Sürükleyici ve etkileyici kitap önerir misiniz? :)?

Arkadaşlar Khaled İ ve Dan Brown ve Lord of the Rings okudum. Sürükleyici ve okurken tat verecek roman tavsiye edebilir misiniz, macera da olur?

1|1
85|61

En İyi Kız Görüşü

• Fedailerin kalesi alamut... Dünyanın ilk teröristi Hasan Sabbah'ı ve fedailerini anlatıyor. Olayların ucunda Büyük selçuklu devleti ve Nizamülmülk de var. Birazcık da Ömer Hayyam var. Hasan Sabbah, Nizamülmülk, Ömer Hayyam üçlüsü hakkında en ufak bir fikrim yokken okuduğum romandı. Tavsiyem, eğer senin de bu kişiler hakkında bilgin yoksa vikipediden araştırmadan romanı okuman. Tarihi gerçekler kitaptan alacağın zevki ve heyecenlı olay örgüsünü minimum seviyeye düşürebilir.
    Bu romanın ardından yine aynı konuların işlendiği Semerkant'ı okursan kafanda her şey yerli yerine oturacaktır. Tabi her şeyin tarihi olaylardan esinlenerek kurgulaştırıldığını unutmadan:)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 84

• Eğer tarihe ilgin varsa Padişahlar da ağlar KANUNİ diye bir biografik kitap var Erdem Sabih Anılan 'ın yazdığı ben gayet akıcı buldum. Birde Ismal Bilgin'in Medine Müdaafası diye tarih kitabi var. O kitabı da sıkılmadan okumuştum. Ama yok ben tarihten hoşlanmam dersen John Green'in Aynı yıldızın altında kitabını siddetle tavsiye ederim. Polisiye seversen Harlan Coben'in Asla Vazgeçme kitabını veya Ahmet Ümit'in herhangi bir kitabını okuyabilirsin ( özellikle bir isim belirtmiyorum çünkü hepsi de ayrı ayrı iyiler ) :)) Haa dersen ki ben ağır kitaplardan da hoşlanırım tabi ki öncelikli tavsiyem klasiklerden Suç ve Ceza Dostoyevski'nin ya da Resat Nuri Güntekin'in Çalıkusu unutulmazlarım arasında. Seni bilmem ama saydığım kitapları ben gayet severek okumuştum. Umarım faydalı olabilmisimdir de aralarinda ilgini çeken kitaplar olur (:

0|0
    0|0
  • Uzaklarda bir yerde, mükemmel bir kitap okuyuncada bırakamıyosun Sonra karanligin gözlerini oku tılsım da cok guzel

0|0
    0|0
  • Bayan Peregrine'in Tuhaf Çocukları--Ransom Riggs tavsiye ederim tam macera kitabı. ayrıca filmi de çekiliyor..

0|0
    0|0
  • Grinin Elli Tonu, şiddetle tavsiye ederim

0|0
    0|0
  • ilk önerim her zaman hüseyin nihal atsız'ın ruh adam romanıdır. daha sonra da bozkurtlar ve deli kurt romanları üç kitapta da sağlam bir temel üzerine atılmış, muhteşem bir edebi anlatım ve soluk kesen karakterler, keskin çizgilerle çizilen engin bir anlatım göreceksin.
    onun haricinde şimdi kütüphaneme biraz göz attım da,
    stephan king- kubbenin altında ( 1024 sayfa sıkılmadan okurum diyosan çok iyidir)
    sherlock holmes serileri ( ince detaylar ve ayrıntılarıyla çok merak uyandıran sürükleyici bir seriydi)
    ayşe kulin- dönüş ( türk bir yazar için farklıca bir konuyu barındıran, sade ve güzel bir anlatıma sahipti)
    buket uzuner- kumral ada&mavi tuna ( aşkın binlerce çeşidi vardır, ve bu kitapta bunu rahatça görebilirsin)

0|0
    0|0
  • boleyn kızı

0|0
    0|0
  • deniz tanrıçası ve seriside var seversen , beni hatırladın mı , beni orada bulacaksın ve chicago vampirleri serisi önericeğim en güzel kitaplardan

0|0
    0|0
  • Empati- adam fawer--ilk 50 sayfayi gec, resmen akiyo, okumadan duramiyosun :)
    Dan brown-cehennem de guzeldir.
    Kisisel gelisim istersen ferrarisini satan bilge yi oneririm :)

0|0
    0|0
  • Hakan Günday, Yer altı edebiyatından Charles bukowski mükemmel kitaplardır mutlaka oku insanın hayata bakış açısı bile değişiyor

2|0
    0|0
  • Uçurtma Avcısı
    Babil'de Ölüm İstanbul'da Aşk
    Pasaklı Tanrıça

1|2
    0|0
  • Bir Daha Bak- Jodi Picoult. Kesinlikle okumalisin şiddetle tavsiye ederim (:
    aklından bir sayi tut
    gözlerini sımsıkı kapat
    şeytani uyandırma
    peter pan Ölmeli bunlar da John Verdon un mükemmeldirler daha var da bunlarla idare et şimdilik :D

0|0
    0|0
  • GRİNİN ELLİ TONU, KARANLIĞIN ELLİ TONU, ÖZGÜRLÜĞÜN ELLİ TONU KESİNLİKLE ŞİDDETLE TAVSIYE EDERİM

2|0
    0|0
    • O nasıl kitap ? Bu kadar mükemmel olur mu? :D super !!

• Sherlock holmes istersen filmini izle begenirsin zaten cok iyi kitaplari. Tum serisini tavsiye ederim

1|0
    0|0
  • Aşk köpekliktir
    Ahmet ümit

1|0
    0|0
  • Agahtha Christie, Sherlock Holmes iyi bence. Ahmet Ümit Beyoğlu Rapsodisi de idare eder. Ama yüzyıllık yalnızlık okumanı tavsiye ederim.

0|0
    0|0
  • Agahtha Christie! Cinayet romanları var ve çok sürükleyicidir.

0|0
    0|0
  • canan tan dan aysel kitabı gerçek olduğu için ilk gün okuyup bitirdim sonunu sürekli merak edecegin bir kitap

0|0
    0|0
  • pucca yı oku günlük gibi ama çok eğlenceli, çok aksiyonik olsun diyosan göçebe iyiydi ben bu sıra türk yazarlara yöneldim baya iyi işler var

0|0
    0|0
  • Tess gerritsen-Cerrah
    Lena Diaz-Ölüm Falı

0|0
    0|0
  • KAHRAMAN TAZEOĞLU YARALI

3|0
    0|0
  • siyah kan

0|0
    0|0
  • hiçkimse sıradan değildir, en son yürekler ölür, yüreğim seni çok sevdi, olasılıksız, elli son serisi, aklından bir sayı tut. bunları okuyabilirsin

1|0
    0|0
  • Aklından bir sayı tut-john verdon
    saplantı -L. j seller
    sessiz çığlık-lisa gardner
    birde vampir kitaplarını çok severim işaret serisi mükemmeldir. Hepside elimden birakamadan 3 gün içinde bitirdigim kitaplar.

0|0
    0|0
  • livaneli kardeşimin hikayesi serenad

0|0
    0|0
  • Kardeşimin de pek kitap geçmişi yoktu. Kendisi oblomov da sürüklendi epey. En kisa surede bitirdiği kitap benim bildiğim. Dene istersen. İvan goncarov da yazarı.

0|0
    0|0
    • lisede edebiyat hocası vermişti onu. okumamıştım tabi. özetine bakıp girmiştim sınava.

• 35 ustu yaziyo ya l*n :) Sizin zamanınızda lise varmıydı amcacııım :D

• Biraz kız kitabı gibi olacak ama
    Sen benim diger yarimsin adli kitabi oku :-)

0|0
    0|0
  • Polisiye seviyosan tess gerritsen ikiz bedenleri oku derim. Aslinda o kadinin her kitabi harika hepsini oku sen yaa :D

0|0
    0|0
  • Sherlock Holmes serisi..

0|0
    0|0
  • sana uyar mı bilmem ama La (sonsuzluk hecesi ) tavsiye ederim.

0|0
    0|0
  • kır zincirlerini , iskoçyalının gelini

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    54

Erkekler Ne Diyor 61

• 3.bp.blogspot.com/.../suru-onkapak.jpg saydığın tarzlardan mütevellit. beğenirsin zaten. tatmin edici

0|0
    0|1
  • Buz ve Ateşin Şarkısı Serisi
    Kızıl Nehirler
    Leyleklerin Uçuşu
    Siyah Kan
    Kurtlar İmparatorluğu
    Şeytan Yemini
    Taş Meclisi
    Cerrah
    Erebos

0|0
    0|0
    • Kızıl nehirler harikaydı. Filmi çok da olmasa da o da güzeldi. Cümlemde de baya -de kullanmışım. :D

• Ateşle oynayan kız
    Ejderha dövmeli kız , favorim zaten
    Ari kovanına çomak sokan kız
    millenium üçlemesi yani super kitap beni kitap okumayı sevdiren kitaplar di bunlar

0|0
    0|0
  • Uçurtma avcısı diyorum başka bişey demiyorum ;)

0|0
    0|0
  • Labirent serisini okuyabilirsin 3 kitaptan oluşan bir seri. 1. si Sinemaya uyarlanıp yakın zamanda gösterime girdi.

1|0
    0|0
  • Valerio Massimo Manfredi Yazdığı üçlemeyi okumanı tercih ederim 4. okumam sıkılmadım.

1-Büyük İskender makedonyadan anadoluya
    2-Büyük İskender anadolunun kapıları
    3-Büyük İskender dünyanın hakimi

Adam öyle bir yazmış ki hayatımda ilk defa bu kadar sürükleyici kitap okudum desem yalan olmaz.

0|1
    0|0
  • Şizofren
    İhanet Noktası
    Dijital Kale
    Psikoanalist
    Aklından Bir Sayı Tut

0|0
    0|0
  • Gedik savaşları serisi
    Okumadım ancak internette en iyiler arasında geçiyor: Zaman çarkı serisi

0|0
    0|0
  • Canan TAN - En Son Yürekler Ölür şiddetle tavsiye ederim..

1|0
    0|0
  • Lord Of The Ringsdeki ilk çağı anlatan silmirrion muydu neydi o tarz bir kitap vardı Saurondan da büyük ve güçlü Melkor diye bir karanlık lord var hatta yarı tanrı sayılır Sauron da onun hizmetkarıydı zaten. Onu okumanı tavsiye ederim

0|0
    0|0
  • Yasak aşk kitabı okursan (aşk-ı memnu tarzı;
    Anna Karenina
    Madame Bovary (en iyi kitap diyebilirim bro müthiş bir kitap)

Normal aşk okurum dersen;
    Kürt Mantolu Madonna
    Kreutzer Sonat
    Pariste Balayı
    Kamelyalı Kadın (gibi gibi)
    .
    .
    .
    Bunları alırsan önceligin yayınevi olarak "iş bankası yayınları" ve "can yayınevi" ilk secenegin olsun bunlarda yoksa veya bütcen uygun degilse "yapıkredi yayınları" "sosyal yayınlar" da olabilir bro simdiden iyi okumalar

0|0
    0|0
  • Bozkurtlar romanı mutlaka oku.

0|0
    0|0
  • Yabancı roman okumam. Türk edebiyatına önem veririm. Türk edebiyatından istersen Vedat Türkali kitaplarını önerebilirim. Mesela : Bir gün tek başına isimli romanı çok güzeldir

0|0
    0|0
  • Bir çift yürek - Marlo Morgan

0|0
    0|0
  • Lotr derken sil marilion mudur nedir o kitabıda okudun mu bende tam bilmiyorum bir arkadaşım o adamın tüm kitaplarını okuyordu da her neyse ben olasılıksızı öneririm macera bilim ve şizofreni adına

0|0
    0|0
  • Olasılıksız , Empati

0|0
    0|0
  • polisiye seversen ahmet ümitten Beyoğlunun en güzel abisini oku derim yılbası gecesi işlenen bir cinayeti aydınlatıyor başkomser nevzatın agzından cok sürükleyici ve etkileyici yani etkisinde kalacagına eminim :)

0|0
    0|0
  • Jean-Christophe Grangé' in kitapları olabilir ;)

1|0
    0|0
  • Aklndan bir sayi tut
    Gözlerini sımsıkı kapat
    Şeytanı uyandırma
    Peter pan ölmeli
    Birbirinin devamı elinden bırakamıcaksın

0|0
    0|0
  • "Açlık oyunları serisi"

0|0
    0|0
  • Kayıp gül serisi.

0|0
    0|0
  • Lotr tüm serisini mi okudun?

0|0
    0|0
  • "Grinin 50 tonu" derim sana başka bişey demem.

0|0
    0|0
  • Şah-Mat...

0|0
    0|0
  • Behsat Ç

0|0
    0|0
  • İroni - Max Barry

0|0
    0|0
  • sherlock holmes