İnsan kendini geliştirmek için neler yapmalı?

her geçen gün bir önceki günden daha bilgili daha kültürlü olması için neler yapmalı sizce

0|0
2|11

En İyi Kız Görüşü

• Okumalı demişler de hepsi, yok öyle bişey. Sayfalarca kitap okuyup, her okuduğu kitapla sadece bilgi haznesinden ziyade, bilge vasfını kazanmış gereksiz taslanmalardan ileri gidemiyorlar.

Gerçekten kültürlü ve bilgili olmak istiyorsan herseyi tam anlamıyla hakim olmalısın.. Çok ufak bir örnek vermek gerekirse bile, cok ufak birseyden başla mesela ve onu o konuya tam anlamıyla hakim ol. Her çeşit araştırma ve o şeyle ilgili olmuş olabilecek bütün gerek olumlu gerek olumsuz görüleri bilmen gerek.. O şeyle ilgili iki üç şey okuyarak değil.. Bu asla o şeyi bildiğin anlamına gelmez. Sonra başka şeyle ilgili iki üç şey.. Böyle koca koca birçok şey bilip ama aslında hiçbir şeye hakim olmayan, hiçbir şey barindirmayan zihniyetler türedi.. Sonra yarım yamalak bildikleri şeyleri, sözde bildikleri, bunlarla koca kauslar gereksiz fikirler üretiyorlar..

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Çok okumalısın. Ondan daha önemlisi hayatındaki herşeyi sorgulamalısın. İstediğin kadar oku eğer şüphe yoksa pek fazla ilerleyemezsin.

0|0
    0|0
  • aklına gelen herşeyi araştırmalısın ve google büyük velinimet. ben neredeyse 12 13 yaşımdan beri aklıma ne gelse aıp bulup okuyorum ve genel kültür olarak gayet geliştirdim kendimi ve çevremdekiler de böyle olduğunu düşünür hep. yani herşeyin başı merak ve öğrenme isteği. aklına gelen veya duyduğun ilginç gelen şeyleri hemen araştır öğren.

0|0
    0|0
    • yapıyorum aklıma bişey gelsin hemen internete girip araştırıyorum ama bu araştırma istegi daha yeni yeni gelmeye başladı yani önce hiç yapmazdım

• dediğim gibi benim 10 seneyi geçti bu aşırı merak ve araştırma steği ve gerçekten okuyarak araştırarak birçok şey hakkında fikir sahibi olabiliyor ve yorum yapabiliyor insan

• okumalı izlemeli gezmeli.

0|0
    0|0
  • Merak etmeli bazı şeyleri.
    Merak araştırmaya götürür.
    Araştırma ögrenmeye götürür.
    Öğrenme İnsanın kendini geliştirmeye götürür.

0|0
    0|0
  • Okumalı, gezmaei, araştırmalı...

0|0
    0|0
  • Ömrümden 3 nefes kalsa, sana tavsiyem; oku, oku, oku.

0|0
    0|0
    • peki teşekkür ederim uyguluycam kardeşim :)

• Bol bol kitap okumalı, gündemi yakından takip etmeli az birazda sosyal olmalı.

0|0
    0|0
  • okumalı

0|0
    0|0
  • Kitap oku..
    Öyle dandik kitaplar da değil hatta.
    Mesaj atsana, kitap öneririm sana. yanlış anlama sakın...

0|0
    0|0
  • okumalı gezmeli
    dinlemeli

0|0
    0|0
  • okumalı
    okumalı
    gezmali
    sorgulamalı

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Çeşitli kitaplar okuyarak, dergiler inceleyerek, belgeseller ve filmler izleyerek vs vs kendini geliştirebilir

0|0
    0|0
Yükleniyor...