Kendi kendime gitar calmasını ögrenebilir miyim?

Anaokulunda calışıyorum ve şu an işsizim. bir is ilanı gördüm, ve gittim konuştum. Beni almak istiyorlar ama gitar calmasını ögrensem daha iyi olurmuş.
Evde kendim kısa sürede gitar calmasını ögrenebilirmiyim? Övünmek gibi olmasın ama ben zeki biriyim yani okulda da müzik dersinde baya iyiydim. Icimden geldigi icin de hemen ögrenebilirim aslında.
Cevremizde de gitar kursu yok malesef :(

0|0
0|8

En İyi Erkek Görüşü

• ben yaz tatilinin sonuna doğru merak sardım gitara 3 ay geçti teknik bilgim sorgulanır ama şu an 4-5 parça (ararsan bir çok çalınabilecek parça var ama zaman:D) çalabilecek durumdayım şöyle söyleyeyim dolu dolu 3 ay geçirmedim notaların yerlerini sorsan şu an söyleyemem :D ilk hafta elini alıştırırsın o zaman pes etmemen gerek hafif bir melodi bile çıkardığında o seni daha da azimlendiriyor ve o hızla ilerliyorsun bir adım atıp akorlara geçiyorsun o zaman anlıyorsun işin güzelliğini ama akorlara alışmak ve pes etmemek gerekiyor bir ara sadece akorlar arası tellere vurmadan geçiş yaptım. eğer gerçekten istiyorsan ve biraz da yatkınlığın varsa olmayacak bir şey değil ve asla gitardan vazgeçip bir köşede tozlanmasını beklememk gerekiyor vazmeyeceksen olur bu iş zamanla ilerlersin hemen çalmayı da bekleme ben öyle yaptım snirlendm tam bıracaktım artık sevmeyeceğimi çaldım :D dedim oluyor yaparsın siz de daha iyisini yaparsınız inanıyorum :D

1|0
    0|0
    • çalıyorum dedğim kendimi rahatlatacak kadar sevdiğim parçaları çalıyormuş gibi gözükmem de kendimi mutlu ediyor kasıntı gibi dolaşmıyorum :D çocuklar da sana yardımcı olur yapabilirsin hem çok da eğlenceli olur :D

• Teşekkür ederim. :)

Erkekler Ne Diyor 7

• Gitar zor bir enstrumandır ama 1 yılı bulur ogrenmen kendi başına bir kursa git ya da takip et ismek kurslarında var gidebilirsin oraya baya yardımcı olur ücretsiz veriyyorlar kursu..

0|0
    0|0
  • klasik gitarla önce parmak egzersizleri yapıp sesleri ve yerleini öğrenirsin kulakların aşianlık kazanır sonra 15 tane popüler akoru öğrenirsin youtube dan akorlar. net sitesinden de artık çalmaya başlayabilirsin hepsi 1 ay sürer.

0|0
    0|0
  • o nasıl bir iş ki gitar çalsan iyi olur muş?

0|0
    0|0
    • anaokulunda cocuklarla birlikte sarkilar söylemek icin.

• yani öğrenirsin de öyle kısa bir sürede değil öyle çocuklarla şarkı söylemek filan en az doğaçlama yeteneği ister o. bunun için bir en az 1 seneni vermen gerek. istediğin kadar zeki ol hiç farketmez gitar öyle kolay öğrenilen çalınan bir enstrüman değildir. herkes çalıyorum diyor biliyorum diyor ama yapabildikleri en fazla 1-2 tane akor basıp tellerin ırzına geçercesine vurmak. zaten herkes çalıyorum diye diye yayıldığı için ülkemizde çalamayan yok (!) ...

• öğrenirsin fakat profesyonelleşemezsin bir yardım alman daha iyi

0|0
    0|0
  • Öğrenebilirsin

0|0
    0|0
  • Youtube dan yararlanabilirsin ama. Şu bir gerçek ki ders almadan öğrenmek çok zor olur.

0|0
    0|0
  • öğrenemezsın gel yardımcı olayım sana :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...