İnsanları övmek zararlı mı?

insanları övmeyi severim güzel konuşmayı severim iyi yanlarını söylemeyi severim ama övünce neden gotleri kalkıyor? ve bana verdikleri değer azalıyor?

Güncellemeler:
yazdığın şeylerin nedenlerini de açıklayın niye övmeyeyim?

0|0
4|13

En İyi Erkek Görüşü

• insanları övmek aslında zararlı değil ama iltifat etmek için övülüyorsa ve bu övmede çıkar söz konusu var ise kesinlikle herhangi biri övülmemeli.övmek sadece insanın iyi davranışları hakkında çıkar bulunmadan yapılan bir konu olmalı...

0|0
    0|0
    • insanlar yaptığı iyi davranışlardan sonra övülmeyi hakederler.ama burda çıkar sözkonusu ise %100 övülmemeli herhangi bir kimse.

• çıkar olunca ne oluyor?

Erkekler Ne Diyor 12

• Vede övdüğünde yalaka oluyosn. Eeee düzen böyle

0|0
    0|0
  • Dostunun arkasından öv, yüzüne karşı da yer. Ben de o hatayı çok yaptım. İnsanlar çabuk kibirleniyorlar. O yüzden asla kimseyi yüzüne karşı övme.

0|0
    0|0
    • övünce ne oluyor?

• 17 yıllık bir arkadaşıma sürekli zekasıyla ilgili iyi şeyler söylerdim. Ancak gün geldi kendini alim sandı ve asla eleştiri götürmez oldu ve kibirlendi. Kendini üstün göremeye başladı. Hiçbir hatasını kabul etmez oldu. Şu an aramız eskisi gibi değil . Eskisi gibi de samimi olacağımızı sanmıyorum. O yüzden insanları her ne olursa olsun yüzüne karşı ovme, arkalarından öv.

• Zararlı.Çünkü insanlar övüldükçe açıklarını görememeye başlarlar.Kuvvetli yanları oabilir.Ancak zayıf yanları da boldur.İnsanlar bu tuzağa çok kolay düşerler."Eğer bir insanın ayağını kaydırmak istiyorsan onu öv" diye boşyere denmemiş.

0|0
    0|0
    • ne alaka

• ne hatası yapacaklar?

• Sana bunu nasıl anlatsam bilmiyorum ki?Tamam bacım ne desen sen haklısın.

• herşeyin fazlası zarar

1|0
    0|0
  • övülmeyi hak eden insan övülmek istemz bir teşşekür yeterli gelir...

0|0
    0|0
  • arada överken sen nakadar yakışıklısın güzelsin çok malsın felan de:D

0|0
    0|0
  • Aksine kardeş çok güzel bir huyun var değerlerin artması lazım

0|0
    0|0
  • çok översen zararlı

0|0
    0|0
  • Demek ki yanlış insanlara övgü yağdırıyorsun. Tersini yaptığın an baş tacısın.

0|0
    0|0
  • insanları yüzlerine karşı övme

0|0
    0|0
  • "birinin yanında bir başkasını övmek, övülen kişiye hakarettir." Hz. Ali (r.a)

0|0
    0|1
    • konuştuğum insanı övüyorum karşımdaki insanı

• tam aksıne yararlı

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• översen ne çıkarı var acaba ne isteyecek derler.

övmezsen beni kıskanıyor haset yapıyor derler.

mütevazi bir insan övülme karşısında bir teşekkür eder ve mutlu olur,altında bir şey aramaz.

gerçekten övülmeye değer insana ve bundan anlayana övgü sözleri söylenmeli...

0|0
    0|0
  • cnku senı srnasık sanarlar yada ezık ne bılım benmle arkadas oolmk ıcın soyluyor vs ınsanlara deger verdgını solemk uygn degıldır gotlerı kalkabılır kı ggenellıkle kalkar

0|0
    0|0
    • tanıdığım yakın olduğum insanlar için yaptığım övgü?

• olsun yıne de aynı sey gecerlıdır bence b ozellıgını saklmalısın yada hak edenlere gostermelısın

• aynen toto kaldırır bolca.

0|0
    0|0
  • Övmekten çok eleştiririm olumlu eleştiri ya da olumsuz eleştiri :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...