İnançsız İnsanlar (Ateistler) Her Türlü Kötülüğü Yapar Diyenler, Bu Ayrıntıyı Biliyorlar mı ?

İnançlı insanların ağzına sakız olmuş, her ortamda deyindikleri, bir insanın içerisinde herhangi bir inanca, dine bağlılık yoksa, o insandan herşey beklenir diyenlerin, acaba dünya genelinde yapılan araştırmaların sonucunda, inançlı ve inançsız ülkelerdeki suç oranı yüzdelerinden haberleri varmıdır?

Dünya üzerinde ateist oranı en yüksek olan norveç-isveç gibi ülkeler suç oranı en düşük ülkelerdir.

Amerika birleşik devletlerinde ateist oranı 8-16% arası iken, hapishanelerdeki ateist oranı 0,21% dir yani ateistler arasındaki suc oranı toplum ortalamasının cok altındadır.

G8 ülkeleri arasında Ateist oranı en yüksek olan Japonya en düşük cinayet ortalamasına sahip iken, inançlı oranı en yüksek olan ABD en yüksek cinayet ortalamasına sahiptir.

Güncellemeler:
Umarım bu soruya katılım çok olur, her iki tarafında görüşlerini analizleyeceğim (İnançlı ve İnançsız)
Ben hiç kimseye müdahalede bulunmayacağım.. Çok merak ediyorum, bakalım ne gibi neticeler çıkacak.. Lütfen, herkes kendi düşüncelerini sadece vicdanı ve beynini kullanarak saygı çerçevesinde aktarsın..

0|0
5|5

En İyi Kız Görüşü

• Her türlü dine ve inanışa saygı duyarım inançsızlığıma da saygı beklerim. Gerçekten bilinçli insanlar var, bir şey bilmeden sadece fanatizm taraftarı olmuş 'yobaz' dediğimiz insanlar da var. Suç oranını etkileyen kısım da bu yobaz kesim. Namus davası diye, koca dayağından ve bir sürü sebeple milyonlarca kadın ölüyor en basit örneği olarak, kan davaları da bir örnek sayılabilir. Araştırmadan inanmayın, din dogmatik olabilir ama her şeyde biraz esneme payı vardır.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• cahillik işte
    insanlığın dili dini ırkı cinsi yoktur

0|1
    0|0
  • Sonuclar gayet normal. Beklenen türden. Çünkü ateist adam çok kitap okur bir kere. çok kitap okuyaninda ne isi var suçla.

0|1
    0|0
  • Ben inancliyim ama benim inancimda yaptığın her seyin sana uc kat geri geldigi gercegi var. Iyiligi zaten içimden gelerek yapiyorum. Kötülüğü de g*t korkusundan yapmiyorum sanirim :)))

0|0
    0|0
  • Bunu diyen insanlar demek ki özünde kötü insanlar. Din belki de bu kişiler için vardır.
    Her yaptığı iyiliği kötülüğü sevap gunah ilişkisi içinde yapıyor demek ki.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Doğaldır bunu anlamak için o kadar uzağa gitmeye gerek yok Ortadoğu'da her tekbir getiren kafa kesiyor ya da insanlara zulmedıyor

0|2
    0|1
  • Bunun inancla alakasi yok parayla alakasi var parayi bulan allahi unutuyor Norveç te adam niye suç islesin deli gbi parasi var

0|0
    1|1
    • Para icin suc isleniyorsa madem sana gore, cocuk, kadin ve hayvan tecavuzleri de mi para icin yapiliyor? Akli süs amacli bulunduranlar olarak cok trajikomiksiniz.

• Aslında durum tam olarak şöyledir. Ateistlerin bir çoğu toplum yüzünden ateist olmuştur. Bizim toplumumuz ve bulunduğumuz coğrafyadaki tüm müslümanım diyen ülkelerin çoğu müslümanlığı yanlış biliyor. Kur'an'ı açıp baştan sona okursan bu demek istediğimi anlarsın. Müslümanım diyenler çünkü anadan babadan görme müslümandır ya da sahte fetvacılar tarafından küçüklükten beyni yıkanmıştır. Yaratıcıyı çoğu kişi kendi keşfedememiştir.

0|0
    0|0
  • Milyonlarin olumune neden olan atom bombalari nukleer silahlar kimyasal silahlarda bu inancsiz kesimden cikiyo. Bilemedim simdi

0|0
    0|0
  • Oğlum bitmediniz '' inançlı insanlar salt şu özelliktedirler'' '' inançsızlar salt bu özellikleri gösterirler'' demekten. Her insanın her faaliyeti, mutlak inanç yahut inançsızlığından gelecek diye bir kaide yok. Ne meraklısınız insan genellemeye.

0|0
    0|0
    • Heh işte yorumumun tam olarak altında buda yatabiliyor yazdım bak.

• İşte sen gerçek inananlardansın Selam olsun :)

• Elhamdülillahirrabbülalemin, ve aleykümselam kardeşim :)

Yükleniyor...