Herkes Peygamber Efendimizin bir sünnetini yazabilir mi?

Herkes Peygamber Efendimizin bir sünnetini yazabilir mi? Bakalım ne kadar şey biliyoruz ama lütfen doğru bilgiler olsun. Hepimiz bilgi edinelim. Bir tane ben yazayım.

Evden çıkarken aynaya bakmak

Güncellemeler:
Yanında ateş taşımak sünnettir.
Kızlar olarak soruya çok mu ilgisiziz ya da bilmiyor muyuz?

0|0
5|12

En İyi Erkek Görüşü

• Peygamber efendimiz denilmiş ve verilen cevaplara bak ne kadar az cinselıkle bişi sorulmuş olsa cevaplar tavan yapardı ALLAH bizleri ıslah eylesin soru soran cevaba böyle başlamak istemezdim kusura bakma sinirlendim valla...
    Selam vermek
    Sürme çekmek
    Yetim doyurmak
    Sadaka vermek
    Abdestli yatmak
    Kuran okumak
    Misvak kullanmak
    Güzel koku sürünmek
    Sağ ayakla eve girmek
    Sol ayakla evden çıkmak
    O kadar çok var ki hangisini yazayım en son olarak su çimenın 7 sünnetini yazayım
    Oturarak su içmek
    Besmeleyle su içmek
    Sağ elle su içmek
    Üç yudumda su içmek
    Su içtiğin bardağa üflememek
    Aile içinde de olsa ikramda bulunmak
    Su içtikten sonra ELHAMDÜLILLAH demek
    Veselam...

1|0
    0|0
    • Haklısın hemde çok. soryu ilk sorduğumda bir arkadaşımız yorum yaptı '' bu ne biçim soru merak ediyorsan googla gir sor o sana yanıtlasın'' dedi bende aynen senin verdiğin cevabı verdim. '' amaç burada bilmediği sormak değil bildiklerim yanında bilmediklerimi de öğrenmek belki birilerinin bildiğini ben bilmiyorumdur ya da benim bildiğimi birileri bilmiyordur. amaç düzgün bir sohbet ve düzgün bilgiler edinmek'' dedim

• Amacı farklı boyutlara çeken var ve cinsellikle ilgili bişi sormuş olsaydın sana git google sor demezlerdi cevaplar daha fazla olurdu

• teşekkür ederim

Erkekler Ne Diyor 11

• hasan ve huseyın daha adım atabılıyorlar sadece.. onlar zıyaretıne geldıgınde bıle kalkarmıs ayaga.. mısafıre izzet ve ikram..

1|0
    0|0
  • yüzmek, cuma gnleri boy abdesti almak, bir yere girerken sağ ayağıyla girmek, koku sürmek bıçak ve benzeri kesici aletleri birine verirken direkt vermemek kılıf gibi bir şey kullanmak da sünnet diye biliyorum.

1|0
    0|0
  • kişinin ailesi için yaptığı her harcama kendisi için sadakadır. muhakkak ki kişi hanımının ağzına koyduğu her lokma için sevap kazanır. Hz. Muhammed ( s. a. s )

1|0
    0|0
  • Hurmayi 1-3-5 sırası ile yemek 2-4seklinde yasaklanmıştır. Nedeni daha 21. Yüzyılda anlaşıldı. Eğer tekli sayıda yersen vücuda yararlı çiftli sayıda yersen vücut potasyuma çeviriyor ve böbrek yetmezliği yaşıyorsun.

1|0
    0|0
  • Sakal bırakmak.

1|0
    0|0
  • sünnet olmak

0|0
    1|1
  • Tedbirli olmak

1|0
    0|0
  • Tedbir almak sünnettir

1|0
    0|0
  • Misvak kullanmak ve namaz kılarken külah takmak ta sünnet ir

1|0
    0|0
  • Sakal bırakmak ama bıyığı çok uzatmamak koşuluyla. Sakal bırakmak derken onun da bir adabı var.

1|0
    0|0
  • internet ortamında böyle bir sor ?

0|0
    0|0
    • ne demek istediğini anlamadım

• Pardonda buraya yazılan o kadar çok saçma soru var ki ( bel altı iğrenç sorular) onlar da google da yazıyor. onlara da yazsana bu yorumunu. üstelik benim sorum bilmediğim değil. Soruyu paylaşarak daha çok bilgi edinmek ve benim gibi daha fazla bilgi edinmek isteyenler içinde bir paylaşım. Bilmem anlayabildin mi NOKTA

Kızlar Ne Diyor 5

• Yatmadan önce yastığı 3 kez silkelemek, ayakkabıyı giymeden önce silkelemek, yemeğe tuzla başlamak, at binmek, abdestli uyumak

1|0
    0|0
  • Her namaz öncesi ve yemek sonrası misvak kullanmak.

1|0
    0|0
  • yemekten önce ve sonra elleri yıkamak.

1|0
    0|0
  • Pazarlık yapmak

1|0
    0|0
  • Sürme Sürmek.

1|0
    0|0
Yükleniyor...