Boşanmaların artmasındaki sebepler neler sizce?

Boşanmalar o kadar çok arttı ki, evlenmekten korkuyorum, sizce boşanmaların altında yatan en önemli sebepler nelerdir?

0|0
7|6

En İyi Kız Görüşü

• Artık saygı bitiyor.Nedenmi şu yüzden:

1- Flört süresini yıllarca uzatanlar. (Yaşanacak bir şey bırakmıyorlar geleceğe..evliliğe dair herşy tükenmiş oluyor.)

2-Evlilik öncesi aynı evde yaşama.(Evlendikleri zaman her şey aynı oluyor heves kalmıyor.)

3-Saygı bitiyor çünkü zamanla içlerindeki saygıyı bitiriyorlar.

4-Güven eksikliği.(Her iki taraf içinde geçerli.)

5-Çevreyi örnek alma insanlara göre hayat yaşama kendi hayatlarını yaşamıyor kimse.

6-Ailesinin dediklerine kulak asanlar ve evlenmelerine rağmen hala bekar hayatı yaşayanlar.

7-Bazı erkekler kendilerini evlendikten sonra gerçek kişiliklerini ortaya çıkartıyor hayal kırıklığına uğrayan bayan çözümü boşanmada buluyor.

8-Bayanların her eşleriyle tartışmalarında anne evine gitmek istemeleri ya da her ufak tefek sorunlarda ailelerine akıl danışmaları ya da çevrelerinden duydukları kulaktan bilgileri denemeye kalkışmaları.

9-Aldatılmak.

10-Maddi sıkıntı.

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• aslında hepsi münferit olsalar da;

1. yaşadığımız toplumsal değişim ve dönüşüm

2. kadınların ekonomik özgürlüğünün olması

3. erkeklerin eskisi kadar çok kadınlar üzerinde otorite uygulayamayışı

4. flört evliliklerinin yaygınlaşmış olması, ki, görücü usulü evlenmenin olduğu toplumsal yapıda boşanma söz konusu edilemez,

5. ailelerdeki çocuk sayısının azalması ve çocuklara verilen değerin artması ( az çocuklu şehirli ailelerde, dövse de sövse de kocandır anlayışıyla evliliğin devam etmesi istenmez)

v.s vs.

bu listeyi arttırmak mümkün, korkmadan acele etmeden karar vermek lazım...

0|1
    0|0
  • Sorunlarda esnek olmamak...

Aşıgım modunda mantıktan yoksun evlılıkler...

0|1
    0|0
  • cinsellik için evlenip hayal kırıklığı yaşayınca boşanmalar artıyor. bir de üstüne bir sürü ailevi ve ekononik problemler de eklenince ne kadın ne erkek tahammül edemiyor.

0|1
    0|0
  • artık herkesın ekonomik özgürlüğü var ve kimse kimseye sabretmiyor..

0|1
    0|0
  • biribirlerini aldatan eşler çoğaldı.kadınların kendine güveni eskisine oranla daha çok arrttı bu da beraberinde boşanmaları getirdi.

0|1
    0|0
  • ben boşanmış bir bayanım eşim tarafından aldatıldım bu yüzden boşandım sadakatsizlik çok yıkıcı belki herşey affedilir ama bu asla kendine güvenmeyen evlenmesin

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• kimse alınmasın gücenmesin ama şimdiki gençler maalesef işleri güçleri bel altı.. erkeğide böyle kadınıda böyle. tanışıyolar bi hafta canım cicim sonra yatağa giriyolar.hoşlarınada gidiyor. iş ciddiye biniyo evlenecek oluyorlar totolar sıkılmaya başlıyo. cinsel zevki zaten yaşadılar o ilki gibi olmaz artık hiçbirisi. aile hayatında muhakkak tartışmalar anlaşmazlıklar olur. bu noktalarda da cinsel ilişki sayesinde yaklaşırlar birbirlerine. inanç meselesine gelince.. herkesin inancı bir olacak diye birşey yok. ama benim inancımda evlenmeden önce girilen ilişki haramdır,zinadır. mutlaka görüşüme karşı çıkanlar olacaktır. bu aşikar..

Tek neden bu mu tabiki hayır. Günümüzde iş bulmak zor.. bulsan da maaşı yetersiz geliyor ve hem erkek hem kadın çalışmak durumunda kalıyor. hal böyle oluncada malum kadınlar alışverişi erkeklerden fazla severler paralarını alışverişe yatıracaklar. erkek geleceği daha fazla düşünür bu konuda uyarıcak ama kadında kazanıyorum harcıyorum sana ne diyecek.ve mutlu son.. bu kavgaların sonunda da hoop hakimin karşısında dikiliyo olacaklar :) herkes için geçerli değildir bunlar ama genel olarak durum böyle :)

1|1
    0|0
  • bence bunun temel sebebi kültür seviyesinin artması ve kadının ekonomik özgürlüğünün artmasıdır

mesela doğuda kadınların boşanması hala çok az çünkü erkeğe bağımlılar

ama batıda bir nebze de olsa ekonomik özgürlüğünü eline almış kadınlar daha fazla boşanabiliyor

birde kültürün de etkisi var mesela güneydoğulu bir arkadaş boşanmanın haram olduğunu söylemişti fakat türk kültüründe boşanma hoş karşılanmasa da haram olarak görülmez

birde değişen kültüre kadınlarla erkeklerin değişen derecelerde adapte olması diyebilirz özellikle cinsel problemler erkeklerin p*rno kültüründen edindiği alışkanlıklar türkiye kadınlarının kabul edemeyeceği şeyler olmasından kaynaklanan ailevi sorunlara neden olabiliyor

0|2
    0|0
    • Boşanmak haram değil ki ,evlenmekte hak ,boşanmakta

• evet ama güneydoğuda insanlar bunu pek kabul etmiyorlar ben oralarda bir müddet yaşadığım için biliyorum eğer bir kadın boşansın hayatı bile tehlikeye girebiliyor yani bu kültürlerin etkisini gösteriyor zannedersem

• Birbirlerini tam olarak tanımamaları ve evlilikteki sorunlarda karşılıklı inatlaşma. Aslında asıl problem iyi niyetli insan sayısının giderek azalması.

0|1
    0|0
  • bence en önemlisi ekonomik sebeplerden artıyor...'''varlık seviştirir, yokluk dövüştürür''' tezi hepten doğru yani...diğer sebepler bundan sonra gelir diyorum...

0|0
    0|0
  • ?"Ne kadar değişirsen değiş..

İlk nerede mutlu olduysan hep oraya çevirirsin kafanı!"

0|1
    0|0
  • Doyumsuz bir toplum olmaya başlamamız ve kadının ekonomik özgürlüğünü kazanması.

0|0
    0|0
Yükleniyor...