Dünya Klasiklerinden en sevdiğiniz kitap nedir?

Benim honore de Balzac-eugenie grandet

0|0
1122

En İyi Erkek Görüşü

• Kesinlikle Kırmızı ve Siyah-Stendhal...
    OKuyanla okumayanın çok kesin çizgilerle ayrıldığı bir kitap. Etkisini tüm hayatınız boyunca hissediyorsunuz. Yaşama ve insanlara bakış açınızı tepeden tırnağa değiştirmeyi başarıyor. Okumayanın büyük bir kayıp içinde oldugu bir kitap. Ayrıca sosyoloji psikoloji tarih aşk ve ideoloji kavramlarını dibine kadar hisettirebilyor

1|0
    0|0
    • Ayrıntılı yorumunuz için teşekkürler not ettim bile:)

• rica ederim. Şu ana kadar okumadıysan ve okumana vesile olacaksa ayrıca ben memnun olurum.

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 21

• Martin Eden, en sevdiğim dünya klasiği kitap oldu şimdiye kadar. Kolay kolay bu kararımdan vazgeçebileceğimi de sanmıyorum ama elbette değişebilir. Jack London'ın diğer birçok kitabını da çok beğenerek okumuştum. Onun haricinde Gorki ve Turgenyev'in kitaplarını çok severim. Gorki'nin özyaşam öyküsünü anlattığı üç kitabı var: Çocukluğum, Ekmeğimi Kazanırken ve Benim Üniversitelerim sıralamasında. Öyle duru ve akıcı bir dille anlatıyor ki hayatını, kapılmamak elde değil. Turgenyev'in de elbette Babalar ve Oğullar eserini müthiş bulmuştum.

1|0
    0|0
  • İvan Aleksandroviç Gonçarov "Oblomov" u ile Goethe'nin "Faust" u yarışır bence :)

1|0
    0|0
  • Les Misérables - Victor Hugo. Okuyalı çok oldu ama en sevdiğim kitaplar arasındadır.

1|0
    0|0
  • Suç ve Ceza...
    kitaptan o kadar etkilendim ki yıllar sonra sankt petersburg sokaklarında yürürken aklıma geliyordu :)

1|0
    0|0
  • Vadideki zambak
    Sefiller
    en beğendiklerim

1|0
    0|0
  • Tolstoy insan ne ile yaşar. AdlI kitabı okuyabilirsiniz. Ya da olanaksız adlı kitabı okuyabilirsin.

1|0
    0|0
  • Dracula-Bram Stoker :)

1|0
    0|0
  • Bambi

1|0
    0|0
  • suç ve ceza
    dönüşüm
    ah ah zaman olsa okusak daha :(

1|0
    0|0
  • dostoyevski olu evinden anilar..

1|0
    0|0
  • Daniel Defoe - Robinson Crusoe.

1|0
    0|0
  • Kadınlarn memesi neden ufaktır kitabını okuybirsin ama sen şanslısın seninki büyük

0|0
    1|0
  • Viktor hugo ve tolga abi :))

0|0
    0|0
  • emile zola cerminal...

0|0
    0|0
  • Suç ve Ceza

0|0
    0|0
  • Dünya klasığı değil, Tanzimat dönemi
    şair evlenmesi ' ni seviyorum

0|0
    0|0
    • Tanzimat devri romanları arada kalmışlk gibi geliyor batılılsma üzerine romanlar genel de fakat Şinasi nin şair evlenmesi ni bende severim

• Evet Doğu ile Batı Arasında kalan Neriman karakteri Macit batı yı Şinasi Doğu yu temsil ediyor

• CiN ali serisi efso ya

0|0
    0|0
  • La fontaine bayilirun

0|0
    0|0
  • alamut kalesi ve uçurtma avcısı

0|0
    0|0
  • Sabahattin Ali - Kürk Mantolu Madonna , Piraye canan tan ş

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    1

Kızlar Ne Diyor 11

• Martin Eden-Jack London

1|0
    0|0
  • Sefiller suc ve ceza genc waiterin acilari yuzbasinin kizi uc hikaye yaaaa aslinda butun klasikler cok iyi 😄

1|0
    0|0
  • Dünya klasiklerinin hepsini okumuş birini olarak hiç birini ayıramam hepsi de birbirinden güzeller ama John Steinbeck Cennetin Doğuşu bir adım öndedir :)

1|0
    0|0
  • Kitap okumuyorum uzun zamandir ama ben seytan marka giyer , aclik oyunlari kitaplari hosuma gitmisti birde ingilizce moda kitabim var hubert de givenchynin hayatini anlatan

1|0
    0|0
  • Suç ve ceza..

1|0
    0|0
  • ee vadideki zambak:)

1|0
    1|0
  • Suc ve ceza

1|0
    0|0
  • tolstoy-diriliş