Yabancı dil ilerletmek için yurtdışından yazıştıklarınız var mı?

Yabancı dil ilerletmek için yurtdışından yazıştıklarınız var mı?

0|0
8|10

En İyi Kız Görüşü

• Bir Nijeryalı bir de Ganalı arkdaşım war.. Nijeryalıyla yonja'dan tanışmıştık... Ganalı Karim ile de kadıköy vapurunda :))) (15 kişilik bi grup halinde vapura bilndiler geleneksel çalgılarıyla. sultanahmette çalıp söylüyolarmış.. Karim yanıma oturdu.. ingilizce biliyo musun dedi, ehh dedim anlaşabiliecek kadar.. Anlaşırız işte konuşuyosun dedi.. Tamm dedim.. Nerelisin nerde oturuyosun falan.. Çok güzleryüzlü bi çocuktu.. Sohbet ettik biraz.. Sonra birden ayağa kalkıp for u dedi, benim için vapurda şarkı söyleyip dans ettiler.. :)) sonra geldi önümde diz çöktü.. u are beathifull and Maryy me!..şaşırdım kaldım, vapurdaki yüzlerce insan bana bakıyo.. Kollarından tutup kaldırdım,ok şakacısın dedim güldüm falan, sonra telimi aldı, arada aarayıp konuşuyorz)

Bu güzel anımı da paylaşmak istedim sizlerle :)

0|0
    0|1

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 7

• Evet var bir ara telefondan mesajlaşıyorduk sonra telfonda sesli konuşmaya geçtik çok ilerletmiştim kendimi elime sözlük almadan konuşabiliyordum sonra irtibatı ben kopardım çünkü işlerim yoğundu farklı kurslara gitmeye başladım kafamı veremdim ingceye ama yinede unutmuş değilim.

0|0
    0|0
  • Var.Birisi Türkçe öğrenmeye çalışan bir İngiliz kız.Diğeri de benden yaşça çok büyük bir yabancı erkek.İngilizcem çok iyi seviyede değildi ama konuşa konuşa ve altyazılı filmler izleye izleye,biraz daha ilerledi.Özellikle ilk söylediğim kız,çok çok eğlenceli:)

0|0
    0|0
  • Frasçayı sevdiğim için iki İranlı dostumla her zaman yazışırım. İbranice için de bir İsrail li arkadasım var. İngilizce içinde ise iki ABD li arkadasım var ama onlarla Türkçe yazısıyoruz onlar daha çok Türkçe öğrenmek için yazıştıklarım.

1|0
    0|0
  • var.önerim geliştirmek istediğin dil anadili olanlarla yazış.sadece yazışma skype vs üzerinden konuş.

0|0
    0|0
  • Olmaz mı ... Hemde 3 arkadasım var. Mecbu pratık yapıyorum unutmamak ıcın herseyden konusuyorum yoksa cok nankör bır dıl ıngılızce.

1|0
    0|0
  • yazışmakta bişey yokta skype gibi konuşma olsa zor olur galiba, skype üstünden birebir canlı konuşmaya dayalı programlar var ama bilgin olsun dil gelişimi için

0|0
    0|0
  • bende konuşmak isterdim nereden bulucam bilmiyorum ama

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• 1987-1992 yılları arasında Fransızca yazıştığım üç mektup arkadaşım vardı. Çok faydasını görmüştüm o zamanlar. Şimdi ise bir fransız, bir italyan ve bir faslı msn arkadaşım var düzenli yazıştığım.

0|0
    0|0
  • İngilizcem pek yok ama ablamım uygulamış olduğu bir yöntemi vere şöyleyim sana İngilizce olan bir filmi yine İngilizce alt yazılı izle

0|0
    0|0
  • var. ingilizcemi ilerletmek için başlamadım ama baya ilerletmişti. hatta İstanbul'a bile geldiler onları gezdirdim :)

0|0
    0|0
  • yabancı yokta arada arkadaşlarla ingilizce yazışıyoruz.değişiklik oluyo :D

1|0
    0|0
  • Birkaç arkadaşım var İngilizce'yi unutmamak için yazıştığım. Skype kullanmayı düşünüyorum yakında konuşmayı da unutmamak için :)

0|0
    0|0
  • vardı... güzel oluyor... ingilizce genel dil olduğundan daha rahat bulunuyor... ama tavsiyem yazdığın kadar da konuş... telafuz çok önemli cünkü...

0|0
    0|0
  • Bizzat kendim yurtdisindayim o kadar cok kaldim ki iki yabanci dilim var ama turkcede sorun olmaya basladi konsurken zorlanip sacmaladigim oluyor

0|0
    0|0
  • Vardı. İki İngiliz ile yazışıyordum. Ben İngilizce onlar Türkçe pratik yapıyorlardı. Bir tanesi sık olmasa da ara ara mail atıyoruz birbirimize.

0|0
    0|0
  • bunun için biraz daha dil bilgisine ihtiyacım var yazışabilmek için

0|0
    0|0
  • ICQ ve MiRC dönemlerinde çok yapmıştım... LOL da ne ki? diyordum hatta o zamanlar :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...