurunun üzerine şekillendirin.

Başka türlü hem çok yorulursunuz hem uzulursunuz.

Sunumlarımı slaytlata bağlı kalmadan katılımcılarla yapıyormuş gibi duruyorum egitimlerde. Konudan konuya atlayıp ekibe bulasip sanki olaylar spordan gelişmiş gibi tekrar konuya başlıyorum.

Aynısını, aramıza yeni katılan başka bir arkadaşımız yapmaya çalıştı. Slayt seti hazirladi ama sunumu kurgulamadan çıktı. Konuyu ilerletmek için sorduğu sorular cevapsız kaldı. Yaptığı espriler havada kaldı. Yaptığı benzetme alakasız düştü. Performansı düştü konuyu toparlayamadi.

Demek istediğim binanin temelini, kolonlarıni, odalarını siz önceden belirleyin musteri tuglalari sıvayi boyayi yapsın. Hatta bu işin başlarında sadece bayanın rengini seçsin.

Tecrübe edilmiş tepkiler arttıkça kaba inşaata kadar inersiniz.

0|0
    0|0
    • Telefondan kaynakli Düzeltmeler;

... spordan gelişmiş gibi tekrar konuya başlıyorum...
      ... spontan gelişmiş gibi tekrar konuya bağlıyorum...

... tuglalari sıvayi boyayi yapsın. Hatta bu işin başlarında sadece bayanın rengini seçsin...

... tuglalari sıvayi boyayi yapsın. Hatta bu işin başlarında sadece boyanın rengini seçsin...

• Hatta müşterilerin içinde
      "Dur şunu bir g*t edeyim" diyen adamlar çıkacaktır.

Bunlara karşı hazırlanması lazım

• düzeltmelere gerek yoktu, söylemek istediklerin anlaşılıyor. evet aslında bir kurguyla çıkma düşüncesi var aklımızda ancak tiyatro sporunun ruhuyla ve özüyle oynayamayız, herhangi bir kurgu olmamalı. dediğin gibi zor bir iş seyircinin ne isteyeceği nasıl bişey yaratacağı belli olmaz hızlı düşünüp anında kurgulayıp oynamak gerekir bu da ekibin oyunculuk yeteneklerine göre şekillenir. bir süredir yapıyoruz bu şekilde hatta okullara gidip oynuyoruz bazen gayet keyifli oluyor tabi soru işareti olan şey, yaş ve eğitim düzeyi yükselince ve bar ortamında da bunu yapabilecek miyiz.. öncelikli olarak bildiğimiz şekilde başlamak ve tutturamazsak dediğin gibi kurguya geçmeyi düşünüyorum

Yükleniyor...