Zülfü livaneli hakkında?

ne düşünüyorsunuz seviyorsanız en sevdiğiniz parçası ve neden sevdiğiniz sevmiyorsanız neden sevmediğiniz ama saçma sapan solcu kominist o yüzden falan yazmayın yani şu davranışından dolayı falan diye açıklayın

• evet seviyorum
    80% (4)60% (3)70% (7)Oy Ver
  • hayır sevmiyorum
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • o kim ki ben onu seveyim o beni sevsin
    20% (1)20% (1)20% (2)Oy Ver
  • sen ne konuşuyorun la deyişik
    0% (0)20% (1)10% (1)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
6|8

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 5

Erkekler Ne Diyor 8

• Zülfü Livaneli hiçbir zaman komünist olduğunu iddia etmedi, değildi de. Sosyal demokrattı. 1970'lerdeki siyasi ortamdan illa ki etkilenip protest halk müziğine yakın durdu sadece. Çünkü toplum o müziğe ilgiliydi. Cem Karacalar, Selda Bağcanlar, Ruhi Sular falan. Şimdiki gibi Murat Boz devri değildi :) Şimdi de kimse Ruhi Su'yu tanımıyor tabii.

1980'lerde eski eserleri tekrarladı ve de protest müzikten koptu. Zor Yıllar şarkısında bir "bezginlik" vardır mesela. Zaten yeni çıkan Ahmet Kaya ve özellikle Grup Yorum protest müzikte çıtayı yükseltmişti. Söylenecek şeyleri onlar fazlasıyla söylüyordu zaten. 1990'larda iyice suya sabuna dokunmayan işlere döndü. Kızı Aylin'e kendi şarkılarını İngilizce söyletip "yeni" diye pazarlamıştı, çok itici işlerdi. Aylin de güzellikten olsa gerek, popstarlığa özenmişti niyeyse.

Müzikte pek fazla üretemese de, yine de aydın ve çok yönlü bir adam olduğu için hep saygın kaldı tabii. Severiz kendisini, size baba diyebilir miyim amca kıvamında sevimli insandır...

1|1
    0|0
  • Müziğini çok dinlemiş birisi değilim ama siyaseti takip eden biri olarak daha önce chp'den milletvekiliği yapmış olmasına karşın halka yukarıdan bakan, kendi inandığı şeyleri halka zorla yaptırmaya çalışan klasik chp zihniyeti taşımadığı için severim.

0|0
    1|0
  • http://www.youtube.com/watch?v=DFxIertsRIs

http://www.youtube.com/watch?v=C_4Iu03Lzhg

bu ikisi benim bir ömür dinleyeceğim süperötesi şarkılar

0|0
    0|0
    • kardeşin duymazı bende çok severim çok hoş bir şarkı :)

• evet gerçekten çok güzel hem insan için hemde ülkeler-toplumlar için geçerli

• kan çiçekleri şarkısnın hikayesi bul bir yerden oku sonra o şarkıya bakış açın çok değişecek ben duydum ve şok olmuştum sonra o şarkının yeri apayrı oldu bende :)

• Zülfüyü severim

0|0
    0|0
  • evet seviyorum

0|0
    0|0
  • Kan çiçekleri ve eftelya türküsünü severim hemşerimin bir livanelili olarak bilirmisiniz Artvinin eski adı Livaneli dir

0|0
    0|0
  • O kim ki o beni sevsin.

0|0
    0|0
  • Karlı kayın ormanında ki şarkısı 10 numara

0|0
    0|0
    • çocukluğumun şarkısı mahallede ki amcalarımız teyzelerimiz söylerdi izmirli olunca haliyle çok duyuyoruz :)

Yükleniyor...