Eleştiriye açık biri misiniz?

Eleştiri sizin kendinizi geliştirmenizi mi sağlar yoksa sinirlenir misiniz? Eleştirel bir yaklaşım olunca nasıl cevap verirsiniz?

0|0
7|15

En İyi Erkek Görüşü

• Eleştiri gerçekten içinde bir mantık, zeka barındırıyor ve benim hatalarımı bana gösterebiliyor ise ne kadar güzel...

Ama genelde eleştiriler daha düşünmek nedir bilmeyen, beceremeyenlerden geliyor. Bu kişiler kalkıp da oradan buradan duydukları hikayeleri bir araya getirip, çorba edip, ölye olunca böyle oluyor demekki sen yanlışsın diye benim haksız göstermeye kalktıklarında da sinirleniyorum tabi... Ya ağızlarının payını verir sustururum, yada sallamam, o senin cehaletin/bilgeliğin der geçerim...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Sadece yaptığım işlerle ilgili olan eleştrilere açığım. Şahsıma yapılacak eleştiriye tahammül edemem.

0|0
    0|0
    • Ayrıca birinin eleştirisiyle kendimi asla yönlendirmem..

• yapılan eleştiriler anlamca olumlu fakat yapı olarak olumsuz ise ancak ozaman eleştirye açık olabilirim.Diğer türlü anlamca ve yapıca olumsuz ise cümle eleştirinin eksik olan yanımı iyileştirmekten ziyade daha kötü olmam olarak algılarım yapılan eleştiriyi

0|0
    0|0
  • Her eleştiri değil ama yerinde ve zamanında mantıklı olan eleştiriler yapıldığında insanlar birşeylerin farklarına varıyor ve ders çıkarabiliyor . Durum bu olunca sinirlendirmiyor aksine geliştiriyor gibi birşey oluyor. Ancak arada bir saçma eleştirilere de hazırlıklı olmak hemen koyvermemek lazım kendini.

0|0
    0|0
  • Hayatım eleştirilerek geçti.

Artık ruh sağlığım bozulmuş, sosyal anksiyete bozukluğu yaşamıştım. Bu yüzden eleştiren kişi en ufak bir art niyete sahipse sonucu çok kötü oluyor.

0|0
    0|0
  • Coğu kisi hep elestiriye acık olduğunu iddia etsede yapılan elestireleri hep tersler ve yalanlar. ve üstelik bunu söyleyen kisiye ''sanki o yapabiliyor , sanki kendisinde yok '' gibi ithamlarda bulunur. Mantıklı ve ayarında bir elestiriyse ben acığım , ama bunu tariz boyutunda irdeliyorsa gücüme gider acıkcası

0|0
    0|0
  • Yalnızca, eleştirilecek bir yanım olmadığını düşünmem eleştirebilinir..

2|1
    1|1
  • Kişiliğimle ilgili bile olsa açığım sadece yıkıcı değil yapıcı ve güzel bir üslupla olmak şartıyla.

Sabaha kadar eleştir beni.

0|0
    1|0
  • eleştiri sadece olumsuz bir davranış değildir bir kere olumlu eleştiride olabilir..

yapılan eleştiri gözden geçirip gerçekten dedikleri kadar olumsuz mu olumlumu ona bakar kendimi düzeltmeye çalışırım

0|0
    0|0
  • Elestirsin bisey demem ama duzgun kelimelerle kuyruguna basilmis gibi bagirarak degil o zaman saplagi yer oturur

0|0
    0|0
  • Çok fazla hoşlanmam açık konuşayım:)

0|0
    0|0
  • eleştriye açık biriyim.. ama eleştrinin uslubu önemli...

0|0
    0|0
  • Yapıcı eleştiri bile moralimi bozmaz değil, ama dayanırım, dinlerim. :)

0|0
    0|0
  • İçinde hakaret yoksa gerçekten işe yararlar bazen. Diğerlerine he he der geçerim

0|0
    0|0
  • Olumlu eleştirilere "aç"ık birisiyim :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Her şekilde önem veririm benim göremediğim bir çok şeyi karşımdaki insanlar farkında olmamı sağladı bu zamana kadar.

0|0
    0|0
  • Değil ben, sanatçılar bile eleştirileri kabul etmemeli. Sanat eleştirmenleri sanatçı olamayanlardır.

Asla insanları tutup eleştirmem.

Eleştiri çok kritik bir şeydir, ben kendimde insanları eleştirecek haddi bulmuyorum.

Sınırlarım ihlal edilirse havlarım, ısırırım, o kadar. Eleştirmem yani.

0|0
    0|0
    • Yol göstermek ve bu yolda yaptıklarındaki hataları insanlara belirtmek bir eleştiridir. Bu aşamada hiç bir zaman eleştiri yapmamış olmak çok zordur. Mutlaka bu tip örnekler yaşamışsındır.

Mesela kız arkadaşın gelip ''Erkek arkadaşımla şöyle şöyle oldu'' ne yapayim sen ne düşünüyorsun dediğinde.

Bir bilgi veriyorsan bu bir eleştiridir.

Ama fikir güzel, yapı güzel. Eleştirilmeye tahammülümüz yok pek Ülke olarak.

• birisi yol göstermeni talep ederse, alçakgönüllülükle yapabileceğini düşündüğün olası şeyleri belirtirsin. yine yanılma olasılığın olmasına rağmen hatalarını naçizane değerlendirmeye alırsın. düşüncelerini belirtirsin. eleştiriyi sana patronun yapabilir, hocan yapabilir. onlar bile objektif olamayabilirler. birinin hocası değilsem, asla eleştiri yoluna felan gitmem.

• Nasıl geldiğine bağlı, tatlı dille her şeyi düşünebilirim.. Ama sırf moral bozmak için yapılan kendini ele verir, kaale dahi almam.

0|0
    0|0
  • Hangi amaçla yapıldıgına baglı

0|0
    0|0
  • eleştiri var eleştiri var kendimi eleştirmeye bayılırım baya bi alay bile ederim hatta kendimle başkasıda eleştirebilir ama eleştiri ile hakaret arasındaki ince çizgiyi bilicek yoksa ters tepkime maruz kalır

0|0
    0|0
  • ben iyi biri değilim ki neden iyi şeyler duymak istiyim ?

0|0
    0|0
  • Ben başkasına yapılan eleştiriyle kendimi onarabilirim, böylesi daha iyi benim için.

Kendime olan ise çok sık olmamak kaydıyla olabilir. Çünkü bazıları harbiden kafa şişirir cinsten.

0|0
    0|0
Yükleniyor...