Ankara müziği duyulunca neden engellenemez bir sallanma isteği duyuluyor?

Ankara müziği duyulunca neden engellenemez bir sallanma isteği duyuluyor?

Dıtdırı dıtdıtırı olarak kullanılan ritm şeysi mi? Yoksa nota olmadan kulaktan çalınan elektro-bağlama yüzünden mi?

Nedir abi bunun özünde yatan şey? Sırf bunun için radyo bile kurdu adamlar, sadece ankara müziği çalıyorlar

Sabahın 7'sinde zevkle ''Çilli Horozum'' dinleyen insanlar, niye böyle abi?

Dıtdıtdırı dıtdırı dıtdırı, bitmiyor abi. Hep aynı.

0|0
7|7

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 6

• Kesinlikle ve kesinlikle, o elektro-bağlama. Zaten onu çıkar, bildiğin normal dımtıs müzik oluyor. Onu ekle, bildiğin Ankara havası. Ankaralı Turgut ilk çıktığında, şaka sanmıştım.Adam şaka değilmiş meğersem.Gerçi çoğu şarkılarında,topluma gönderme de yapmıyor değil hani.Levent Kırca pek çok parodisi için onun şarkılarını kullanır(dı)

0|2
    0|0
  • sevgilim ankaralı, önceden o oyun havalarından nefret ederdim ama şimdi sesi sonuna kadar açıp karşılıklı oynuyoruz, mutluyuz :)

1|0
    0|0
  • Son zamanlardaki Dejenere olmuş Ankara Havalarına tamamen karşıyım.

Güzelim Anonim Türkülerin alınıp, üzerlerine yarı bel altı, dejenere sözler yazılarak piyasaya sunulmasına ve öz türkülerimizin bozulmasına , birilerinin de bundan para kazanmasına ve Türkülerimize sahip çıkmayanlara karşıyım.

Türküler bir milletin hazinesidir. Bu hazineleri kendi ellerimizle talan ettirmeyelim.

1|0
    0|0
  • Senin ''sallanma'' tabiri diye bahsettiğin heralde sağa sola ritmik eğilme yönelimi değil şu apaçiler gibi :) elller hafif kalkmaya başlar, azdan kalça sallanır, ayaklar kalçaya uyum sağlayarak ileri geri sağpa sola minik adımlarla eşilik eder..

Bu, bir somalinin su bulduğunda ettiği danstır... Bir kürdün şemmamme duyduğundaki ahey nidasıdır.. Bu zevktir.. istemdışıdır.. :)

0|0
    0|0
  • evet var banada gelir böyle bir istek müziği duyunca..

ilk omuzlardan başlar sonra kalkarsın ayağa hobaa..

müzik tamamen kendini aşmış

0|0
    0|0
  • insanı canlandırıyor bence sözlerine takılmamak lazım

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Çünkü elvan dalton gibi şahane eserlere sahipler,insan karşı koyamıyor.(orjinal linki koymak istemiyorum çok fena)

link

0|0
    0|0
  • kapıcı izzet ( perimisin cinmisin) i dinleyipte nasıl yerinde durabilirsinki :) fizik kurallarına aykırı :)

0|0
    0|0
  • Elektro bağlamanın hipnotize etkisi. :)

0|0
    0|0
  • Biraz sanki Pavlov'un koşullu şartlanması gibi sanki...

0|0
    0|0
  • ankaralıyım muzıgı duyuyum oynayasım gelıyor napıyım tutamıyorum.bı hastalık gıbı bısey

0|0
    0|0
  • bende bi etkisi olmuyor nedense

0|0
    0|0
  • insanın içine hitap ediyo oynak havası var

0|0
    0|0
Yükleniyor...