Çanakkale 1915 film fragmanı hakkında ne düşünüyorsunuz?

18 Ekim 2012 tarihinde Şanslı Tarihimizi Anlatan Bir Sinema Filmi Daha Vizyona Giriyor ...

Film Fragmanı İçin Tıkla link

Kendi Tarihimize Sahip Çıkalım ?

Fragman hakkında Görüşümüz yada Film Hakkında Görüşünüz nedir ?

0|0
4|18

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 4

• evet şimdi daha iyi anladım .daha öncede duymuştum hatta çanakkale dalyan köyündeki faaliyetleri merak ederek sormuştum.sahilde çuvallara doldurulan burada erişte dedikleri denizden çıkan bir nevi ot yaprakları.aldığım cevap bıraz ilerideçanakkalenın tavaklı köyü ile dalyan köyü arasında kalkan bakir sahillerde bu filmin çekilececeğini duymuştumbu çuvalla<r orada mevzilerdeki kum torbaları için kullanılacakmış tabiki kuma göre çok daha hafif olduğu için. ama 18 ekime yetişeceği konusunsa hemfikir değilim.

0|0
    0|0
  • bağımsızlık mücadelesi verdiğimiz her savaş destansı bir şekilde film karesi olmaya aday bence..gençlerin özellikle görmesini istiyorum ve bir damla göz yaşı dökmelerini..

0|1
    0|0
  • fetih 1453'e gitmedim iyikide gitmemişim fena berbat olduğunu arkadaşlarımdan duydum.bu filmide yüzlerine gözlerine bulaştıracaklarından adım gibi eminim ben yani gitmeye tırsıyor insan ya :S ya batırmışlarsa güzelim şanlı tarihimizi o zaman sinema salonunu mu terketmeli?mümkünse tarihimize dokunmadan filmler yapsalar en azından atalarımızın kemiklerini sızlatmayarak sevaba da girmiş olurlar hem.

0|0
    0|0
    • Bence önce filimi bir izleyin ve sonra yorum yapın bence çok başarılı bir yapım olmuştu mesela..

• cok severim ben boyle filimleri helede bizim SANLI tarihimizle ilgiliyse :) gec bile kalmislar bence

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• milliyetçilik duygusuna laf atanlar olmuş, milliyetçiliğin içini boşaltıp, kendi iç dünyaları gibi çirkin bir anlam yüklemeye çalışılıyor ama siz ananızın karnındayken Atam sizlere cevap vermiş: Bize milliyetçi derler. Ama, biz öyle milliyetçileriz ki, bizimle işbirliği eden bütün milletlere hürmet ve riayet ederiz. Onların milliyetlerinin bütün icaplarını tanırız. Bizim milliyetçiliğimiz herhalde hodbince ve mağrurca bir milliyetçilik değildir. - Mustafa Kemal ATATÜRK

arkadaşlar milliyetçilik kötü birşey değildir, milletimizle gurur duymaktır, milletimizi sevmektir.bu demek olmuyor ki diğer milletleri kendimizden aşağı görüyoruz, bu aynen annenizi sevmeniz gibi bir şeydir, annenizi sevmeniz diğer annelere kötülük yapacağınız anlamına gelmez.

Atatürke çok saldırmalarının temeli bence; Atatürk'ün kişiliği ile alıp veremedikleri yok, Atatürk bu milletin bağımsızlık sembolü, örnek bir insan, türkiyenin bu sembolü ile alıp veremeyenler var, onların derdi türkiyenin bağımsızlığına saldırmak. Bu milletin milli değerlerine saldırmak, bağımsızlık sembollerine saldırmak dertleri, bu zihniyetteki insanlara sesleniyorum, tarihte sizlerden daha kötü günlerimiz oldu üstesinden gelebildik, en kötü günümüzde biz bittik dediğimiz günlerde, 7 çakalla savaştık, bir kedi yavrusu bize pençe atmış, o kediyi ağlatırız yeri gelir!

son olarak filme gelmek istiyorum, kesinlikle arkadaşlar bu tip filmlere gidiniz, evde oturup fatmagülü izleyeceğimize tarihimizi öğrenelim bari, bizim bu topraklarda rahat oturmamıza borçlu olduğumuz insanların filmi yapılmış, onları hatırlayacağımız bir sanat yapılmış çok mu? gidip izlemeliyiz bu filmi. bu film bizim açımızdan diğer filmlere göre biraz daha hassas olacağımız bir film olmalı. kendi tarihimizi, şanımızı anlatan bir destanın filmi çekilecek, biz gitmeyeceğiz, bu bir türk gencine yakışmaz.

0|1
    0|2
  • evet kesinlikle izlemeğe değer. bu vesileyle Çanakkaledeki Osmanlı Ordusu Kumandanı Mehmet Esat Paşa'nın ve büyük yararlılıklar göstermiş olan Tümen komutanı Mustafa Kemal Atatürk'ün ruhları şad olsun.

Çanakkale'de Osmanlı Ordusu Kumandanı Mehmet Esat Paşa, Alman İmparatoru 2. Wilhelm'i Çanakkale Cephesinde gezdirirken... link

0|1
    0|0
  • Çekimleri çok keyifli geçti, çok uzun ön hazırlık yapıldı ve güzel bir kurgu oluşturuldu, fida filmin uzaman kadrosu ve titiz işçiliği yine gözler önüne sürülecek diye düşünüyorum.

Film içinden güzel göründüğü kadar sanıyorum ki perde de bir o kadar güzel olacak. İzlenesi diyorum :)

0|0
    0|0
  • artık bu tarz filmler olası lazım, kendi tarihimizi uyuz öğretmenlerden dinledik durduk bırakın sevdirmeyi tamamen soğuttular, ezbere dayalı eğitim sisteminin acı kalıntıları mevcut hepimizde, fetih 1453 her ne kadar fatih i anlatmasa yinede güzeldi, fragmanı izledim güzeldi,umarın o da bi askerin hikayesini değilde bütün olarak milli duyguların işlendiği bir sinema filmi olması ümidini taşıyorum:) bekleyelim görelim.

0|0
    0|0
  • bizimde böyle filmlere ihtiyacımız var, fetih1453 ü izlemedim ama tarihsiz abd bile birsürü film yapıyor

inşallah çok güzeldir

0|1
    0|0
  • arkadaşlar öncelikle amacım siyaset yapmak değildir baştan böyle biline ! dikkatimi çekiyor insanlardaki yabancı hayranlığı , tabiki beğenmeyin demiyorum ama kendi milli menfaatlerimize daha çok sahip çıkalım ! ve samimiyetimle söylüyorum bu tarz film leri izleyince gözlerim doluyor tüylerim diken diken oluyor !

0|0
    0|0
  • Fragmanı beğenmedim yeterince gösterişli bulmadım. Bütçeyle mi alakalı acaba diye düşünüyorum. Beklediğim etkileri üzerimde oluşturmadı :(

0|0
    0|0
  • Fetih gibi saçma sapan bir film izlenme rekorları kırdıysa tabi ki yaparlar.

Milli orgazma ihtiyacı var milletin. Gaz almak lazım.

O değil de Hollywood yapımı Amerikan yandaşı savaş filmlerine burun kıvıranlar sözkonusu Türk filmi olunca objektifliğini yitiriyor. Oldu olası savaş filmlerini de sevmemişimdir.

Sanatı propaganda aracı olarak kullanmak hiç estetik bir tavır değil.

0|0
    0|1
    • İlk paragrafa aynen katılmakla beraber ikinci,üçüncü kısma katılmıyorum.

Platoon,Full Metal Jacket,Apocalypse Now vs .Çok farklı çok.

• Valla ben onları da seviyorum.Sonuç da savaş var mı?Birileri ölüyor mu saçma sapan?İşte mesajı vermiştir.Sen istediğin kadar bayrak dalgalandır,istediğin kadar milli marşını çal arka planda.Ben almak istediğimi alıyorum.Savaşa zokora.

• Bunu sen o şekilde alıyorsun ama tüketici kitlenin hepsi senin bilinçliliğinde değil ki.

Propaganda amacı güdülen filmlerde alt metin milliyetçiliktir. Ve bu savaşa hayır gibi bir fikir doğurmuyor bünyede. Hatta başrol oyuncusunun kahramanlığı anlatılır filmde, özdeşleyim sonucu o gururu izleyen de yaşar. Askere gitme savaşıp kahraman olma isteği vs vs.

''Neden savaşıyoruz'' un cevabını aransa daha güzel olur sanki savaş filmleri. Yine ölen insanlar, çatışmalar falan olayı destekler..

• Önce fetih şimdi de bu..Tarihimize sahip çıkan filmler artık yavaş yavaş geliyo..Dank etti bişeyler geç de olsa ama..Şükür

0|0
    0|0
  • Kesinlikle gidicem.

0|1
    0|0
  • Fetih 1453 gibi olmaz umarım,ama fragmanda başarılı ve güzel görünüyor.

0|0
    0|0
  • 2-3 tane var bu aralar çanakkaleyle ilgili film hepsi de güzele benziyor.

0|0
    0|0
  • fetih gibi basarılı bir yapımın eline su dökemez diye düşünüyorum

0|0
    0|0
  • tek kelimeyle mükemmel

0|0
    0|0
  • Yıll olmuş 2012 hala Er Ryan'ı kurtarmak gibi filmler yapılmıyor ne yazıkki :/

0|0
    0|0
  • aynı FETİH 1453 gibi yapılması için geç kalınmış bir film..çok daha önceleri yapmalıydık

0|0
    0|0
  • umarım içinde aşk meşk sevişme sahneleriyle böylesine mukaddes ayrıca bi millet için hayati öneme sahip bi meseleyi beyaz perdeye aktararak en azından o zaman mücadele eden şehitlerimizi incitmemiş olurlar.

duygulanmadım desem yalan olur. bizde bu marşı askerdeyken bağıra bağıra söylerdik tıpkı bizden öncekiler gibi.

inş hakkını veren bi film olur. ancak tüketen bi milletiz malesef. her gün bi güzel ahlakımızı yitiriyoruz. umarım sıra apaydınlık, iftiharla yadettiğimiz geçmişimiz olmaz.

1|1
    0|0
Yükleniyor...