Ankara'da gezilmeden gelinmemesi gereken yerler nerelerdir?

Yarın Ankara'ya gidiyorum. Arkadaşlarım yardımcı olacaktır zaten ama bir de size sormak istedim. Ankara'ya geliyorsan mutlaka gitmelisin dediğiniz yerler var mı? Teşekkürler.

Güncellemeler:
Sizce üniversiteler gezilebilir mi?
Sizce kışın göl, akarsu vb. görmeye gidilebilir mi? Böyle bir planı yaz için saklamak gerek diye düşünüyorum.. Ne düşünüyorsunuz?

0|0
10|32

En İyi Erkek Görüşü

• Tartişmasiz ilk olarak gidilecek yer Anitkabirdir.. Ondan sonra atakule gelir eskisi gibi değil tabi avm kapaninca bitti orasi sadece bi' bölümü açik. Kafayi dağitmak istiyorsanki ben öyle yapiyorum mogana giderim deniz yokluğunu gideriyor. Keçiören telefiriği de farkli.
    -Eymir gölü
    -Medeniyetler müzesi
    -Kuğulu park
    -Dikmen vadisi ve öveçler vadisi.
    Ek olarak bahçeli 7. caddedeki mekanlar görülmeden gidilmez :)

1|0
    0|0
    • Bugün ulusa gittim yarın kızılaya gitmeyi planlıyorum aksam

• Saat 9-10 gibi bahsediyorum, yaninda sevgilisi olan kiza bile laf atacak tipler dolu orasi :) eig için tesekkurler :)

• Eic için rica ederim :) Bu akşam da çıkamadım zaten ya arkadaşım hastalanmış galiba :)

Erkekler Ne Diyor 31

• Kaleye çıkıp şöyle bir şehre tepeden bakmadan gelme. Bozuk para bulunsun kalenin tarihini anlatarak geçinen çocuklar var verirsin belki. Kaleye çıkmışken Anadaolu Medeniyetleri Müzesi'ne de bir uğrarsın. Ordan kaptır aşağı Ulus'taki meşhur heykele. (hatta gitmişken bir Ulus'ta şöyle bir turlayabilirsin Hacı Bayram, Çıkrıkçılar Yokuşu falan) Heykelden tekrar aşağı birinci meclisi bir gez. Ordan aşağı in, Gençlik parkının ister içinden ister yanından yürü, hüzün barındıran Gar'ı bir gör. Aynı doğrultudan Anıtkabir'e çık. Yürüyerek gez yani. Bu ana planı atlattıktan sonra iş arkadaşlarına kalıyor.

Ankara'nın en güzel ve en özel yanı yalnızken çok keyifsiz ama arkadaşın varsa çok derin ve eğlenceli hatıralar yaşayabileceğin bir şehir olmasıdır. İnsanlara sırtımızı dönebileceğimiz bir denizimiz olmadığı için yüzyüze bakmak zorundayızdır ve Ankara'da doğup büyümüş insanların %87'sinin çok sağlam dertleşme ve çok sağlam muhabbet etme kapasitesine sahip arkadaşları vardır. Kızılay'a gidersin, Kurtuluş Parkı dilencilerine rağmen çok güzeldir. Seğmenler Parkı güzeldir, Kuğulu Park sadece kar yağınca güzeldir. Akşam alkol kullanıyorsan Sakarya'da bir bara gidersin, ha bana sorarsan Batıkent'te Adnan Kahveci parkı içmek için her yerden daha güzeldir orası ayrı :)

Üniversitelere özel bir ilgin falan yoksa merak etmiyosan gezme öyle bir ekstraları yok. Hele Beytepe'ye çıkayım falan deme o işkenceyi çekme.

Bence göl görmeye asıl kışın gidilir. Eymir kar yağdığında çok güzel olur ama daha kar yağmasına epey var anlaşılan.

1|1
    0|1
    • Çok güzel anlamissiniz :)

• Gündüz vakti bir şey olmaz rahat rahat çık kaleye, git gençlik parkına. Ki tek de gitmiyormuşsun zaten. Teleferik mi, ona da bin bak doğru. Ama aman diyim iş çıkış saatine falan getireyim deme. Yenimahalleden binersin, hiç inmeden geri yenimahalleye gelirsin :) Etnografya Türkiye'de sayılı müzelerdendir bak bir git gör. İlla göreceğim diyorsan gör de Hacettepe hani ulaşımı biraz çileli olduğu için çekimser bakıyorum. Odtü'yle Gazi'yi görmüşken bir Mülkiye'ye de uğra ayıp olmasın :)

• Çiftliğe gidiyosan akşam git de bari kokoreç de ye, güzel yaparlar. O müze işini bir yetkili birini bulursan sor, Çiftliğin o bölümü son zamanlarda şu Ankapark mevzuu yüzünden karıştırdılar mahvettiler piknik alanı falan kapatıldı müzeye gitmeden önce bir açık mı değil mi bilgi al. Kapalı olabilir.

• Hoşgeliyorsun :)
    Sabah kahvaltısı için Papazın bağına gidersin. Girme şansınız varsa Eymir gölü kenarında güzel bir yürüyüş. Akşama ümitköyde masa üstü ızgara rakı balık ve yanı başında canlı müzik...

1|0
    0|1
  • Vallahi motor var, gezmek istersen gel...

1|0
    0|0
  • Hacı Bayram-ı Veli Hazretleri :)

0|1
    0|0
  • Öyle bir yer yok Ankara'da. Sadece git ve dön. Hiçbirşeyi kaçırdım diye üzülmessin.

0|1
    0|0
  • ilk olarak anıtkabiri gez ordan öğle yemeği için çukurambar marco pasha ya git orda istersen avm gezersin ama güneş batmadan önce 50. yıl parkına git ve güneşin batışını izle 50. yıldaki cafede bir çay içersin gitmişken... ordan hamamönüne geç kumda kahveni iç ordanda bahçeliyi görmedim dememek için bahçeliye geçersin felan filaan

0|0
    0|1
  • Bence hiç gitme leş bir şehir

0|0
    2|1
  • AOÇ kesin gez.. Atakuleye bir çık.. Gölbaşı ilçesi var gidebilyorsan git.. AVM leri gez.. Kızılaya kesin git zaten... öyle

0|0
    0|0
  • Bentderesi

0|1
    0|0
  • gece bir sakarya yapmadan olmaz :)

1|0
    0|0
  • Kızılaya git dikmen tepesi 50. Yıl parkı. Armada optimum Taurus kurtuluş parki Keçiören daha neler neler Ankaramin her yeri güzel hasret kaldım 1 hafta sonra gitcm inş :)

0|0
    0|0
  • Herkesin dediği gibi atamın yattığı yer Anıtkabir

0|0
    0|0
  • Anıtkabir hariç diğer her yeri gezebilirsin.

0|0
    1|0
  • Anıtkabir, eski TBMM

0|0
    0|1
  • fazla gezme kışın popon donar:) Ankara simidi ye , konur sokakta bir kaç bira salla... olgunlar sokakta rakı balık yap... anıtkabir i * et... şekil işler onlar... devlet erkanı gibi gitmenin lüzümu yok

0|0
    0|0
  • Ankara'nın bağlarını gez, bulabilirsen.

0|1
    0|0
  • Anıtkabir, Kuğulupark, Seğmenler Parkı

0|0
    0|1
  • Atakule kizilay arjantin caddesi aoç ankamal falan daha var ama akloma gelm3di baska yerlere eski ankliyim

0|0
    0|0
  • cayyolu park caddesine git yoksa pisman olursun...

0|1
    0|0
  • Seni anan benim için doğurmuşşş :D

0|0
    0|0
  • Anıtkabir başta olmak üzere Anadolu medeniyetleri müzesi

0|0
    0|1
  • Pavyonu.

0|0
    0|0
  • mogan gölü kenarında güzel balık restorantları var :) bir güzel kafa çek :)

0|0
    0|0
  • Bence yaza kadar gitme acayip soğuk olur burnunu direyi kirilir

0|0
    0|0
  • Aşağı ayrancı

0|0
    0|0
  • Ankarada Kizilay Ve Bahceli Takilmak Istiyosab Ama Gezilecek Ilk Yer Anitkabir 💂💂💂💂

0|0
    0|0
  • hayirli yolculuk sana tadini cikart Ankaranin :))

0|0
    0|0
  • Erkek olsan maltepe, cebeci derdim ama sana simdi ben ne öneriyim :D

0|0
    0|0
  • Beypazarına kesin gitmelisin kesin

cayırt

0|0
    0|0
  • ANITKABİRİ GEZ.

0|0
    0|1
  • Erkekler Devam
    1

Kızlar Ne Diyor 10

• Avm ye gitme.
    Yok marco pasha yok big chefs vs. Her yerde bulabilecegin ozelliksiz yerlere gitme.
    Oralarda elbet guzel ama ankaraya has bir sey degil.
    Anitkabire git. Ordan metroyla kizilaya gec. Kizilaydan bakanliklardan ordan ataturk bulvarindan tunaliya yuru, tunustan gir. Bestekarda lox adli mekanda waffle ye:) ordan tunaliya cik, ordan bir kuguluya ugra, cay ic dinlen. Biraz daha ileri yuru 10-15 dakika sonra seymenler parkindasin. Orda bir tur at otur:)

0|0
    0|0
  • Bence Ankara'da sadece kuğulu park güzel..

0|0
    0|0
  • kesinlikle anıtkabire gitmelisin bence

0|0
    0|1
  • @ecthelion bilir en iyi :D

0|0
    0|0
  • Beypazarı, Kızılayda kurtluluş parkı , Anıtkabir umitkoyede uğra. Çok yer yok burada gezilecek zaten

0|0
    0|0
  • Umitkoy civari, Atakule, Dikmen vadisi vs vs. Yorumlara bakip Bentderesi, Cincine gitme.

0|1
    0|0
  • Çoğunun yazdığı yerler avm ipleme. Neler yapmak istersin mesela? Manzara mi, tarihi mi

0|0
    0|0
  • Benim bildiğim Anıtkabir en görülesi

1|0
    0|1
  • Anitkabir bence

0|0
    0|1
  • Anıtkabir, Beypazarı. Ankara'nın pek yeşili yoktur şimdi çamur görmeye gitmiş gibi olur.

0|0
    0|1
Yükleniyor...