"Latin alfabesine geçtiğimiz için bir gecede cahil kaldık..." diyen çoğu kişinin?

... çoğu kez kitap okumayan kimselerden olması oldukça tuhaf değil midir?

0|0
4|5

En İyi Kız Görüşü

• Algı ile ilgili bir durum...
    Osmanlıca okuyabiliyorsanız, Latin Alfabesinin dilimizin yapısına daha uygun bir terkibe sahip olduğunu rahatlıkla görebilirsiniz...
    Bununla birlikte, Kuran-ı Kerim'i daha kolay okurduk ifadesi, yüzeysel bir bilgiden ibarettir... Arapça olan yalnızca lafzıdır... OKU'ma kanalları örtülü olan (buna ben de dahilim...) kim olursa olsun, anadili dahi olsa anlayamaz...

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 3

• Tuhaf değil yobaz kitleden kültür beklemek bizlerin suçu

0|0
    0|0
  • Şimdi Tayyip Erdoğan tuttu yarın alfabemizi değiştirdi. Andimizi kaldirdi suç oldu. Ağaçları kesiyor bahanesiyle herkes ayaklandı. Amacınız ne anlamadım alıp vermediğiniz ne. Özgürlük özgürlük diye yirtiniyosunuz Başbakana Cumhurbaşkanına ağzınıza geleni söylüyorsunuz bundan daha fazla ne özgürlük olabilir ki. Modernlik derken Allahtan uzak kaliyorsunuz. Bunlara kafa yormayin bugün ölüp gitseniz ne Atatürk kurtarır sizi nede Tayyip Erdoğan. Başka şeylere kafa yorun derim.

0|0
    0|0
    • Efendim, iyi misiniz?

... her ne kadar kendisinden haz etmesem de, sorunun Tayyip Erdoğan ile ilgisi nerededir?

• Tuhaf..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• En azından kuran kerim okuyabilir halde olurduk

0|0
    0|0
    • Efendim, okuduğunuzdan bir şey anlamadığınız sürece, o okuma en hafif tanımlama ile "boş"tur...

• Senle anlaşmayız biz

• Türkçeye çevrildikten sonra Kur'an okunamıyor mu acaba?

• Tuhaf değildir çünkü kitap okumayan, araştırmayan kitlenin içine biri bir şey söyler sonra bütün sürü birden "mee, meee" diye tekrarlar durur. Ayrıca alfabeler canlılık arz eder bugün kullanılan latin alfabesinin temeli yine Ortadoğu'dur ki bunu bilmeyenler yok efendim ecnebi şeyi, kafir icadı falan saçmalar durur..

Saygılar :)

0|0
    0|0
  • Latin alfabesine geçtiğimiz zaman da ,
    eski alfabeyi okuma yazma oranı %3 ile avrupanın en az okuma yazma oranına sahiptik.

0|0
    0|0
  • nasıl cahil kaldıysak okuma yazma oranı yükselmiş :)) bunu söyliyenler büyük bir kısmıda okumayla alakası olmayan kişiler :))

0|0
    0|0
    • birisi şunlara söylesin osmanlı zamanında da kuranı kerimi okusanda anlamıyodun osmanlı türkçe konuşuyodu alfabe arapçay dı arapça alfabeyi öğren osmanlının tüm yazıtlarını okursun ama kuranı yine anlamazsın

Yükleniyor...