Unutulmaz film replikleri? ( bu saatte çok iyi gider ya... neyse :P )?

*"derler ki; bir savaşçının kalkanı sevgilisinin kalbidir." viva zapata! şimdi anladın mı dostum savunmazsızlığımızın nedir müsebbibi?

*"öğrendiğim ne varsa yenilgilerimin sebebi de onlar oldu. nasıl olduysa?"
(bkz: aşkın ikinci yarısı )

*"benim işimde gördüğüm insanlar bu işe idealist
düşüncelerle başlıyor, daha iyi bir dünya yaratma
fikrinin lideri olmak istiyorlar. amaç hoşlarına
gidiyor, süreç değil. ama işin gerçeği bazı şeyleri
geliştirmek küçük başarılarla oluyor. insan asıl
bundan keyif almalı. meksika'daki köylere yardım eden bir
organizasyonda çalışıyordum. kalemleri alıp, küçük
kasabalardaki çocuklara nasıl göndereceklerini
düşünüyorlardı. konu büyük, devrim niteliğinde
değildi. konu kalemlerdi. gerçek işi yapan insanların
asıl üzücü tarafları da bu zaten; kendinden en çok veren, çok çalışan, dünyayı iyileştirme yeteneğine
sahip insanlar, genellikle bir lider olma güvenine ve
hırsına sahip değiller. yüzeysel ödüllerle hiç
ilgilenmiyorlar. basında isimlerinin çıkması
umurlarında değil. asıl diğerlerine yardım etme
sürecinden keyif alıyorlar. o anı yaşıyorlar. " before sunset

*"sanıyor musunuz ki; ben yoksul, sönük, basit ve önemsizim diye ruhsuz ve kalpsizim. en az
sizin kadar kalp ve ruh sahibiyim bende.
tanrı bana güzellik ve varlık bahşetseydi, beni bırakmanızı, benim sizi bırakmam kadar zor
kılardı.
size ölüme mahkum bir tenden seslenmiyorum. ruhumla, sizin ruhunuza hitap ediyorum.
mezarlıklarınızı geçip tanrı'nın dizi dibinde eşitmişiz gibi. olduğum gibi. ben bağımsız bir iradeye sahip özgür bir insanım ve şimdi sizi terkediyorum." jane eyre

fazla uzatmayayım dedim :) peki ya sizce unutulmaz film replikleri hangileridir?

0|0
2|13

En İyi Erkek Görüşü

• Burada yaşayan en güçlü ve en zeki erkekleri görüyorum. Bu potansiyeli görüyorum ve hepsi heba oluyor. Lanet olsun, bütün bir nesil benzin pompalıyor, garsonluk yapıyor, ya da beyaz yakalı köle olmuş. Reklamlar yüzünden araba ve kıyafet peşinde. Nefret ettiğimiz işlerde çalışıp gereksiz şeyler alıyoruz.
    Bizler tarihin ortanca çocuklarıyız. Bir amacımız ya da yerimiz yok, ne büyük savaşı yaşadık ne de büyük buhranı. Bizim savaşımız ruhani bir savaş, en büyük buhranımız hayatlarımız.
    fight club...

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Commodus:bir adın vardır herhalde

Gladyatör:adım gladyatör

Commodus:ne cüretle bana arkanı dönersin? köle! miğferini çıkarıp bana adını söyleyeceksin

--Gladyatör miğferini çıkarır.

Gladyatör:adım Maximus Decimus Meridius, Kuzey ordularının başkomutanı, Felix lejyonlarının generali, gerçek imparator Marcus Aurelius'un sadık hizmetkarı, katledilmiş bir oğlun babası, katledilmiş bir eşin kocası ve bu dünyada ya da öbür dünyada intikamımı alacağım.

1|0
    0|0
  • Leon : Sürekli tamam demeyi de kes ! Tamam mı?
    Mathilda : Tamam.
    Leon : Güzel.

1|0
    0|0
  • Bana esaslı bir bıçak bul dayı, hasmına girdimi dönmeyen cinsten olsun.. Çünkü ben adama iki bıçak sallamam.
    Kadir İnanır (Tatar Ramazan)

Eğer bu alemde ali osmana meydan okuyacaksan, onun kaç tabanca taşıdığını iyi bileceksin.. Şener Şen
    (Kabadayı)

0|0
    0|0
  • Film repliği değil ama güzel söz. http://i.hizliresim.com/JEmg9B.jpg

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • Destan yazmış mübarek

0|0
    0|0
  • Ha şöyle yiyin semirin biraz yauww, ne diyor kitapta "el ente zıkkımıl ümük minneeelll zeynel-in bülük, tee ente zıkkımıl ümük ve minel şerri mişkala bir bülük" yani diyor ki "Yerse ümük oynar bülük, yemezse ümük nah kalkar bülük"

0|0
    0|0
  • MEMATİ-ee dayı (halo) diğer tarafa gittin geldin nasıldı?
    HALO-''Azraili anladık da bu MEMATİ kim? diye soruyorlar.

0|0
    0|0
  • Ne demek ulan sakir?
    Ne diyim? Ahmet mi diyim?

Cicek abbas :)

0|0
    0|0
    • mahmut mu diyem? :)

• Bilin bakalim ben bu yaz nerdeydim
      (Hababam sinifi -sener sen)

• "Varsın aylar, yıllar geçsin. Nasılsa bana getirecekleri bir şeyleri kalmadı" (Paul Baumer--Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok (Orijinal adı: Im Westen nichts Neues) )

• ucuz romandaki ve rock'n rolla' daki replikler

0|0
    0|0
  • tatım bu saatte hiç gitmedi okumaya üşendim :( copy past yaptığın için sen yorulmadın tabi kiiii ^^

0|0
    0|0
  • +ben kadir
    -Hangi kadir
    +deli kadir uleyyynnn

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

Yükleniyor...