Monarşi ile yönetiliyoruz da haberimiz mi yok?

link

Sabah sabah çok güldüm cidden.

Annem de büyük dedelerinin falan sarayda çalıştığını iddia ediyordu. Bu hatuna inat, Topkapı Sarayında evlenmezsem ne olayım.

0|0
9|24

En İyi Erkek Görüşü

• O değilde damat amma tipsizmiş...

İşin aslı, M.K.Atatürk'ün vefat ettiği bir yerde sazlı, sözlü eğlenmeyi teklif etmiş kadın.

"Dedemin sarayı", "bizim için iade-i itibar olacak" tarzı pişkince ifadelerde bulunmayıp hatırasının daha az "acı" olduğu bir sarayı isteselerdi, mesela Yıldız Sarayını isteyip "Düğünümüzde ailemizin eski günlerini yad etmek istiyoruz" minvalinde bir şeyler söyleyerek çok güzel alabilirlerdi.

Ama o sarayları hem hala kendilerine ait görüp, hemde iade-i itibara ihtiyacı olduğunu zanneden bir şahısa beng*tkadar düğün salonlarını bile layık görmüyorum. Osmanlı hanesinin itibarı bellidir günümüzde, hala devleti yönettiklerini sanmasınlar.

Yani kısaca sıradan bir sarayı, daha mütevazi bir şekilde isteyip, düğünü yapma hakkına sahiplerdi. Ama bu şekilde pişkince isteyene şahsen bizim mahallenin düğün salonunu bile layık görmem. Üstelik istediği saray acılarla dolu bir saray... Heralde verilmez.

2|1
    0|1

Erkekler Ne Diyor 23

• demokrasi havuzunda yüzdüğümüz son 20 yıldır bu göze en az batan ama en çok dilllendirilen haber sanırım hilerle dolu seçimlerle tek iktidarın aldıgı kararlarda ülkeyi yönetemeyen kukla bakanlarla dolu bi cumhuriyet içinde en monarşik devletmiyiz yoksa en demokrat bi ülkemiyiz sorgulamak lazım

1|0
    0|0
  • senin hakkını yiyo...ayık ol:D

1|0
    0|1
  • nerenin sultanıymış?hala sultanım diyo!

1|0
    0|1
    • ben de saraylıyım fasulyem bana ne, bana ne!

• Açmayın dedeler.

1|0
    0|0
  • Sultan 2.Abdülhamid dünaynın gördüğü en büyük dehalardan biridir.onun torunu olarak bir zamanlar dedesinin ikamet ettiği sarayda böyle birşey isteyebilir.T.C Devleti de böyle bi jest yapabilir.bence gülünecek birşey yok.

1|2
    0|2
    • parasını verip dedesinin başka bir sarayı olan çırağan sarayında evlenebilir hazretleri. dolmabahçe sarayı içindeki tarihi eserler zarar görmesin diye flaşlı fotoğraf çekilmesinin bile yasak olduğu bir müzedir.

• :)

• Hala mantıklı birileri yaşıyor ksde..Allahım artık ölsem de gam yemem..Bana da izin verirler mi?:))

• Biri şuna o sarayların artık halkın olduğunu söylesin.

1|0
    0|0
    • mehehehe:) bi de iade-i itibar falan demiş. hangi itibar acaba?

• ama bak epey reklam oldu . ha sana gelince bence sen vali konağında evlenmelisin. denize karşı .

1|0
    0|0
  • Sana takacağımız altınları havuza atarız :)

1|0
    0|0
  • Af çıksa da ben de gitsem İngiltere'ye.

Buckingham Sarayında düğünümü yapsam.

Güzel şeyler bunlar :)

1|0
    0|0
    • ben de mısırdaki halam ölse de keops piramidi bana kalsa diye bekliyorum. kısmet işte.

• bende sadrazamın 8.kuşak sol d*şşayım biz napalım

2|0
    0|0
  • davet ederse ceyrek takacam hatuna guzel kizmis

2|0
    0|0
    • ekşi sözlükte "o nişan kıyafetiyle sincan düğün sarayında evlenebilir ancak, hem orası da saray" yazmışlar. fjsdkfjsadşlkfamşf

• biri kiza cimdik atsinda uyansin garibim dedesinin kemikleri sizliyordur simdi

• Ahh ahh :)

1|0
    0|0
  • Atımı getirin bana sefere çıkıyorum ... :((((

1|0
    0|0
  • evlen lan evlen

1|0
    0|0
    • düğün hediyesi olarak da kaşıkçı elmasından aşşasını kabul etmem yannız:D

• kaşıkçı 2x combo hatta

• Sen bir evlende neresi olduğunun önemi yok.

1|0
    0|0
  • Zorla kır düğünü yaptıracaksın bunlara..

1|0
    0|1
  • Uzaylı diyoruz bazı tiplere onlarda uzayda evlensin :/

1|0
    0|1
  • duzluk dünya üstünde yaşayan 18 sultandan biri ilan ettim seni gitti

1|0
    1|0
  • alahiye ne batmıs la

0|0
    0|0
  • Tez evlendürüle..

mısırdaki dedeme selam olsun

0|0
    0|0
  • Doğru

. adamın dedesinin Sarayı.

monarşi ile ne alakası var.

0|0
    1|0
    • sultanlık türkiye cumhuriyeti devleti için geçerli olmayan bir makamdır efendim. bu nedenle benim de osmanlı torunuyum dedemin sarayında evlencem diye tutturmamdan farksız bi talep bu.

• Lozan anlaşmasını okuyun efendim

geçerli mi geçerli değil mi görün de

benden özür dileyin :))

• taam.

• Benim büyük büyük büyük dedem de kumrucuymuş İzmirde : (((

0|0
    0|0
  • İngiltere gibi desene

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Haa bi sus da...:))

Bende dedemin sarayında evlenicem kısmetse engel olanı Çırağanda çıra çıra yakarım.:))

1|0
    0|0
    • prenses şuan burdayım az önce bir yere yazdıklarımı okuyabildinmi ya ne cok dolaşıyorsun sen ya . unutmadan asla sana askıntı falan değilim . sadece öğrenmeye çalısıyorum

• Teşekkürler, kaç zamandır buradaydım zaten. ^^

• Neyse, güç olmasın... :D Buradayım.

• :D dedemin sarayı demiş. Sanrıım çok uzakta kalmış bu. Gelsin gelsin uşaklar hazır onu karşılamaya.

1|0
    1|0
  • Hahahaha sultan falan hahahah :D

1|0
    0|0
  • Bu devirde kimse sultan değil, hükümdar değil , bezirgan değil,. Bu kadar güvenme hiç kendine

kimse şah değil, padişah değil. Düğün şarkısı olarak armağan ediyorum ;)

1|0
    0|0
  • dedemin sarayı? ilginçmiş..dedesinin zamanında Avusturyalılara Almanlara da boğazda pek çok yerler verilmiş..bizim yerimiz belli değil ne güzel...sadece monarşi değil teokratik bir yönetime doğru da gidiyoruz...

1|0
    0|0
    • o da ayrı bi başlık, haklısın.

• Allah kimseyi attan indirip eşeğe bindirmesin.

1|0
    0|0
  • nilhan hanımefendi haklılar.beyefendi bakmalı hal çaresine.

1|0
    0|0
    • hanımefendi denmiyomuş yalnız onlara, sultan hazretleri dicen.

• :D

• Etraf çakma sultandan, sahte prens ve prensesten geçilmezken, karşınıza orjinal bir "sultan/prenses" çıktı diye kıskanmayın:D

• beyefendi kısmı iyimiş yalnız.:D

1|0
    0|0
  • Bulamadık şöyle bi padişah torunu.

1|0
    0|2
    • ekşi sözlükte diyolar ki, düğünü bizim buralarda oğlan tarafı yapar:D:D geberdim la gülerken:D

• beyefendi olm. elit ol biraz.

• salon kadını imajı verme duzluk :((:(:(:(888

Yükleniyor...