Oyuncu olmak için aklımda deli sorular?

iyi akşamlar arkadaşlar.23 yasındayım. ıstanbulda ıkamet edıyorum. unıversıteden muhasebe mezunuyum. muhasebecılık yapıyorum su an bır lımıtet sırkette.. ama son 2 yıldır oyunculuga merak saldım.. muhasebecılık bana gore degıl bunu bılıyorum zaten.. ama soyle bır sorunum var.96 kıloyum ve boyum 1.55 :(( ama yuzum guzel. gamzelerım falan da var.. dıyetısyenden randevu aldım ıns spor salonuna falan baslıcam..45-46 kılo vermem gerekıyor. 50 kıloya dusmem gerek. kılo vermeyı en cok saglıgım ıcın ıstıyorum.. her acıdan rahatsız oluyorum.. ama oyunculuk da benı kamcılıyor... oyunculuk kursuna gıtmeyı dusunuyorum.. cok da guzel guvenılır adı sanı olan bır yer bldum..6 aylık kurs egıtımı verıyor.. anadolu yakasında bu kurs.. kılo vermeden bu ısın olmayacagını bılıyorum.. sızce cok mu ucuyorum hedefm 9 ayda 45 kılo vermek spor destegıyle. cunku spor salonuna da gıdıcem. eylul ayındada gıdıp kayıt olmayı dusunuyorum.. ben hep umutlu oldum hıcbı zaman umudumu kaybetmedım.. unıversıtede muhasebe okuduguma cok pısmanım. hıc bana gore degılmıs..:(( kursa basladıgımda 24 yasında olucam sızce cok mu gec? oyuncu vs olabılmek ıcın ıllakı konservatuvar mı okumak gereklı? ıstedıgınız yorumu yapabılırsınız? olumlu olumsuz farketmez.

• saçmalama kızım oyuncu olmak o kadar kolay mı?
    29% (2)55% (12)48% (14)Oy Ver
  • ınancını kaybetme gercekten ınanırsan neden olmasın
    71% (5)45% (10)52% (15)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
6|15

En İyi Erkek Görüşü

• Hiç hevesim olmadı Tv'ye ( sinema-tv mezunuyum) . Bir dönem reklam setlerinde sürttüm.. İşten değil ama insanlardan sıkıldım.
    Tom C, Alpacino vs 1:90'lık değiller ama tv'de devleşirler , kamera bu tip adamları sever. aherkes illa kalem gibi olacak diye bir kaide yok oyuncu olmak için.60-70'lerde balık etli kadınlar revaçta idi şimdikerde daha farklı.. E tabi bir altın oran mevzusu var endüstride..
    Hayal satılıyor neticede... Olmak istenileni empozeliyor.. Yoksa batar kozmetik endüstrisi:)
    Bir arkadaşım var yakında tv'de başlayacak bir dizide ufak figürasyonu var.. Genç dinamik , ufak tefek bir çocuk.. dizide oynamak için bizim şirketle yollarını ayırmak zorunda kaldı , patron ve diğer arkadaşlar; bir Kıvanç Tatlıtuğ olmayacaksın zordur o işler dediler..

İyi de ; onun hayali zaten Kıvanç olmak değil ki...

Zordur o dünya.. Çok emek sarfedeceksin unutma senin gibi milyonlarcası var
    Ama insan hayallerinin peşinden koşarken daha bir güzel daha bir keyifli..
    ( donanım sahibi olmaya bak , oku , çalış uygula..)

0|1
    0|0
    • sınema mezunusunuz ve tv ye ılgınız olmadı demek.. ılgıncmıs.. suphesız zordur.. ama ımkansız hayır yapamazsın olamazsın asla dıyebılır mıyız? arkadasınızın yolu acık olsun ne dıyeyım.. bende 9 aydır aynı sırkette calısıyorum... kursa gıderken vs. ıse devam ederım. ama sonra gerekırse bende bırakırım.. arkadasınızı cok ıyı anlıyorum neler dusundugunu neler hıssettıgını.. boy cok sıkıntı degıldır dıyorsunuz yanı... yok yok kılo vermem gerek kılo her daım dezavantaj :(( pekı ıllakı egıtımlı olmak gerek?

• Rica ederim.. Öncelikleriniz onlar olsun..

• o 2 kitabı bitireyim sonra size danışıcam zaten. tekrar teşekkürler..

Erkekler Ne Diyor 14

• Öncelikle o kadar kısa sürede o kiloyu verirsen sağlıgından olma olasılığın fazla ve 20-30 kilodan sonra metobolizman yavaşlıyacak ve kilo vermen zorlaşaktır ama bu durumda sakın umudunu kaybetme. Spor yapmayı düşünmen çok güzel. k, lo verirken en azından sarkmaları minumuma düşürürsün. Sağlığına dikkat et kiloyu 1.5-2 yılda versende olur.

24 yaşında heyecanlı ve meraklı bir oakdarda oyunculuk için istekli birisi için geç değildir bence. Şansın yaver giderse ve azmedip çok çalışırsan neden olmasınki. Ama herşey elinde patlarsa ve oyunculukla alakalı tüm fikirlerin suya düşerse şunu getir aklına en azından denedim.

Hayallerinin peşinden koş şu anda yeni yeni baş gösteren oyuncuların bazıları 50 liraya figüranlık yapa yapa bu hale gelmişler. Geçen haberlerde okudum ÇGHB daki eser karakteri bunlardan biris.

Başarının anahtarı çalışmak ve azmetkten geçer. Çok çalışıp uslu bir kız olursan şirinleri bile görebilirsin :)

1|0
    0|0
    • 9 ayda sporla beraber 45 kılo fazla mı sızce :(( spor yapmayı ıstememdekı amacım o zaten etım zaten sıkı benım goren su andakı mevcut kılomdan 15 kılo asasgıyı soyluyolar spor yapınca sarkmaz hem oyle dusunuyrm. o dedgnde haklısın ugrasrm denerm olur ınsallah :)) aklımda soru ısaretlerı kalmaz :)) son paragraf ıyıydı sırınlerı de cok sevrdm kucukken :))

• İçine sinerek gidiyorsan sorun yoktur. en azından gidip görmüş olursun, bilgi sahibi olursun. Hakkında hayırlısı, inş. hayallerinin peşinden giderek. gerçeklerini blursun.

• amın ınsallah tesekkur ederım :))

• 0|0
    0|0
  • sen fiziksel özelliklerle oyuncu olunuyor sandın sanırım. Bu iş görüntüden çok beceri ve tecrübe gerektiriyor.

1|0
    0|0
    • kesınlıkle oyle degıl ama ılk ızlenım de onemlı degıl mı.. bı ınsanı ılk fızıksel ozellıklerıyle yorumlarsın sonra tabıkı yetenek becerı gelır

• sence seni oyuncu olarak kabul edecek olan kişiler hiç güzel kız görmüyorlar mıdır :D ilk intiba tabiki de önemli ama çoğu oyuncuda etkileyici olan boy değildir kilon zaten ideal olmak zorunda ama bakışlar, tavırlarındaki sempatiklik ve içtenlik doğallık önemli. Uzmanı değilim tabi sadece ilk intiba kısmı için diyorum bunları

• dedıklerınızde haklısınız aksını ıddıa edemem zaten..

• saçmalama kızım oyuncu olmak o kadar kolay mı?

0|1
    0|0
    • oylasaydın daha ıyı olmaz mıydı :))

• Hayallerinin peşinden koş, bir gün mutlaka yorulacaklardır !

0|1
    0|0
  • offffffffff offfffffffffff

0|1
    0|0
  • Bu yolda cok kisiler hunharca yok oldu ;)

0|0
    0|0
  • Diet ve spora başla işinede dört elle sarıl oyunculuk sevdasındanda vaz geç derim

0|0
    0|0
  • B DEDİM !!,

0|0
    0|0
  • sadece hayallerinin ve hedeflerin için yürü ve koşmayı öğren

0|0
    0|0
  • git sena o isiltili dunyayi soksunlar

0|0
    0|0
  • bkz: yönetmenin yatağı

0|0
    1|1
    • bende bu cevabı beklıyodum tammm oldu yanı.. bı parazıt cıkıyo muhakkak arada.. sorarım arkadasım yonetmen bayansa ne olcak ;))

• zeynep daha guzel bu kızdan :))

• zeynebin yeri ayrı tabi :)

• Bende oyuncuyum amator ama bıyerlere gelicem gibi eger istysan vaz gecme olursun

0|0
    0|1
    • inşallah emeklerinizin karşılığını alırsınız:)) ben ne alakalı muhasebe okudum onu bıle bılmıyorum kı.. sınemada fılm ızlerken veya evde televızyon ızlerken hep kendımı karsıdakı begendıgım oyuncunun yerıne koyarım.. sankı o replıklerı o degılde ben soyluyormusum gıbı hıssediyorum..

• burada mılletle mesajlasmaya gelmedım fıkır almaya geldım :))

• Peki Siz bilirsiniz.

• 1.75 olmadı 1.70 olur en fazla kadın oyuncular.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• öncelikle oyuncu olabilmek için kilo vermene gerek yok yeteneğin varsa ve üzerine çok çalışırsan oyuncu olabilirsin tabii ki. kendin ve sağlığın için kilo vermek istiyorsan o başka. ayrıca oyuncu olmak güzellikle filan da alakalı değil. evet eğitimsiz ve yeteneksiz pek çok "manken" oyunculuk yapıyor sözde bizim ülkemizde ama pek çok ünlü oyuncu fiziksel açıdan aman aman güzel ya da zayıf filan değil, Binnur Kaya misal-olması da gerekmiyor. ayrıca yaşın da hiç geç değil zaten pek çok kişi 20li yaşlarda alıyor eğitimini. gayet normal bir yaş. illa konservatuara gerek yok ama evet bence çok yetenekli olsan bile eğitim gerekli. olabildiğince kendini geliştirmelisin.

0|0
    0|0
    • Merhabalar. öncelikle yorum yazdığınız için teşekkür ederim :)) kilo vermeyi en çok sağlığım için istiyorum. çünkü bazı sorunlarım oldu ve hala da bu sorunlarım devam edıyor.. ben artık kılo yuzunden kendımı genc bır kız gıbı bıle hıssetmıyorum. kılolu olmayan bırı bunu asla anlayamaz. anladıgını ıddıa eder ama anlamaz. kılolu da tarzını olusturabılırsın der. oysa kendısı 2 3 kılo aldıgında ayyy cok kılo aldım der yanında ve senı demoralıze eder :(( kılo vermeyı en cok saglıgım ıcın ıstıyorum ama bu içimdekı oyunculuk ıstegı de benı daha cok kamcılıyor.. evet yetenegım var yanı en azından bana gore.. komedıye daha cok ılgım var... bende Binnur Kaya'nın hastasıyım. yok boyle bı oyunculuk..23 yasından sonra konservtuvara gıtmem zor eger aılem benı destekleseydı olablrdı ama ben kursa gıderken bıle gızlı gızlı gıdıcem.. bı tek destekcım kız kardesım. kursta kendımı gostermeye calısıcam. zor ama ımkansız degıl.

• Sevgilim 8 ayda 44 kilo verdi inat edersen kilo verirsin lakin oyunculuk işte ona bir şey diyemiyorum

0|0
    0|0
    • maasallah canım sevgılını tebrık ederım :)) oyunculuk ıcın hayırlısı olsun dıyelım zamanla olacak bırsey zaten. spor destegıyle verdı sanırım

• Ağır depresyon sayesinde verdi annesine göre ise benim için :) tabi spor yeme içme hepsine dikkat etti şimdi zorlasan da abur cubur yemiyor

• ıyıkıde vermıs bosver :))

• B diyorum gamzeli kız :)

0|0
    0|1
  • Hobbit rolu felan olur sana

0|0
    1|0

0|0
    0|0
    • destegın ıcın tesekkur ederım canım. kım ne derse desın umrumda degıl olacak :))

• hayır sarkma falan olmadı seninkiler 80 olur kesin

• ınsallah bakalım canım su an tam 88 kıloyum 8 kılo verdm :))

0|0
    0|0
    • destegınız ıcın tesekkur ederım ınsallah :)) hem zayıflamayı basarıcam.. hem de oyunculuk kursuna gıdıcem ınsallah :))

Yükleniyor...