Kalemine güvenen gelsin 150 kelimeyi geçmeyen?

kalemine güvenen gelsin 150 kelimeyi geçmeyen betimleme yazıları yazıyoruz :) benim yarın fizik sınavım var onun için sadece okumayı planlıyorum okurken kafam dağılır diye düşündüm ve sizlerin yazış tarzını merak ettim

Güncellemeler:
kelime sınırı tamamiyle bir hata yazmak bir özgürlüktür sınav dönemindeyiz sorularda saçmalıklar olabiliyor :D

0|0
20

En İyi Kız Görüşü

• Bir yol...
    Uzunca ve renksiz. Cebimizdeki çiçekleri bir bir koyuyoruz şeritlere. Şeritler kısa. Çiçekler uzun. Uzun çiçekleri kokluyor insanlar. Dudaklarında yaz mevsimi gülüşler oluşuyor. Tebessüm ediyorlar çocuklara.
    Çiçekleri, meşale misali parlıyor karanlık yolda. Bakınıyor herkes etrafına. İri ve parlayan gözlü çocuklar koşuyorlar. Kucaklarına doğru koşan çocukları görüyorlar. Kollarını iki yana açıyorlar. Bu sefer hazırlar çocukların başını okşamaya. Daha önce hissetmediğini anladıkları kalbine elleri gidiyor artık.
    Beyaz tenli, beyaz saçlı, yılların hediye ettiği buruşuk yüzlü bir kadın geliyor yanlarına. Yılların kırıştırdığı ellerini göğe doğru açıyor. Şükrediyor bu renkli insanlar için. Zamanında renksiz insanların yaşadığını biliyor. Soluk tenli, tebessümü çöpe atmış insanlar vardı onun zamanında. Zamanını bir saate hapsediyor, guguk kuşunun küçük ayağına bir küçük taş bağlayıp akan nehirden bırakıyor. Siyahlardan arınmış masmavi bir gök karşıladı işte şimdi!
    Beyaz tenli ve beyaz saçlı kadın. Özlemişti açan kırmızı gülleri, sararan papatyaları. Ve sevmişti tebessüm yüzlü adamı. Sevdiği tebessüm yüzlü adamı götüren yıllar karşısında ceketini iliklemiş ve saygı duymuştu. Teşekkür etti yıllara, mavi gözlerinden öptü. Şimdi uykuya dalma zamanı.

150'yi geçmiş olabilir lakin yazarken duramıyor insan.
    Sevgiler.

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 1

• Kalabalık caddenin alt sokağında, iki yolun kesiştiği yerde bir kunduracı var. Küçük ve camekan dükkanın iki kapısı neredeyse bitişik.
    Sol kapıdan içeri giriyorum. Samimi bir havası var bu ufak dükkanın. İki tezgahın üzerinde ayakkabı dolu poşetler var. Tavandan kaba bir şekilde demirle tutturulmuş tüplü televizyonda bir dizi oynuyor.
    Tezgahın arkasında, elindeki kırmızı kadın ayakkabılarını tamir ediyor yaşlı kunduracı.
    Üstünde boyadan rengi neredeyse hiç görünmeyen mavi bir önlük var.
    Arkasında bir pano var. Üstüne delik deşik olmuş bir sahte para asmış. Yanında da bir gençlik fotoğrafı.
    O da bakıyor fotoğrafa. Bir anlığına gençliğine dönüyor olsa gerek. Eskiden sesi güzelmiş, türkü söylermiş. Tekrar deniyor söylemeyi fakat çatallaşmış sesi buna izin vermiyor. Capcanlı, neşeli bakışları. Yıllardır arkadaşıymışçasına gülüyor, şakalar yapıyor yaşlı kunduracı.
    (113 kelime :D ) -Rellnea

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Yükleniyor...