Galata Kulesi Efsanesi?

bunu biliyor muydunuz? her ne kadar gerçek olamayacağını bilsem de sevgilimle gideceğim :D

buna benzer deneyimleriniz var mı?
ya da sevgilinizle galata kulesine gittiniz mi?

http://hizliresim.com/gLEy42

0|0
2|11

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 10

• Ben arkadasimla gittim ama erkekti umarim evlenmeyiz ya babam buna razi gelmez ;) ahahahah
    http://i.hizliresim.com/4RXpJ4.jpg
    Güzel bir yer fakat full dolu turist var ve gezip gorme firsatin az ama goruntu muhteşem ;)

0|0
    0|0
  • Yok bilmiyordum

0|0
    0|0
  • Bende cok duymustum fakat bilemedim denemekten zarrar gelmez sanirim :)

0|0
    0|0
  • Tek bir efsanesi olacağını sanmıyroum. İskender tarafından yapılmıştır diyenlerde var. Burada bahsi geçen Galata büyük ihtimalle bir Kelt kavmi olan ve bugünkü Ankaraya Trakya üzerindne gelen Galatlardır.

0|0
    0|0
  • Bildiğim kadarıyla galata kulesine çıkmak ücrete tabi. Adamlar para kazanmanın yolunu bulmuş demekki.

0|0
    0|0
  • Yapma bunu yapma bunu ben ne dedim sanaa lkmaslda :D :D

0|0
    0|0
  • İlk kez duyuyorum :)

0|0
    0|0
  • galata kulesını ıyı araştır derım

0|0
    0|0
    • farkında mısın efsane yazıyor, doğruluğu gerçekliği tartışılır. belirttim zaten sorum da bu değil.

tarihini sormadım sonuçta, efsane diyoruz.

• bilmiyorum ki bu insanlar neyin tartışmasına girmeye çalışıyor.

her şehirin bir efsanesi vardır zaten, sen burada bu sozlerinle resmen efsaneleri çürütmeye çalışıyorsun.

neden olduğunu pek anlayamadım da.

yani git bir şehire gez, sana mutlaka orada yaygın olan bir efsaneyi anlatırlar. bunda kotu bir şey yok.

-ki efsanelerinde doğruluk payı var. gerçek yaşanmış olaylar vs. az da olsa evet olmayacak şeyler de olağan üstü olaylar da var.

ve senin dediğin yatır baba, oruç baba vs. dediğin şeylerin içinde din de var.

efsanelerde böyle bir şey olmaz.
      bir olay olur dilden dile yayılır ya da bir olay kurgulanır kulaktan kulağa millete yayılır.

terimlerin anlamlarını bil. öyle konuşalım.

• elbette efsane var
      ama bu efsaneler bılınmezlerde var galata gıdı ulu orta olan bışeyde değil.

• bunu bılıyordum ben ama daha kımseyle cıkmadım o merdıvenlerı

0|0
    0|0
  • güzelmiş bende denicem :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Sevgilim ile degilde arkadaslarim ile gittim

0|0
    0|0
  • Test edildi onaylandı asfg :D efsaneleri seviyorum okuması çok güzel değişikmiş buda ilk defa duydum :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...