Türkiyede adetler nelerdir?

Merhaba arkadaslar, ben Almanyadanim ve ödev olarak Türkiyenin adetlerini yapmak istiyorum.
Sorunum suki aklima pek bisey gelmiyo.. Siz yardim edebilirmisiniz? Türklerin adetleri nelerdir?

0|0
2|6

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 5

• Her yörenin kendine özgü adetleri var. Çok şey çıkar bu sorudan.
    En güzel adelerimiz Komşuluk, yardımseverlik ve misafirperverlik ve Vatanseverliktir.

0|0
    0|0
  • Konuşma yeteneği olana hayvanlara ilk olarak küfür öğretilir.
    Telefon ilk çaldığında Telefonun başına dikilir ama açmak için ikinci veya üçüncü kez çalmasını bekleyen bir Türk'tür.
    Serçe parmağını kulağına sokup iyice sallayarak karıştırmak
    İŞİNDE İYİ OLAN BİRİSİNİ ÖVERKEN HAKARETLE İLTİFAT EDEN BİR TÜRK'TEN BAŞKASI OLAMAZ. (ŞEREFSİZİN OĞLU NE İŞ YAPMIŞ BE KARDEŞİM, HELAL OLSUN)

Sünnet Geleneği
    Komşuluk
    Kına gecesi-Kısır Gecesi
    Altın günleri

0|0
    0|0
  • dünyanın tek ortak adet var oda bayanların adetleri :D

1|0
    0|0
  • Cok genis soru sordun..
    Cevabini iki cumleyle veren cikamaz ki..

0|0
    0|0
  • @mavisu55 burada mısın?

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Adet hiiiiim... cocugun ilk disi ciktiginda dis bugdayi yapilr. Yeni evli gelin ev ev gezer tanisma maksadiyla ve yumurta sogsn falan topla.. burada soz Nisan evlilik dugun kina gecesi gibi seyler vardir. kina gecesinde gelinin eline ve damada kina yakilir kayinvalide gelinin eline altin koyar. Askere gidenn oglan icin asker eglncesi ve kina yapilir. komsuluk misafirperverlik onemlidir. Baska vsrda cok genis bir konu...

1|0
    0|0
  • Bayramlarda büyükler ziyaret edilir, el öpülür, misafirperverlik çoktur. Konuşmayı severiz. Nisani kiz tarafı düğünü erkek tarafı yapar. Disarda evin reisi erkek olarak bilinir ama evde kadındır :)) ne biliyim böyle şeyler

1|0
    0|0
Yükleniyor...