Tiyatro mu, sinema mı? Hangisini daha çok seviyorsun?

Önünde canlı canlı oynanan tiyatro mu, yoksa efektli ve tamamen kusursuz sinema mı?

1|1
117|99

En İyi Erkek Görüşü

• İkisininde tadı farklı. Ayrım yapmam olanaksız.

1|3
    0|0
    • Peki sence ikisinin de olumlu ve olumsuz yanları nelerdir?

• Rica ederim :)

• Teşekkür ederim. :)

Kızlar Ne Diyor 117

Erkekler Ne Diyor 98

• Bu soru "Annen mi baban mı" gibi bir şey.
    Her ikisinin de yeri ayrı. Her ikisinin de kendine göre avantajları ve zorlukları var. Bunları göz önüne almak gerekir.
    Tiyatroya elimden geldiğince gidiyorum ama tiyatroda oyun sayısı belli, imkanlar ortada. Halbuki sinemayı elinizdeki tabletten bile izleyebiliyorsunuz. Tiyatroda gerçek oyunculuk ve çıplak gözle (bu da nasıl bir tabirse) seyredilen gerçekler var. Sinema ise açık bir şekilde filtreleniyor.
    Devam etsem daha bir çok farklılık sayabilirim. O yüzden ayrım yapılmamalı ve her ikisine de önem verilmeli.

0|2
    0|0
    • Uzun yorum yazmaya üşendim. Abimiz görüşümü yansıtmış genel olarak. Bende buradayım:)

• @Swan-Ganz
      Abi tabirini normalde kabul etmem ama geyik unsuru olarak kullanmak üzere kabul ediyorum.

Yapmaya üşendiğiniz uzun süreli işler için artık bir Abiniz var.

Abi : Doctor Who bozması, MacGyver çakması, Çin malı İsviçre çakısı

Görüşümü paylaştığınız için teşekkür ederim :)

• Samimi yaklaşımınız için ben teşekkür ederim :)

• Tiyatro ya bir kaç kez gittim, sinema ya yoğun giderim, tiyatro ihtiyacini son zamanlarda çıkan Bkm, Cghb, Güldür güldür vb, giderdigini düşünüyorum, sinema için de geçerli diyeceksin ama sinemayı orda izlemek daha hoş geliyor, misiri evde hiç yemedim :)

0|1
    0|0
  • Benim için sinema fantastik seyir yeri.. Yani gerçek hayatta göremiyeceğim şeyleri seyretmek.. Tiyatro ise kültür alma yeri komedi olsa bile çünkü orada fantazi yok..

0|1
    0|0
  • Tiyatro. Çok emekle az para kazanıyorlar. Yani alın teri daha fazla ve doğal. Sinemalar bana yapmacık geliyor. Benim tiyatrocu arkadaşlarım vardır parasızda olsa oynuyorlar insanlara hoş vakit geçirtmek için ama sinema sektörü paraya dayanıyor. İkincisi de tiyatroyu bir bir izleyip o hissiyatı duyguyu yoğun yaşayabiliyorsun fakat sinemada sadece ekran karşısında izlemekle yetiniyorsun

0|1
    0|0
  • Tiyatson dönemde o da siyaset yüzünden bayağı darbe aldı

0|1
    0|0
  • sınema cunkı tıyatro bır ınterstellar gıbı lotr gıbı matrix gıbı bana fantastık dunyaları ulasılamaz dunyaları yansıtamaz.

0|1
    0|0
  • ikiside çok zıttır birbirine. sinemada onlarca kez yapılan hatalar telafi edilebilir fakat tiyatro öyle mi? = değil
    yani sahneye çıktıktan sonra hata yapmamaları gerekiyor ki hata yapsalar bile usta oyuncular hemen telafi ediyor bu hatayı yani başındada söylediğim gibi ikiside çok farklıdır. hangisini seviyorsun diye sorarsan ikisinide ayrı ayrı seviyorum.

0|1
    0|0
  • Tiyatro sıcak, canlı, hata kabul etmeyen tabii olarak yetenek gerektiren bir sanattır hem oyunculuğu hem de yazarlığı zordur. Sinema ise çok farklı bir disiplin; daha çok provalı, uzun bir sureç olması canlılığını, içtenliğini kalın duvarlarla örter izleyici de bunu hisseder.

0|1
    0|0
  • tiyatronun yerini hiç birisi tutmaz

0|1
    0|0
  • Tiatroya gittim kafam atti cikdim gittim sinemaya gittim belim basim agridi sonra eve tvye sinema paketi aldim tivibu tibibuu diye :D miss gibi izliyorum.

0|1
    0|0
    • Neden tiyatroda kafan attı peki?

• Ben sevmedim sonra 7d sinemaya gittim belim basim agridi ordanda cikdim ve en sonda karar verdim eve pakeg aldim zaten televizionda 3d yani evde istedigim gibi oturuyorum istedigim gibi yatiyorum daha rahat oluyor

• Yorumlar için teşekkürler.

• Tiyatro

0|1
    0|0
  • İkisini de.

0|1
    0|0
  • bir tiyatro bileti 60-70 tl olduğu için, tabii ki sinema. Tiyatronun ne olduğunu bile unuttum zaten

0|1
    0|0
  • Sinema tiyatro ikiside tercihlerim arasında

0|1
    0|0
  • Hiç birini sevmiyorum.

0|1
    0|0
  • biri doğan, biri de doğan görünümlü şahin.
    bence sinemanın tiyatrodan farkı dijital görselite ve teknoloji içermesi..

0|1
    0|0
  • Tiyatro... Sinema için Vizyona giren filmi Ülkenin her hangi bir bölgesinde izleme şansın var. Ama Tiyatro için o oyunu izleme şansın çok azdır. Ülkenin her bölgesinde gösterime girmiyor biliyorsunuz.

0|1
    0|0
  • Tiyatro kesinlikle.

0|1
    0|0
  • Sinema

0|1
    0|0
  • Sanatsal olarak tiyatro 1000 basar ama amatör Tiyatrocuları izlemektense sinemaya gitmeyi tercih ederim :)

0|1
    0|0
  • Sinemayı daha çok seviyorum

0|1
    0|0
  • Tiyatro daha etkileyici geliyor bana.

0|1
    0|0
  • Bence Tiyatro çünkü daha gerçekçi hersey o anda olup bitiyo oyuncunun hareketlerini her açıdan görebiliyoruz

0|1
    0|0
  • Sinema tabii
    Yıl olmuş 2015 ne tiyatrosu

0|1
    0|0
  • Sinema belki

0|1
    0|0
  • Tiyatro hiç sevmem. Sinema iyidir.

0|1
    0|0
  • canlı sahne performansı tiyatronun tadıdır.

gerçekliği biraz da hayal gücüyle birleştirip uçuklaştırmakta sinemanın tadıdır.

0|1
    0|0
  • opera!

0|1
    0|0
  • Tiyatro daha zevkli. Lakin kaliteli bir oyun bulmak çok zor. O yüzden sinema diyorum.

0|1
    0|0
  • Opera olaydı iyiy di :))))

0|2
    0|0
  • Erkekler Devam
    68
Yükleniyor...