Türk mutfağını çok mu abartıyoruz?

Dünya'da italyan mutfağı, çin mutfağı ve fransız mutfağı kadar ün sahibi değil mesela.
Yani anadolu kültürüyle yoğrulduğumuz için belki de bu yemekler bize çok lezzetli geliyor.

0|0
211

En İyi Erkek Görüşü

• Sana katiliyorum turk. mutfagi bence bes para etmez.,, habire hamur isi bulgur bakliyat falan

1|0
    0|2

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 10

• Git işine nereden edinmişsin böyle bir önyargıyı. Bütün dünya bilir Türk mutfağını sen ne konuşuyorsun, ha onu geçtim bilmeseler ne yazar. Benim sevdiğim bir büyüğüm dünya turuna çıkmış. Gidenlerde bunlara söylemiş erzakları ile gitmişler. Uzak doğudan başlamışlar seyahate, tabii çoğu aç kalmış. Diğer turistler bile bizimkilerin yemeklerine tav olmuşlar. Bazıları yalvarmış bile parası neyse verelim diye. Sen ondan bu önyargını bence yık, dünyada yıksın. Fransa mutfağı ile övünür. Üzüm yaprağından sarma yapmayı bilmez. Bilmeden konuşmamak gerekiyor.

0|1
    0|0
    • doneri bilmekle türk mutfağını bilmek aynı şey değil diye düşünüyorum

• Döner ne Allah aşkına ben dönerden mi bahsettim veya onu geç bir tek döner değil k Türk mutfağı. Sana onbinlerce tarif bulabilirim. Bunları da geçtim osmanlı mutfağında yemeğe lezzet vermesi için yakılan odun bile farklı sen neden bahsediyorsun. Dünyanın neresinde var ayva kavurması mesela.

• Ne var turk. mutfaginda be bide gelmis burada saydirmis... habire bulgur lahana hamur isi baska ne var? Git bir fransizlara adamlar kirmizi etle. neler neler yapiyorlar... senin ulkende kirmizi. etle yapilan tek. sey tandirda pisirmek

• Demek ki sen kendi kültürünü bilmiyorsun.. DDünyada Türkler ağız tadı ile ünlüdür özellikle Doğu Güneydoğu Antalya civarı. Onlarda kahvaltı diye bir şey yok mesela gevrek var. Benim sevgilim vanlı evine gittiğimde yemek yerken kendimden geçiyorum normalde yemek yemem

0|0
    0|0
  • ünümüzün olmaması reklamının adam gibi yapılmamasından dolayı.. insanlar döner iskender kebap biliyor bir tek..

0|0
    0|0
  • Çin'e gidip Çin mutfağını görmeden Çin mutfağının meşhurluğundan bahsetmek saçma olur. Adamlar da mutfak yok. İtalyan ve Fransız mutfağı da abartılacak kadar iyi değiller. Avrupai bir özenti var toplumumuzda...

Yöresel mutfakları dahil edersek, inanın dünyanın hiçbir mutfağı bizimle aşık atıştıramaz. Hamsiden balık yapan bir milletiz biz. Kendimize haksızlık etmeyelim. :)

0|0
    0|0
    • Yahu ne alakası var. McDonald's ın meşhur olduğunu söylemek içinde Amerika'ya mı gitmen lazım.

• McDonald's 'a mutfak demek dünyaca ünlü yemek ustalarına haksızlık olur. Ben bahsettiğiniz mutfakları bizzat yerinde gördüğüm için böyle bir yorum yaptım.

• hiçte abartmıyoruz bence çünkü bizim damak tadımız bu. sen git pizza makarnayla böcü börtüyle nam sal onu geçecekler.

0|0
    0|0
  • sizin nesliniz hamburger pizza kızarmış patates tavuk döner karışık tost hindi eti yemekten kendi kültürlerini türk mutfağını unuttu şimdiki nesil yumurta kırmayı bilmiyor.

0|1
    0|0
    • bizim nesil her şeyi yiyor. eve geldiklerinde de türk yemeği yiyorlar. dışarı da arkadaşlarıyla başka şey yiyorlar.

• Türk mutfaği candir, gelipte salyangoz yiyen fransizlarla bir tutmam.

0|1
    0|1
  • Türk mutfağı vazgecilmez digerleri hikaye bir iki guzel yemekleri olabilir..

0|1
    0|0
  • sanmıyorum bizim yemeklerimiz sadece süslü değil

0|0
    0|0
  • Arkadaş ben çin mutfağı diye çiğ balık ya da kedi köpek yiyemem kimse kusura bakmasın :D
    Az guru az pilav bir de yanına soğanı gırdın mı ohh :D

0|0
    0|0
    • sen çin mutfağının ne olduğunu bilmiyorsun normal

• Ben erkek idrarında haşlanmış yumurtadan sonrasına bakmadım

• Suşi olayı Japonlara aittir. Köpek olayı ise Korelilere :) Adamlar özel besliyorlar köpekleri yemek için. En meşhuru da köpek etinden yapılan bir tür çorba. Köpek yağı ile de soğuk algınlığına karşı mücadele ediyorlar... Anlattırmayın bana, kusucam... Aynı manzara canlandı gözümde :)

Kızlar Ne Diyor 2

• uzak doğu felan neyse de italyan mutfağı pek içimi açmıyor açıkçası.

0|1
    0|0
  • Hayır Türk mutfağının Osmanlı'da dahil dünyada önemli bir yeri var.

0|1
    0|0
Yükleniyor...