Mehmet Rauf'un Eylül adlı eserini okumak istiyorum okudunuzmu güzel bir kitap mı?

Kitap hakkında düşünceleriniz neler konusu sıkarmı?

0|0
5|5

En İyi Erkek Görüşü

• Merhabalar.

Eylül; Türk edebiyatının ilk psikolojik romanıdır, Mehmet Rauf tarafından yazılmıştır, romandaki doğa tasvirleri, hüzünlü son bahar günleri, karakterlerin iç dünyalarını okura yansıtmak için kullanılmıştır. Bu bakımdan incelediğimiz zaman romanın biraz sıkıcı olduğunu söyleyebiliriz. İyi bir okursanız sıkılmadan okuyabilirsiniz fakat normal bir okuyucuysanız beğenmeyebilirsiniz. Özellikle psikoloji roman sevmeyen arkadaşlara tavsiye edilmeyecek bir kitaptır. Bunun yanı sıra çok da ağır bir anlatımı yoktur. Normal bildiğimiz psikolojik romanların biraz daha hafifletilmiş halidir. Temasında aşk yatmaktadır. Zaten işin içinde psikoloji varsa başka ne olabilirdi ki?

Hoşça kalın.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• biraz sıkıcıdır ama okunmayacak kadar değil aşk-ı memnuya benziyor biraz

0|0
    0|0
  • evet güzel bir kitaptır onu oku ardında elif şafakın aşk romanını oku

0|0
    0|0
  • okumadım ama ilk pisikolojik roman

0|0
    0|0
  • Oku oku

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Lisedeyken okuyup beğenmiştim. Türkiye tarihinde önemli bir yeri olduğu için okunmalı

0|0
    0|0
  • okumak için bir nevi can çekiştiğim kitaptır. çok uzun betimlemeleri var. yavaş durağan bir kitap. eğer sıkılmayacaksan oku tavsiye ederm.

0|0
    0|0
  • türkiyede modern dönemin ilk psikolojik romanı olması açısından okunması gerek. Kurgu, olay örgüsü ve üslup harika değil. Yani aynı kitap şimdi yazılsa adı bilinmezdi bile. Ama ilk kitap. Bu nedenle o zamandaki görüşü anlamak için yararlı olabilir

0|0
    0|0
  • güzel, çok ağır bir psikolojik roman değil. beğendim :D

0|0
    0|0
  • Aşk üçgeni anlatılıyor diyim

0|0
    0|0
Yükleniyor...