Aşağıdaki yazıyı herhangi bir şive ile söyleyebilir misiniz?

"Sahurda davulcu gümbür gümbür davul çaldıda bizim koca oğlan bir türlü uyanmadı, bende sinirimden bir kova su döktüm kafasından korkusundan nasılda havalara zıpladı"

ege şivesi, karadeniz şivesi doğu veya göçmen şivesiyle yazabilirsiniz

Güncellemeler:
"Temşitte yörüğün davılcısı dokmağılan o davılı dangır dangır furduda benim o eşşolusu gosgoca cıbar oldu emme bi türlü uyanıvemedi, şincik ben neydivedim, aldım göğümü elime suyu guyvedim içine, deppesinden beri devirivedim lömbürdedek ayının eniğine, gokusundan hopleyivedi göklere, seni domalanın eşşolusu seniii... EGE

0|0
12|12

En İyi Kız Görüşü

• Anaaam saurda davulcu dangııır dangııır çaldıda bizim goca oğlan bi uyanamadı ben de kohmuşluğumdan bir ileğen suyu döktüm depesinden aşşağı ödü patladı yıhılmayasıca nasılda zıpladı havalara..Töremiyesice seni

Tokat - amasya ve yozyat

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• atmasyon yapıyom benim ki karma şive=) bulaman

Savırda tokmakçı küm küm tokmağı çaldi de menim goca uşak bi düllü ayıklanmadı mende sinirlendim bidene govaynan suyu döküverdim depesinden aşşa o gorkuynan zıp zıp zıpladı deyyus..

1|0
    1|0
  • Hırvatça:

Svirao je bubnjeve procvatu bubnjevi sahur probudio na vrstu našeg velikog dječaka, pa sam na hopped zraka međuvremenu strah od nervoze na glavi kantu vode izlio "

Ruşça:

Он играл на барабанах бум барабаны Сахура разбудил своего рода наш большой мальчик, так что я прыгал на воздух нервозность nasılda korkusundan на голову ведро воды вылил "

Fransızca:

Il jouait de la batterie en plein essor tambours sahur réveillé à une sorte de notre grand garçon, alors j'ai sauté sur l'air Entre-temps la crainte de la nervosité sur sa tête un seau d'eau versé "

İtalyanca:

Ha suonato la batteria tamburi boom Sahur svegliato ad una specie di nostro ragazzo grande, così ho saltato su frattempo l'aria la paura di nervosismo in testa un secchio di acqua versata "

İspanyolca:

Él tocó la batería retumbantes baterías Sahur despertado a una especie de nuestro niño grande, así que me subí en el aire tanto el temor de nerviosismo en la cabeza un cubo de agua vertida "

Japonca:

彼は活況を呈してドラムが私たちの大きな少年のようなものに目覚めsahurドラムを果たしたので、私はバケツの水 "が注がれ、彼の頭の上に空気その間に緊張感の恐怖をホッピング

Macarca:

Ő dobolt virágzik dob sahur ráébredtek, hogy egyfajta mi nagy fiú, ezért úgy ugrált a levegőben időközben a félelem, idegesség, fején egy vödör vizet öntött "

0|0
    0|0
  • bn yapamam ama cidden yaratıcı bi soruydu tebrik ederm:)

0|0
    0|0
  • sawurda dawulcu gümbür gümbür dawul çalidu bizim gocca herif bir türlü uyanmadı bende hersimden bi gowa suyu döktüm gafasından aşşaaya gorkusundan havalara zıpladı :D başka kelime varsa bilmiyorumda az çok böle konusur yaslılar giresun siwesinde :))

0|0
    0|0
  • sağurda davulcu gümbürdetti ortalığı da bizim kızanın kılı kıpırdamadı ya beya. asabım bozuldu. çıktı cinler tepeme. boşalttım kafasından aşaa bi kova suyu hoplatıverdim yataktan.

1|0
    0|0
  • sahurda davulcu gümbür gümbür yapar ve benim koca oglan uyanmaz'dir. Bi govaa su almisim'dir elime, gafasindan dögmüsüm'dür onu, gorgusundan havalar ziplar. Gendisi biraz delidir, ondan öyle davranirr.

0|0
    0|0
  • zavurda dovulcu gümbür gümbür dovulu çalidi bizim goca malak bi tüllü uyanmidi , bende zinirimden bi gova su dögdüm kavasindan aşşa, nasilda havalara zıbladi görmez lazım:)

samsun / carsamba sivesi bire bir benzetemesemde buna yakin :)

0|0
    0|0
  • tokat ağzıyla söylüyorum :D sahura gördüğüm davulcu dan dan davul çaldı da bizim herif bi türlü uyanmadı,ben de sinirimden bi gova döktüm gafasına.gorhusundan nasıl da havalara zıpladı :D

0|0
    0|0
  • :)

0|0
    0|0
  • He played drums booming drums sahur woken up to a kind of our big boy, so I hopped on air meantime the fear of nervousness on his head a bucket of water poured "

0|0
    0|0
  • Sahurda davulcu gümbür gümbür yapar ve benim koca oglan uyanmazdır. Bi govaa su almışımdır elime, gafasından dögmüşümdür onu, gorgusundan havalar zıplar. Gendisi biraz delidir, ondan öyle davranırr.

0|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 12

• sahuuda girip billi davılcı zangır zangır davul çalıyoo, bizim goca oolan bittürlü uyanmeyodu ben de si(ng)irimden depesinden bi gova su deviriveedim gorkusundan havalara zıpleyiveedi. deyyusun gunladığı seat olmuş zabaa(ng) dördü, halea uyuycen deyo dürzü. :) Isparta ağzı sayılabilecek bir düzenleme oldu. link ses ve konuşma hakkında biraz daha aydınlatıcı olur sanırım a'lar ve e'ler hakkında özellikle.

0|0
    0|0
  • o şokla beyninde şok sonucu hasar kalsaydı görürdüm ben seni. bayılaana kovayla bile dökebilirsin fakat uyku ile bayılma bir değildir. uyuyan birine su dökersen hele birde soğuk ise işte o zaman halin yamandı. akıllı ol bir daha yapma allah bu mubarek ramazan vesilesiyle sana acımış sanırım. eğer ilk defa yaptıysan bir daha yaıp oğlunun bilinçaltı derinliklerinde hasar bırakma. çocukken 7-8 yaşlarındayken evde çok yaramazlık yapıyorum diye annem ceza amaçlı dilime acı biber sürmüştü. oama öyle böyle bir biber değl 7-8 yaşlarında bol acıbiber yiyen kaç kişi var bilmem ama sangi ağzıma ateş sokulmuş gibi oldum gözlarim kaydı dilim lal oldu ( annem anlatır hep) günlerce kendime gelemedim psikolojik olarak. yaşım 36 oldu halen sevmem yeşil renk biberleri ve halende acı biber ve acı yemek yemem. aklını başına devşir.

0|0
    0|0
  • Sahurda davulci cümbür cümbür davul çalir da bizim goca oğlan bi türli uyanmadi bende sinirimnen bi gova su töktüm gafasından aşşağı korkusundan nasıl da havalara uçti

-erzurum- :)

0|1
    0|0
  • gavat davulcu paldır küldür patlatti davuluda bizim koca sıpa kalkmadı bende öfkemden aldım helkeyi döktüm kellesinden aşaa ödünden nassıda göğe sıçrayıverdi - osmaniye

0|0
    0|0
  • sahurde davulci gumbur gumbur davul çaldida bizum bok yiyenun sebisi bi turli uyanmedi.ben da sinirumden bi kova suyi toktum kafasinden korkusinden nasi havaaaa atladii :D has karadeniz ustadı da böyle yazardı

0|1
    0|0
  • zühürde davulçu gumbür gubür dağul çaldıda bizim gobeli uyartamadı bende siğirimden bi ileğen suyu döktüm gafasığa kör doğuzun çorum maymunu ğibi döndü zağar

0|0
    0|0
  • sööürde aşiretin uşa elinde tohmak diynenen dolanıyirdi bizim herif gölük gibi yatıydı bende la havle diydim mıngırcak dolu suynan donuna gatlek ıslattım

hangi şive oldugunu bende bilemedim :)))))))))))

0|0
    0|0
  • ha bu bok yiyenun davulcusu sahurda güm güm davulu çalay,bizim uşak da uyanmay halen yatay,darlandım bi kova suyu döktüm başının üzerine korktu bok yiyen uşağı kalktı havaya :))

0|0
    0|0
  • haçen sahurda davulci cümbür cümbür davul çalayidi da bizum koca oglan uyanmaydi, ben da sinurumden bir kova su döktum gafasindan korkisundan nasilda havalara zipladi :)) karadeniz

0|0
    0|0
  • savurda davılcı gümbir gümbir davıl çaliyi bizim logge uyanmiyi kurban ben de sinrlemişem gaffasından aşşaği su dökmüşüm nasilda ziplamiştir.

0|0
    0|0
  • yazarım tabi bea nolucak bunu yazmakta

0|0
    0|0
  • Davul gum gum su şarıl sarıl oğlan zıp zıp zıp

0|0
    0|0
Yükleniyor...