Kitap yazarı olmak için hangi bölüm okunmalı?

Selam arkadaşlar, yazma yeteneğimin olduğunu düsünüyorum. Bir kaç kompozisyon ve kısa hikaye yarışmasinda birinciliğim var. Geleceğim de bu isle ilgilenmek istiyorum. Kitap yazari veya Senaryo yazari olmak istiyorum Üniversitede hangi bölümleri önerirsiniz?

0|0
5|0

En İyi Kız Görüşü

• Yeteneğin olduktan sonra hangi bölümü okuduğunun hiç bir önemi yok. Bak geçmişe hangi ünlü yazar edebiyat mezunu. 10 tanesinden 2 tanesi belki.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Sakın ama sakın Türk Dili ve Edebiyatı okuma. Bilinen iyi yazarların neredeyse hiçbiri bu bölümü okumamıştır. Ayrıca bu bölüm yazar olmana yardımcı olmaya yetmez. Sadece noktalama işareti gibi basit şeylere dikkat etmeni sağlar. Hatta yazma yeteneğini koreltir. Birçok yazarın hayatını inceler sevdiğin yazarlardan uzaklaşabilirsin. Yazmaya yeteneğin varsa sadece yaz bunun için okuma elinde ikinci bir meslek olsun diye oku.

0|0
    0|0
    • Aslında lisede makine bölümü okudum ama daha sonra fikirlerim değişti hatta makine mesleginden nefret ediyorum sevmedigim bir isi de yapmak istemiyorum. Bana biraz radyo televizyon bölümü yakin geldi yeteneğimi gelisturmek istiyorum.

• Radyo Televizyon okuyabilirsin ama sakın edebiyat düşünme

• Teşekkür ederim...

• Ben gıda mühendisliği okuyorum ama kitap da yazıyorum istersen bakabilirsin bunun bolumle pek alakası yok
    www.wattpad.com/story/22448643-boyutlar-arasi-ak

0|0
    0|0
  • Edebiyat :) okumalısınız

0|0
    0|0
    • Haklısın ama kitap sektörü biraz eskidi gibi senaryo yazarı olarak televizyon sektörüne de geçebilirim kararsizim aslinda.. Teşekkürler bu arada :)

• O zaman şöyle bir tavsiyede bulunayım tv radyo 2 yıllık oku 4 yıllık edebiyatla 6 tamamla Allah yolunu açık etsin kardeş

• Çok teşekkür ederim...

• Turk dili ve edebiyatı

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...