Bu geceye binaen bir şiir?

bu geceye binaen bir şiir? aklına ilk gelen.

0|0
3|2

En İyi Kız Görüşü

• Her şeyin hep iyi devam etmesi diye bir şey yok hayatta...
    Ayrılıklar var içinde ölüm olan. Zaten ben bundan başkasına ayrılık demem. Canın, kanın olan insanları kaybetmek var. O zaman sorguluyor insan neden benim ailem dağıldı? Eee herkesin annesi var? Baba diyorlar çocuklar? Ben neden bu kadar yalnız bırakıldım.

Beraber geçirdiğin güzel günlerin değerini bilmelisin. Annenin pazar sabahı hazırladığı kahvaltıyı, babanın aldığı sıcak ekmeklerin kokusunun değerini bilmelisin. Sonra kaybettiğinde özlüyor insan be.. Ben yalnızım diyorsun. Aradığım sevgili değil huzur diyorsun. Baba şu kızı seviyorum istemeye gidelim diyememek nedir biliyor musun? Bunu söyleyecek bir baban olmaması. Kızın babasına baba diyememen... Diyemezsin ki oğlum. Senin gözlerin ağlamaya programlı.

Anne sence bu kız nasıl? sevdin mi? Soramıyorsun işte öyle yalnızsın. Öyle uzaksın her şeye... Bırak değerini bil hayatın, sev yanındakileri. Özlüyorsun sonra... Anlatamıyorsun, anlamazlar... her Allah'ın günü babanın mezarındaki elma ağacını sulamaya gidiyorsun. Baban elma'yı çok seviyor. Gözyaşı toprağa iyi gelmiyor.

Git elindekilere sarıl ve n'olur değerini bil öpemediğin ellerin. Sarılamadığın zamanlar olacak. Elbette yine güleceksin ama hayat işte kalbin var. Aklın var, çıkmıyor aklından. Senin olmuşlar ya bir kere... Oğlum diye sevmişler ya seni. Şimdi Dünya nüfusu sevse yeter mi? Yetmez. Kimse baban gibi oğlum diyemez, kimse annen gibi sarıp sarmalayamaz.

Hayatındakileri sev sonra çok özlüyorsun ve öyle dolmayan boşluklar oluyor ki içinde... Klavyedeki boşluk tuşunu görsen ağlıyorsun. Bir cümle iyi gelir. Cebin boş kalmasın.

0|1
    0|0
    • bu sigara buna az gelir. tüylerim ürperdi... babam kanser. bu gözyaşları da bütün ana babasını kaybedenlere hediyem olsun. çok çok teşekkürler yüreğine sağlık... sert oldu bu be...

• Benide aglatiyor bu siir. Allah acil sifa versin

• amin eyvallah..

Kızlar Ne Diyor 2

• Bu gece akar belki yıldızlar, uyuyan kuşlardan uzak..
    Sessiz karanlığın sisleri sararken yüreğimi
    Durulur belki yangınlar, hırçın fırtınalar
    Bir söz yankılanır, özgürleşir pencerimin kenarından
    Ve bir tatlı hatıra gelir aklıma, usulca kayar avuçlarımdan

0|1
    0|0
    • teşekkürler.. şair kim?

• fırtınalarının durulması dileğiyle o zaman.. yüreğine sağlık.

• Teşekkürler :)

• Lavinia Özdemir Asaf

0|1
    0|0
    • günün en güzel saatleri bunlar
      yanımda kal...
      çok hoş...

Erkekler Ne Diyor 2

• şiir değilde bir beyit yazam ben fuzuli abimizden :)

Mende Mecnûn'dan füzûn âşıklık isti'dâdı var
    Âşık-i sâdık menem Mecnûn'un ancak adı var

0|1
    0|0
  • Yuru be hey bre endamini goreyim sensiz gecen gecelerin ejdanini s*keyim mecnun gibi top muyum bir * icin oliyim mecnunuda sikim leylayida bana yar olmaya karinin izzetini itabrini sikim yansin karilarin alayi su itfaayenin hortumunu sikim neyzen tevfik kisaltma

0|0
    0|0
Yükleniyor...