Aklınızda kalan, beğendiğiniz satır araları/etkili cümleleri paylaşır mısınız?

Hepimiz kitap okuyoruz ve mutlaka aklımızda kalan bir cümle var değil mi? :)
Rica etsem paylaşır mısınız biz de faydalansak:)))

1|0
8|14

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 13

• Yaşamak, tabiatın en küçük kımıldanışlarını sezerek, hayatın sarsılmaz bir mantık ile akıp gidişini seyrederek yaşamak; herkesten daha çok, daha kuvvetli yaşadığını, bir ana bir ömür kadar çok hayat doldurduğunu bilerek yaşamak.. Ve bilhassa bütün bunları anlatacak bir insanın mevcut olduğunu düşünerek, onu bekleyerek yaşamak...

Nietzche Ağladığında //

1|0
    0|0
  • En büyük hatamız; karşındakine gereğinden fazla değer vermek değil, kendimize hak ettiğimizden daha az değer vermektir. -Che Guevara

1|0
    0|0
  • aynı ana babadan doğanlar, senin miras kardeşlerin; uzak yerlerden gelen, huyu suyu sana benzeyenler ise öz kardeşlerin sayılırlar.

1|0
    0|1
  • Saçının rengi bavulunun rengine gitmemiş.. GİTMEE...;((

1|0
    0|0
  • Seni senin yanindayken bile özlüyorum.

1|0
    0|0
  • "... gerçekten ikimiz de çok kötü durumdaydık. yolun sonundaydık ve hala dünyaya atabileceğimz son kazığın peşindeydik." @xxxibgdrgn ahahahaha

0|0
    0|0
  • Ben Tanrının cezasıyım Eğer çok büyük günahlar işlememiş olsaydınız, Tanrı benim gibi bir cezayı size göndermezdi.

0|1
    0|0
  • "Ama ne zaman bir yerde aşk dense
    Aklıma ilk sen geleceksin.”

0|0
    0|0
  • sana olan sevgimi ögrenmek istersen vur kır kalbimi, kalbimden akan kan yazacaktır ismini o zaman anlarsın sana olan sevgimi.

0|0
    0|0
  • Biz buraları neden çok severiz bilirmisiniz, çünkü başka çaremiz yokta ondan" :))

0|0
    0|0
  • Seveydi iyiydi :D

0|0
    0|0
  • şu sigarayı içtiğin gibi beni de öpsen.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Bir kere senin olsa bir şey, sanki ömür boyu senin olacak gibi oluyor. İnsanız işte, zaaflarımız var. Her şeyin geçici olduğunu kabul edemiyoruz.

1|0
    0|0
    • çok güzel bu..
      başka var mı?

• bir de kitap adı nedir?

• ohoo cok var :D kitabın adını hatırlamıyorm o kadar cok kitap okuyorm ki
      ölüme son çare olarak bakmalısın. hiç kimsenin seni alıkoyamayacağını bil. ama ölüme gidebileceğin için onu yedekte tut; sonuna kadar.

yalan olduğunu bilsen dahi inanacaksın insan oğluna, yani dinleyeceksin onu, niçin yalan söylediğini anlamaya çalışacaksın. bazen yalan, insanın özünü gerçeklerden daha çok açığa vurur..

siz savaşla ilgilenmeyebilirsiniz savaş sizinle ilgilenir. savaş kazananıda yorar. ölüm her şeyi eşit yapan doğal sonuçtur. ölümden korkmayan ölmez; ölüm kendine koşanları hiçbir zaman vurmaz. ölüm korkusu, ölüm acısından daha şiddetlidir.

• Tarih değil. hatalar tekerrür eder... 2. Abdulhamid

1|1
    0|0
  • Bazen alıp başını gitmeli ve yanına sadece iki üç şarkı almalı

1|0
    0|0
  • Benim olan ellerin, şimdi neden ellerin?

1|0
    0|0
  • Bir zaman sonra icinden hicbir sey yapmak gelmez. Sevmedigin icin degil, sevdigine degmedigi icin.

1|0
    0|0
  • hyr paylaşmam.. kendime saklarım..:)

0|0
    0|0
  • Madem sevmiyorsun sahip çık gözlerine!
    Dönüp dolaşıp değmesin gözlerime.

0|0
    0|0
  • Guvenme kardesim guvenme:(

1|0
    0|0
Yükleniyor...