Kalemine güvenen betimleme yazarım diyen?

kalemine güvenen betimleme yazarım diyen var mı? gecen, n bu saatinde sitemizin yazarlarının betimleme yazılarını merak ettim fazla uzun olmayan etkileyici betimle yazıları bekliyorum sizden hem biraz kafa dağıtırız şimdiden yazacak olanlara çok teşekürler

0|0
2|1

En İyi Kız Görüşü

• Odaların içinde on tane ranza vardı. Bu da sabaha kadar camlar açılmadığı için yirmi tane erkek çocuğunun nefeslerinin ve kokularının havada cirit atması demekti. Her sabah odalara girmeden önce kendinizle savaşırdınız. Eğer dadı iseniz mecburen girerdiniz. O zaman kendinizle savaşmanızdan çok kendinizi alıştırmanız daha doğru olurdu. Camlar açılmazdı: Bu zamana kadar yaşadıkları tecrübeler kötüydü ve o camlar, pencerelerde demirler olsa bile açılmazdı. Eski bir yetimhaneydi burası. Duvardaki çatlakların fazlalığından bunu tahmin edebilirdiniz, en az yüz yıllıktı. David James Summer buraya müdür olalı beri yirmi yılı da devirmişti. Koskoca yüz yılda nice kahkahayı ve gözyaşını duvarlarında saklamıştı. Kimi dadı duvardaki çatlakların yetimlerin kederinden daha da derinleştiğini söyler ve buna gerçekten inanırlardı. Belki de gerçekti.
    Yetimhane, şehrin dışında bir koru içine yerleştirilmiş kocaman taştan bir binaydı. Zamanının en güzel mimarisi alınmış, her köşesine taşlar özenle konulmuştu. Var olduğu günden beri de sağ ve sol cephelerini sarmaşıklar sarmıştı ama bu ona biraz kasvetli de olsa bir ayrı bir güzellik katıyordu.
    ...

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 1

• Yürüyorum hece vakti İstanbul sokaklarında kimsecikler yok etrafta. Bir sokağa giriyorum karşıdan biri geliyor ama gecenin pusu yüzünü göstermiyor. Kenarlara bırakılmış çöpler etrafında kediler dört dönüyor. Yürümeye devam ediyorum adamın yüzü beliriveriyor yılların izleri yüzünde saklı bana bakıyor gülümseyerek ağzından dökülüyor kelimeler 'İstanbul Geceleri Gündüzüne Benzemez Evlat Dikkat Et'...

0|1
    0|0
Yükleniyor...