Popüler Kültür Hakkında Düşünceleriniz Nelerdir? ( Benim için çok önemli bir konu, detaylı bilgi elde etmek istiyorum yardımlarınızı bekliyorum) ?

Evet arkadaşlar vize sorularında karşıma bu soru çıktı, popüler kültür nedir ve toplumdan topluma nasıl değişir ve gelişir. Sizin popüler kültür anlayışınız nedir? Bu konu hakkında bir yorumunuz varsa alabilir miyim lütfen?

0|0
2|2

En İyi Kız Görüşü

• Bir yerden okumadım ama şöyle bir mantık üzerine konuşabilirim ne kadar doğru olur bilmem
    Popüler kültür belli bir döneme ait günlük yaşantıya yansıyan moda olan durumlardır. Popüler kültür o dönemin yaşadığı şartlara ve insanlarına bağlı olarak değişir. Bir dönem türk halk müziğinin revaşda olması aynı şekilde şimdi daha yabancı müziklerin tutulması buna bir örnek sayılabilir. O toplumun yeni nesilinin büyüme şekline göre popüler kültür değişebilir ve bu yüzden toplumdan topluma farklılık gösterebilir.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Modern kapitalizmin toplumsal kitleleri dinden sonra tekrar bir arada tutabilmek sorgulamasını, düşünmesini engellemek amacıyla geliştirilmiş bir yöntemdir. Özellikle toplumsal bilinç yönünden düşük olan ülkelerde, şehirlerde, kitleler üzerinde kullanılan bir yöntemdir. Çünkü yontulmaya en uygun kitleler bunlardır. Ülkemizde bu kitlelerin arasında yer alır.(Bkz:Apple, Mc Donalds vs Burger bağımlılığı, facebooka tüm özelimizi yansıtma, Tv'lerde gördüğümüz sosyete bayanların giyinip kuşandığı şeyler. Kısacası reklam için kullanılan ne varsa) bunların hepsi popüler kültürdür.

En büyük düşmanımızdır. Bir toplumu cahil bırakmak istiyorsan. Önce kadınları cahilleştir sonra popüler kültür laneti ile o parfüm bu parfüm o şarkı bu telefon gibi modern kültür yasaları ile eski anadolu kökenine anadolu kültürüne ait olan bütün bir kültürü yok et :)

0|0
    0|0
  • http://www.youtube.com/watch?v=eLW0gYRUqeo senin tarzın gibi iste askim

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Tivitırdır..
    Instagud, instalayktır...
    Şimdi ki böyle.

0|0
    0|0
Yükleniyor...