Bale kursları nasıl sizce?

bale kursları nasıl sizce? fiyat bakımından sosyal ve fiziksel gelişim bakımından her yönden.. yararları neler? bursa da bale kurslarına bakıyorum aslında ilgimi çekmiyo değil ama iyice bi öğrenmek istyorum nasıl bi faaliyet olduğunu. biraz bilgi verirmisiniz?

Güncellemeler:
sadece küçük çocuklara mı ders var?

0|0
33

En İyi Erkek Görüşü

• bale küçükten başlanır...

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 2

• Bale yapmayı düşünüyosan, bu yaştan sonra o düşünceleri kafandan at. Yaşın bale için oldukça geçmiş durumda. Muazzam ağır bir dans türü ve ciddi şekilde beden terbiyesi gerektirir. Herşeyi geçtim vücudun zaten şu saatten sonra o hareketleri yapacak esnekliğe sahip olamaz (hiç dansla ilgilenmemiş biri olduğunu varsayarak söylüyorum) Şayet dansa merakın varsa dansın farklı türleri senin için daha uygun olur.

0|0
    0|0
  • bale sporu andıran faydalı bir dans ama senin yaş ilerlemiş gibi. vücudunun esnekliği kıvraklığı alması için yaşın ufak olması lazım. ağaç yaşken eğilir. :) latin dansı kurslarını dene.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Ben 7 senedir baleye gidiyorum 9 yaşında baleye başladım ve şu anda 16 yaşındayım ve hayır sadece küçük çocuklar için değil ben en iyisi sana dünyaca ünlü Royal Acadamy of dance (İngiliz kraliyet dans akademisi yani RAD) bale programını anlatayim şimdi RAD da seviyeler var 3-5 yaş arası baby class ve primary levelleri var sonra primary bitirdin mi grade lerde başlıyorsun grade sınıf demek grade 1 en basit sınıf bu sınıfa en erken 6 en geç 10 yaşında girebilirsin ben 9 yaşında başlamıştım grade 1 e sonra her sene sonu RAD ın ingilterede ki ana binasından profesyonel bale öğretmenleri kursuma gelip bizi bütün sene boyunca öğrendiğimiz bar hareketlerinden, klasik danslar dan, karakter danslarindan sınav yapıyorlar sınavdan 55 in üstünde alırsan sınıfı geçip madalya ve sertifika alıp yeni sınıfa atlarsın 55 in altında alırsan sınıf tekrarı yaparsin yani grade 1 bitince sınav olup geçip grade 2 ye sonra grade 2 bitip sınav olup grade 3e bu böyle grade 8 e kadar devam ediyor grade 8 en zor sınıf ve mezuniyet sınıfı grade 8 de 14-18 yaş arası kişiler var buradan da gördüğün gibi yanlızca çocuklar için değil sonra mezun olduktan sonra da devam etmek istersen 6 tane ileri düzey sınıfı var ileri düzey sınıflarının hepsini bitiren biri de 20-24 arası bir yaşı oluyor tabi benim kursum çok seçici yani türkiyede sadece 2-3 tane bale kursu İngiliz kraliyet dans akademisine bağlı bu yüzden öğrencilerini alırken çok seçiciler yani eğer grade 1 e girmek istiyorsan ve 11 yanındaysan maalesef yaşın çok geç deyip yollarlar seni ya da esnek değilsen zayıf değilsen uzun bir boynun ince el ve ayak bileklerin ince el parmakların uzun bir bacak boyun yoksa seni asla almazlar RAD programı olan bir kursa dediğim gibi çok seçiciler ben bir sürü kişi gördüm kabul edilemeyip de ağlayıp giden tabi yani bursada RAD a bağlı bir kurs var mı bilmem ama uyduruk sokak arası sadece çocuklara hergün aynı hareketi öğreten kurslara gitmek istersen onlar yaşa falan bakmaz onlar için sadece paran önemli

0|0
    0|0
    • Ama eğer ciddi ve düzgün bir bale eğitimi istiyorsan Royal Acadamy of dance e başlamalıydın o da olmazsa Rus Vaganova bale programli bir kursa gitmeliydin ama yasin 10 dan büyükse RAD seni asla kabul etmez hele Vaganova programına başlama yaşı çok daha erken en çok 7 yaşında falan olmalısın Vaganova programına başlamak için ben şu anda RAD programında grade 7 deyim seneye mezun olup ileri düzey siniflarina devam edeceğim yani eğer doğru düzgün bir bale eğitimi almak istiyorsan bu işe çok daha erken başlamalıydın en çok 10 yaşında olmalıydın şimdi sadece yasin kaç bilmiyorum ama işte saçma sapan her gün aynı hareketi öğreten o uyduruk kurslara girebilirsin yani 16 dan büyükse bir balerin vücuduna sahip olmayı bekleme çünkü balerinler küçük yaştan beri bale yapıp vücutlarını ona göre sekillendiriyorlar ve zarif dik bir duruş elde ediyorlar senin ise gelişimin durmak üzere olduğu için asla bir balerin vücuduna sahip olamazsin

• Bebeğim sanki bir 12-13 yıl kadar geç kaldın ...

0|0
    0|0
  • bu soruyu sormak icin en az 13 yila gec kaldin. yaslisin bale icin

0|0
    0|0
Yükleniyor...