Roman yazma ilhamla alakalı mıdır yoksa öğrenilebilen teknik bir iş midir?

Bazı yazarlar hiç olay örgüsü bile kurgulamadan muhteşem romanlar yazıyorlar. hep merak ederim. dur ben bir roman yaziym demekle gerçekten roman yazılabilir mi? dile hakimse, biraz da hayal gücü varsa disiplinli çalışma yeterli olur mu? yoksa , sonradan öğrenilemeyen bir yetenek ürünü müdür?

0|0
1|6

En İyi Erkek Görüşü

• hayal dunyanin genisligi ile alakali biraz ya

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Hayal gücü kardeş. Aslında hayal gücü yetenektir. Bir şeyler okuduğunda ve yazdığında farklı bakış açına hayal gücü denir ve sen ne kadar hayal etme kapasiteni geniş tutarsan -düz okumazsan- bu, yeteneğini fark etmeni ve hayal gücünü geliştirmeni sağlar. Yüzlerce kitap okumakla kendini yazarlığa soyunduramazsın.

0|0
    0|0
  • ikiside lazım dostum hayal gücün yoksa neyi yazcan bu bir. ikincisi hayal dışında yeterli yeteneğe sahip değilsende olmayabilir.

0|0
    0|0
    • hayal gücü geniş fakat tasvir yeteneği yoksa bu da sıkıntı. işte merak ettiğim bu. tasvir yeteneği çalışmakla mı gelişir yoksa doğuştan bir yetenek midir sizce? çok okuyarak gelişebilir mi mesela?

• tabi neden olmazsın. bende bir ara denedim ama bende irade yoktu.. devamını getiremedim maymun iştahlıyım. başlayıp bitirememekte var

• bence zekası ve biraz da hayal gücü olan herkes roman yazabiliyor

0|0
    0|0
  • eminim sonradan öğrenilen bir iş değil içten gelen bişey

0|0
    0|0
  • yetenek olamdan olmaz

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• hayal gücü

0|0
    0|0
    • Bence onun yanında tasvir yeteneği de olması lazım.

• yetenek tabiki olmalı, hayal gücü de olmazsa olmaz ama. düşünmeden, kafasında kurgulamadan yazamaz herhalde

Yükleniyor...