Ssk ile ilgili geniş bilgiyi nerden edinebilirim

işe giriş ve çıkışlar-ssk başlangıcı çalışma evrakları ile ilgili detaylı bilgiyi aynı zamanda da soru sorabileceğim bir site biliyormusunuz

0|0
310

En İyi Erkek Görüşü

• e devlet üyeliği var mı sende

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 9

• E-devletten bakabilirsin. Ayrıca şirket mali müşavirinde şirketin ssk giriş ve çıkışını yapması için şifreler mevcuttur en kolay ordan istediğin bilgiyi edinebilirsin.

0|0
    0|0
  • e devlet.com

0|0
    0|0
    • benim ssk ödemelerim vs değil.ssk yı nasıl başlatıyorlar mutlaka mali müşavirin şifresi mi olucak yoksa işyerinede veriyorlarmı.

• iş yeri seni muhasebecisine yoluycak ordan alacağın evrakları sskkya götüreceksin kendin başlatıcaksın öyleydi yani eskiden şimdi nasıl bilemem

• ssk.gov.tr.

0|0
    0|0
  • Evet biliyorum..gir oku...www.sgkgov.tr.

0|0
    0|0
  • sgk den bakabilirsin.

0|0
    0|0
  • benden muhasebecıyım ben :)

0|0
    0|0
    • soruyorum o halde.sskyı işyeri başlatıyor ama işyerine verilmiş bir şifre yok.nasıl başlatılabilir

• süpersin.istediğim de buydu.peki alınmadıysa ben alabilrmiyim yoksa mutlaka işverenin mi alması gerekir

• işyerine ait vekaletin varsa alırsın yoksa işyeri sahibi almak zorunda ya da vekaleti olan birisi

• ptt den e devlet şifreni alıp internetten bakablrsn

0|0
    0|0
  • e-devlet ve çalıştığın işyerinin muhasebe servisi

0|0
    0|0
  • sgk.gov.tr den bakabılırsın

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• her şirketin bir şifresi vardır..sgk dan alınır bu sigorta başlangıcı ile birlikte..sonra bu şifreler sayesinde sgk nın işe giriş çıkış işlemleri menüsünden ilgili alanlardan sgk girişi yapılır..

çalışma evraklarından kastın nedir? personel özlük dosyası mı? ne amaçla soruyorsun?

0|0
    0|0
    • evet personel özlük dosyası.işletmenin resmi evrakları en azından cezaya düşmemek için dosyada başlıca bulunması gerekenler

• öncelikle sağol verdiğin bilgiler için.50 kişilik birişyeri yarısı ssklı yarısı değil.muhasebe bürosundan gelen ssk bordrolarının imzalatılması gerekir,imzalandıktan sonrada işyerine asılması gerekiyor.ssk lı olmayanlar mevcutken sence bu ne kadar normal olur

• hiç normal değil..içlerinden bir tanesi ile anlaşmazlık yaşanırsa vay halinize..olduğu gibi şikayet etse her biri için bir asgari ücret dolayında ceza.artısını söylemiyorum..ciddi bir risk yani..gelen bordroları düzenli olarak imzalatın ama sigortasız çalışanlar her zaman bir risktir..iş kzası,şe gelmemezlik ..vs gibi durumlarda ciddi sıkıntı yaşarsınız..

• e-devlet şifresi edineceksin. onunla internet üzerinden bakabilirsin.

0|0
    0|0
  • turkiye.gov.tr

0|0
    0|0
Yükleniyor...