Romanlarda geçen omuz silkme sevdası!

Yazarlardaki Omuz Silkme merakı nereden gelmekte? Bu kelimeyi yazarların romanların da kullanması sizce de itici değil mi?

Ondan sonra niye kitap okumuyorsunuz? Böyle abudik gubidık kelimeler kullanırsanız tabi okunmaz. Biraz yalın olun la!

0|0
2|4

En İyi Erkek Görüşü

• Entelektüel yazım kurallarında yazarın kendine özgü dili vardır.

Okuduğun yazarın anlatım biçimini beğenirsen o yazarın her yazısını okursun.

Güncel bir yazar olarak Yılmaz Özdil'i örnek verebiliriz.

Kalemi herkesin anlayacağı sade bir dilden oluşuyor.

Tabi karar senin. Omuz silkme dışında daha ne kelimeler var :)

0|0
    1|0
    • Genel de ecnebi romanların da karşılaşılmakta... Sanırım çeviri'yi yapan zat'la alakalı bir durum. Yılmaz Özdil iyidir, candır severim makalelerini, yazılarını...

• Evet, bak bu açıdan düşünmemiştim.

Çevirmenler ile ilgili bir durum.

Omuz silkmek, irkilmek terimi geliyor aklıma..

Kızlar Ne Diyor 2

• Bi de şu cümle vardır; Ya sonra nedendir ki kapıyı açtı?

0|0
    0|0
  • Örneğin hangi kitaplar?

0|0
    0|0
    • Dostoyevski'nin birkaç kitabını örnek verebilirim, suç ve ceza, ezilenler, öteki... Ardından keith ablow - psikopat. Oğuz Atay - Tutunamayanlar. Bedirhan gökçe'nin de buna benzer bir şiiri var ve bunlar benim şu an aklıma gelenler. Peki, sen neden gizlisin:)

• :)))) Bilmem. Sahi ben niye gizliyim :)))

Omuz silkerek ceva vermek istiyorum :P

• sende mi brütüs

Erkekler Ne Diyor 3

• liseli kızlara hitap etmek istedikleri için olabilir. benim de uyuz olduğum nokta, kötü birşey olduğunda kusan roman karakterleri. nasıl bir mide var arkadaş. höt desek kusacak

0|0
    1|0
  • Benim okuduğum eserlerde böyle bir terimin kullanıldığını bile hatırlamıyorum. Yabancı eser çevirilerinde pek yok sanırım.

0|0
    0|0
  • klişe sözler itici olabiliyor bazen

0|0
    0|0
Yükleniyor...