Arapları sever misiniz ?

Sorum başlıktaki gibidir. sadece Evet,yada hayır.ve sebep ?

0|0
22|21

En İyi Kız Görüşü

• Batılılara karşı aşağılık kompleksi çekmenin cefasını türkiye'deki araplar çekiyor. kendinizi daha "çağdaş" hissedeceksiniz diye o insanları aşağılıyorsunuz.

"Sidik kokarlardı, pis araplar” diyerek genelleme yapan arkadaşlar yine ırkçılığın dibine vurmuşlar.

1|2
    1|0
    • en iyi cevap için teşekkür ederim:)

• doğruya doğru helal :)

• Önyargılı, ırkçı, kafatasçı, genelleme yapan insanlıktan nasibini almamış insan diye tabir ettiğimiz yaratıklardan nefret ediyorum. Tekrar teşekkür ederim:)

Kızlar Ne Diyor 21

• Yaradılanı severim,

Yaradandan ötürü ...

YUNUS EMRE

6|6
    1|1
  • niye sevmeyelim onlarda insan.. önyargılı olmamak lazım.

6|2
    1|0
  • birazda temiz olsalar

1|2
    2|3
  • bütün zenciler arap değildir önce bu bilinmeli..arap yarımadasında yaşayan insanlar araptır..ırkcı değilim neden sevmiyeyim onlarında iyii var kötüsü var..iyisi her zaman sevilir.

1|3
    0|0
    • Zenci sanılan arablar aslında afrika bölgesinde yaşayanlardır Kİ onlarda tam olarak arab. Gerçek arablar buğday tenli olurlar. Hatta Libyada yüzbinlerce safkan arab olup sarışın ve renkli gözlü insanlarla karşılaşılabilir...

• sizin görünüşünüz

• Benim görüşüm değil benim izlenimim..

• müzikleri fena degil.

2|2
    0|1
  • üç arapla iyi muhabbetim oldu.ikisini çok sevdim biriyle artık görüşmüyoruz.millet olaraksa sorundaki araplar,türk milletini sevdiğim kadar seviyorum.

0|2
    1|0
    • Arapça ve Aramice dillerine aşırı merakım var. Çok zenginler bu konuda, arap edebiyatı gibisi var mı... Özellikle Endülüs şiirleri, Sind Bad ve Binbir gece masalları gibi eserler. Robinson Crusoe bile Arap edebiyatından araklamaydı zaten.

• bütün araplarla aram bozuk.hiçbiriyle anlasmıyorum.menfaatçi çıkarcı cok uyanık insanlar.

2|0
    0|3
    • hıı bide arap'ın tersini o zamanda anlayabilirsn..parası olanlarıda cok severler

• Burdakiler sanki çok dürüst fedakar insnalar. demi bizler :)

• Arap'ın tersini oku diye bişey olamaz zira Arap diye bi ırk yoktur ! Arab o arab ! Önce bilinde sonra konuşun. Faşizan beyinlerinizle koca millete damga vuruyorsunuz. O zaman bütün Türklerde hindidir ! Zira ingilizce Turkey'de Hindi demek ! Ne kadar örümcek kafalısınız ya

• Tipleri güzel bence

1|2
    1|1
  • Kuzenimi seviyorumm :)

1|2
    0|0
  • bazen görüyorum yolda.geçip gidiyorum ne seviyorum ne sevmiyorum

0|0
    0|1
  • Severim.

0|2
    0|1
  • ne hissettiğimi bilmiyorm

0|0
    2|3
  • hayır

1|1
    1|3
  • Araplar ile zencileri karıştıranlar var. Araplar Arap yarımadasında yaşayan millettir. Ben sevmem.Gerçi her insanı değişebilir.Bizim komşumuz vardı araplar,resmen kapılarının önünden geçtikçe sidik kokardı.İğrenç pislerdi. Pislikten hoşlanmam ve bu yüzden sevmem dedim.

0|0
    5|4
  • severım . cunku onlara nedense acıyorm.

1|1
    5|3
  • Ben var etmek nefret:))

2|1
    7|7
  • Geçmişlerini sevmiyorum.Tarihlerini

0|0
    1|2
  • 0|0
    4|4
  • Hayır. Çirkinler.

0|1
    8|4
  • Hayır, pisler çünkü

0|1
    7|4
    • bizler çok temiziz sanki :)

• yastığımın altında pilav saklamıyorum, sıkıştırıp cebime koymuyorum, terden çamaşırlarımın rengi beyazdan sarıya da dönmüyor

• sen temiz olsan bile vatandaşlartımızn çoğu pis. antepte,adanada urfada ve bir çok ilimizde pilavı ortaya koyup tavuğu parmaklarla yerler piiiii..

• Bilemiyorum desem? Her insanı bir değil çünkü

0|1
    1|0

Erkekler Ne Diyor 21

• Peygamber Efendimizin Araplar Hakkındaki Sözleri

Peygamber Efendimizin Araplar Hakkındaki Hadisi Şerifi

"Üç hasletten dolayı Arabi seviniz: Çünkü ben Arabım, Kur'ân-ı Kerim Arapça olarak nazil olmuştur, Cennet ehlinin konuştukları dil Arapçadır"

Kur'ân'ın dili, son Peygamber Hazret-i Muhammed Mustafa'nın (sav) konuştuğu dil Arapça olunca, Cennet dilinin de Arapça olacağı şüphe götürmez bir gerçek olur. Hz Âdem de yeryüzüne indirilmeden önce Cennette bulunduğu zamanlar Arapça olarak konuşurdu. Ayrıca bu dil Peygamberimizden başka diğer peygamberlerden bazılarının da konuştuğu dildir. Meselâ, Hz Nuh, Hz Hud, Hz İsmail, Hz Salih, Hz Şuayb Arapça konuşuyorlardı.

Hadis-i şerifte "Arabi seviniz" ifadesini mutlak olarak anlamamak lâzımdır. Çünkü Araplar içinde gayrimüslimler olduğu gibi, günümüzde dinsizler de vardır. Onların sadece Arap ırkına mensup olmaları, Arapça konuşmaları onları sevmeye kâfi gelen hususlar değildir. Hadiste yer alan beyandan maksat, Müslüman olan, dinini yaşayan, Resulullahın izinde olan Araplardır. Zaten bunlar din kardeşimizdir. Onları din kardeşimiz olarak sevdiğimiz gibi, ayrıca Kur'ân'ın, Resulullahın ve Cennetin lisanını konuştukları, saff-ı evvel olarak İslâmiyeti yaydıkları, İslâmiyete hizmet ettikleri için de diğer milletlerden farklı olarak bir derece daha fazla sevgiye lâyıktırlar.

3|3
    0|0
  • sadece aptallar insanlari din dil irk ve renk diye 4 cesite ayirir oysa dunyada iki cesit insan vardir iyi insan ve kotu insan... Albert einstein

8|4
    0|1
  • İlginç bir şekilde evet... İran ve Arapları seviyorum, tabi medeniyet sahibi olanları. Lübnan'ın bir kesimini oluşturan Hristiyan Araplar tanımaya değer medeni bir kitledir.

Ama bunun dinle alakası yok, gerçekten yaşam şartlarını temiz ve günümüze uygun bir hale getirmişse Arapları severim. Gelenekleri, kültürleri ve özellikle Arapça dili çok zengindir.

3|4
    1|0
  • Bazı Faşizan beyinlilerin bildiği gibi bu insanların tamamı hain değildir. Azıcık tarih bilen insanlar bilirki Osmanlılar bu milletlerle her zaman iyi anlaşmışlardır. Ufacık bir grubun yaptığı politik oyunlardan ötürü bu millete karşı faşistçe, insanlığa uymayan şekilde hakaret ve dışlama var. Neden? Çünkü bizim insanımız kulaktan doğma bilgileri severler ! Aslen "ARAB" olan ve THÜRKÇHE kullanarak bu insanlara ARAP diye hitap edip yanlış tanımak pek doğru değil. Çok uzun yıllar birliktelik geçirdim bu insanlarla. Bana kalırsa dünyanın en güzel lisanına sahipler. Düzgün konuşmayı bilen birinin konuşması şiir gibi gelir.. Oturur sadece dinlersiniz. Adam sigorta zammından bahseder, siz dünyanın en güzel şiirini okur zannedersiniz. O derece güzeldir güzel konuşan birini dinlemek. Türklerin ve Kürtlerin misafirperver olduğunu söylerler. Doğrudur, ancak misafirperverlik konusunda hiçbir millet onlar kadar pisafirperver olamaz. Aile bağları son derece kuvvetlidir. Yemek konusunda, Türkiyede doğup büyümüş birinin alışmakta zorlanacağı bir mutfakları var. Ben ençok humusu severim. Bugün, 2012 yılında dahi kullanmış olduğunuz bir çok şey arablar tarafından icat edilmiştir. Kettle ve fotoğraf makinesi gibi bir çok araç arab bedeviler tarafından icat edilmiştir. Ayrıca Filistin toprakları da sanıldığı gibi Filistinliler tarafından israillilere para karşılığı satılmış falan değildir. Bunlar Nihal Atsızın g.tünden uydurduğu şeyler falaaan filan.. Daha çok şey yazılır bu konuyla ilgili...

Dünya medeniyetine çok büyük katkısı olan bu medeniyeti; evet seviyorum...

Dipnot: Türkiyenin dünya eğitim seviyesi sıralamasında henüz geçebildiği tek bir Arab ülkesi dahi olmaması düşündürücü..

1|1
    0|1
    • Güzel bir parçayla pekiştirelim. Amel Mathlouthi - Bin El Wedyen

link

• Şunuda göstermek isterim. Bilim ve İslam hazırlamış olduğu bir belgesel. İçeriğide aşağıdaki gibidir..

----------------------

BBC'den Jim AlKhaili'nin yaptığı harika bir belgesel.İslamiyet ile doğan bilim altın çağını anlatıyor.Şu andaki bilimin ataları olan müslüman bilim adamlarını ve o günlerdeki devasa gelişmeleri anlattığı gibi Avrupa'ya bilimi ve ilimi müslümanların getirdiğini ve onlara borçlu olduğunu anlatıyor.

link

• Yobazını, terbiyesizini, insanlık görmemişini sevmem. Geri bu tüm insanlar için aynı, yoksa Arap veya Arap değil diye adam ayırmıyorum.

Ürdün ve Lübnan Araplarını ayrı bir sempatik bulurum.

1|2
    0|1
  • takvada kim öndeyse onu severim...

Peygamberimiz, kişi veya kişiler için ırkını yargılamamamızı istiyor.

3|2
    0|0
  • kızlarsını soruyorsan hayır güzel olmuyorlar. son yıllarda iyi çıkış yakaladılar. kuvety, qatar, bahreyn, b.a.e gibi ülkeler çok gelişti. eski araplar yok.

1|1
    1|1
  • suriye araplarının bizden bir farkı yok. Mısır da öyle, tunus da, ırak da. aslında biz kültürel olarak araplara çok benziyoruz. dışarıdan bakan başka biri bizi kolay kolay ayıramaz. gittim gördü söyledim, söylüyorum :) sanmayın biz avrupai bir milletiz o lafta. sen nekadar avrupai isen emin olun arap da okadar avrupai.

0|1
    0|0
  • Geçmiş tarihe bakarsak sevmiyorum diyesim geliyor ama, yaradandan ötürü severim insanı sözü aklıma gelince tutuyorum kendimi...

2|0
    1|3
  • Bende aslen Arabım ama vallahi seveni de kendi açısından haklı sevmeyeni de.Diyebilecek pek birşey bulamıyorum.Suudileri misal bende sevmem.Sürekli i*nelik yaparlar.

0|1
    0|0
  • seviyordum taa ki 1.dünya savaşında arapların ingilizlerle bir olup suriyede ordumuzu hunharca katlettiğini öğrenene kadar filistinlilere yakın zamanda yaptıklarını saymıyorum bile

0|1
    1|2
  • Ben pek sevmiyorum siyahi olduklarından falan değil gerçekten sevmediğim için yoksa siyahileri severim çoğu insandan daha iyiler. YANİ HAYIR DİYORUM :D

0|1
    0|2
  • Sevmem, arkamızdan yaptıklarını unutmak kolay değil.

1|2
    3|4
    • bizim gibi ümmetçilik hayaline girmeyip milliyetçi davrandılar. kendilernce haklılardı

• Genel olarak sevmem çünkü sevilecek bir yanları yok

0|0
    3|3
  • hayır bence daha evrinleşememişler ve kapalı bir yapıları var

0|1
    1|3
  • catal bıcak muhabbeti yok onlarda böle bi olay basımdan gectide ortaya pilavı koydular elleriyle yemeye basladılar o gün ac kalmıstım

0|1
    0|1
    • Bizde durum farklı değil ki urfa adana antepe git pilavlı tavuğu ortaya koyar parmaklarıylen kemirirler :))) aynıyız vahşiyiz bizde :9

• ayrım yapmak istemiyorum iyi günler :D

• sevmiyorum siyah ırkı sevmem yaşasın Alman ve İtalyan faşizmi

0|1
    3|4
  • dil/din/ırk ayrımı yapmaksızın erkeklerden nefret ediyorum.

0|0
    0|2
  • Arapları genel olarak değerlendirmeyeceğim. Çoğunluğu pis insanlar. Kültür desen kültür yok edep desen edep yok. Sevmem çoğunu.

0|0
    2|2
    • Sanki bizde durum farklı:))) biz milletçe çok mu terbiyeli edepliyiz.:)

• beğenmiyorsan ne diye soruyorsun millete habire eksi vermişsin. bizim milleti de soruyorsan aynı şekil de cevap veriyorum; Çoğunluğu abaza ama hepsi değil. Arkamızdan bıçaklayan ve özgürlüğün olmadığı bir toplum neyini seveyim nesini seveyim?

• Sevmem çok pisler

0|1
    2|2
  • Arapları severim çok neden söyleye bilirim iki tanesi yeterli, olur bence

Muhammed Mustafa ( s.a.v)

Hz Hamza

0|1
    0|0
Yükleniyor...