Osmanlı zamanında erkeğin bayana hediye olarak ayna vermesinin âdet olduğunu biliyor muydunuz?

Ve bunun bayan için nice pahalı hediyelerden daha mâkbul olduğunu biliyor muydunuz? Çünkü aynanın manası " sana senden daha güzel bir hediye bulamadım " demekmiş. vay bee ne anlamlı ama:)

0|0
1|10

En İyi Erkek Görüşü

• ben sevgilime ayna hediye etsem, " bunu mu bana layık göedün" der aynayı bana fırltır :D

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Vay bee

Şanlı Osmanlı

Aşkta da destanlar yazmış :)

Ayna verecek bir kız bulsam ben de bunu düşünüyorum bak :))

Güzel bir düşünce

0|0
    0|0
  • şimdi versek ,

ne yani sen bana kendine biraz çeki düzen ver haline bak mı demek istiyorsun

diyerek kavga çıkarırılar

1|0
    0|0
  • atmasyondur büyük ihtimal günümüzde türkiye cumhuriyetine düşman olanların bir kısmi ah osmanlı güzel osmanlı edebiyatı yapmaya başladılar madem mükemmeldi niye dağıldı yani

0|0
    0|0
    • fizik kuralıdır bu yükselen herşey aşağıya düşer. Birşeyin dağılması onun her zaman kötü olduğunu göstermez

• iyiymiş sevgililer gününde masraftan çıkarız

0|0
    0|0
  • waow bulunsun aklımda:)

0|0
    0|0
  • bunu öğrendiğimiz iyi oldu . :)

0|0
    0|0
  • hemde ucuza kapatabiliriz hiç düşünmemiştik ne varsa atalarımda var işi biliyolarmış .

0|0
    0|0
  • Mendilin anlamını araştırmanı bekliyorum.

0|0
    0|0
  • Maalesef şimdikiler yemez bunu..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Bana çok romantik geldi ama o aynada herkese verilmezse daha güzel olur di mi?düşünsene herkese verdiklerini.Bunu sadece bana vermiş olsa dünyanın en pahalı hediyesinden daha güzeldir ,hele bir de içinde güzel bir not olursa :))

0|0
    0|0
Yükleniyor...