En cok sevdiginiz türk oyuncu?

en cok sevdiginiz türk oyuncu?

0|0
4|11

En İyi Kız Görüşü

• kemal sunal

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 11

• - Efendim. Bir vokitler tarla fareleri, benim buğdayları çalıp yere gömerlermiş. Bu teresin babası da gömük buğdayı çalar, sonra da bana fare ekini bitirdi diye yalan söylermiş. Allahtan itin biri öldürdü babasını. Bu itoğlu it de babasına çekmiş.
    Ula hem ekmeğimi yer, hem malımı çalarsın ha. Allahıma seni gebertirdim ama, dua et misafire. Kovirim seni la, ha s.. tir git! (Erkek Güzeli Sefi Bilo)

Yavuz Turgullu filmleri bir yana...
    70'lerin toplumsal dinamiklerinden doğan Maho Ağa tiplemeleriyle de hayran bırakır. İlyas Salman'ı fena haşlamıştı yukarıda.

- Ağa'nın akıbeti -

Yıllar sonra yolu 'Çıplak Vatandaş'ların payitahtına düşecek ve 'Züğürt Ağa'lığa tenzil-i rütbe edecektir bizim Maho... 'Başka olur ağaların düğünü' demişti, bir yazar. Ağa, Haraptar köyünde oy avcısı politikacı ve şıh hazretleriyle ittiffak kurmuştu. Gelgelelim ağaların bir hesabı varsa, marabanın da hesabı vardı. Büyük hesapsa, 24 Ocak 1980'indi. Şehre inen ağa, eski marabalarının elinde maskara olur. (Erdal Özyağcılar da ne yetenekli bir karakter oyuncusuydu hani, toprağı bol olsun.)
    Kemal Sunal'ın Zeki Öktenli filmlerinin gönlümüzdeki yeri ayrıdır ve "çaycı" Yoksul (1987), işletme sahibi Yaman Okay'ın "sık ulan sık, daha bu çaydanlıktan çok çay çıkar" azarına "Biliyom, devir serbest piyasa devri" derken, köprü altı akan sulardan haberdar olduğunu gösteriyordu. Nitekim Züğürt de Yoksul da finalde -biri çay ocağının yeni sahibi diğeri çiğ köfteci- "işini bilen çavuşlar" kervanına dahil olmuştu.
    Muhsin Bey'deki Uğur Yücel'in finaldeki keskin dönüşümü hesabı...

Peki türkücü Ali Nazik, 2014 Türkiye'sinde nereye konumlanırdı?

----------

Şener Şen, çok büyük oyuncu.

1|1
    0|1
  • yılmaz güney.. tuncel kurtiz... sadri alışık... hulusi kentmen... şener şen.. erkan can.. zafer algöz..

0|0
    0|0
  • Rolunun hakkını en iyi veren Erkan Can.

0|0
    0|0
  • Halit Ergence 8muhteşem Süleyman) bu aralar çok sempatim var.. Renan Bilek te sağlam oyuncu

0|0
    0|0
  • sadri alisik

0|0
    0|0
  • aydemir akbaş D:

0|0
    0|0
  • Erkan Can

0|0
    0|0
  • Burak özçivit ve Fahriye Evcen

0|0
    0|0
  • kenan imirzalıoğlu

0|0
    0|0
  • zerrin egeliler

0|0
    0|0
  • En çok sevdiğim Türk oyuncu sevdiğim kız okadar çok bakıştıkki oda hoşlanıyo sandım ama hoşlanmıyomuş güzel oyundu Tebrikler

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

Yükleniyor...