Avusturya hakkinda dusunceleriniz?

bence guzel kulturlu bir ulke sizce?

0|0
5|14

En İyi Erkek Görüşü

• Son 3-4 senedir en fazla gittiğim ülke
    Gidip de hiçbir şekilde gezemediğim ülke...
    İnsan oralara kadar gidip de gezemez mi yahu?
    Gezemedim işte... Yoldan geçerken gösterdiler hep ; işte burası 10. Viyana Türklerin en çok oldugu bölge işte şurası Marien bilmem ne strabe ( şıtrase:)
    Boş günlerimiz de oldu elbet..
    Tirol
    Traun
    Salzburg
    Kufstein
    Ve birkaç yere daha gittim
    ( e hani gezmemiştin yahu?)
    Doya doya olmadı diyeyim
    Sabahtan akşama kadar iş, akşam zaten herkes uykuda şehir sakin
    Evet insanlar kibar , kurallara uyulduğu sürece.. Ulaşım rahat , kolay..
    Aba altından sopa gösterdikleri olmuyor mu?
    Olmaz olur mu yahu...( ahh onlar varyaaaa )
    En son gidişimde turkplatz diye bir parka gitmiştim , Vakıfbankın yaptırdığı , yanlış hatırlamıyorsam Yunus Emre çeşmesi vardı , bir de Kırım Hanı Giray'a ait oldugu söylenen bir heykel..( araştırmak lazım iyice onu )
    Kufstein şirin küçük bir yer Munich sınırına yakın... Ordu'ya çok benzediği için tüm Ordu ( Aybastı'lılar) orada neredeyse
    Mozart'ın memleketi gezilmeye değer...
    Vardı fotolar ama nerde kimbilir

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Bilgim yok ne yazik ki

0|0
    0|0
  • Elimden gelse şu an ışınlanmak isterdim.

0|0
    0|0
  • Vay vay tamda damarıma bastın :) Salzburg/Avusturya doğumluyum.. En son 1995 yılında gittim.. Wels ve Tirol' a gittim.. Orada akrabalarım var..

0|0
    0|0
    • viyana muhtesem:)

• Viyanayı gezmedim.. Sadece havaalanı için gittim.. Ama wels güzel.. Eğlenceli şehir.. Ben Gmunden şehrindeydim.. Youtube den bakabilirsin.. Göl kenarında.. O videodaki yerlerde yürüdüm..

• türkiyede yaşadığın yöreye göre orada ya huzur bulursun ya zorluk çekersin. Sakin güzel bir şehirdir. Disiplinler şehridir. Klasik Prus eyaletidir. Sanatsal işler için ya da tarihi işler için gideceksen bulunmayacak kadar çok arşiv vs vardır.

0|0
    0|0
  • Sevmiyoruj

0|0
    0|0
  • I don't idea

0|0
    0|0
  • gitmek isteyeceğim bir ülke

0|0
    0|0
  • avrupada bir ülke.

0|0
    0|0
  • Müslümanlığın terörizm diye bakılmadığı türklerin türk olarak yaşabildikleri nadir yerlerdendir.

0|0
    0|0
  • görmedim bilemem

0|0
    0|0
  • Evet bence de harika bir ulke :)

0|0
    0|0
  • Miskin bir hayvanlri vr

0|0
    0|0
  • iyi bir ülke...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Sanatin, müzigin kalbine dogru bir yolculuktur Avusturya. Bir de Viyana'da duraklarsaniz tam damarindasiniz demektir.
    Tuna nehrinin essiz güzelligi adeta büyülendirir insani, bir de oraya gidip kitap okumak vardir ki tadina doyum olmaz. Kaldirimlarda yürürken binalarin arkasindan balon etekli soluk yüzlü büyük insanlar cikacak zannedersiniz.
    Özellikle Viyana sanata tarihe ve müzige ac ve asik olan insanlar icin bir cennet.

0|1
    0|0
  • Avusturalya diye düşünüyorum

0|1
    1|0
  • Financiaslave dogru demis hayat burada sakin insanlari kibar ben burada yasiyorum fakat bence bizim vatan gibisi yok arkadaslar bide huzur olsaydi...
    Allah su siyasetcilerin belasini vermesin.

0|0
    0|0
  • Sen avusturya da mi yaşıyorsun?

0|0
    0|0
  • gitmediğim için bir şey diyemicem.

0|0
    0|0
Yükleniyor...