Batıl inançlardan neden kurtulamıyor insanlar?

şu söze tavımdır ne yani sen şimdi allaha inanmıyormusun? eee neye tapıyosun peki :D:D deli bu insanlar..kafasında o kadar çok allah diye bir hayali kahraman canlandırmışki gerçeği idrak edemiyorlar..

0|0
2|4

En İyi Kız Görüşü

• Ümitleri tükenince genelde bu tür şeylere başvuruyorlar medet umuyorlar olmayacağını bile bile .

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 4

• arkadaşım tahta bir köprü düşünelim şimdi bu köprünün yapılması için birisinin veya birilerinin ağaçları kesip tahtaları birbirine bağlayıp vs. köprüyü yapması mı lazım yoksa bekleyip bir rüzgar essin yağmur yağsın da ağaçlar kendiliğinden tesadüf eseri kesilsin sonra tesadüf eseri köprünün yapılacağı yere gelsinler sonra tesadüf eseri bir köprü olsun. ikinci önerme saçma gelecek herkese. e peki basit bir köprü kendiliğinden olamıyorsa bu kocaman evren nasıl tesadüf eseri ortaya çıksın. şimdi diyeceksinki evrende atomlar vardır. canlının temel taşını oluşturur. ağaçta atom yok mu arkadaşım. o zaman köprü de kendiliğinden oluşsun biz neden yapalımki. ALLAH varsa neden göremiyoruz diyeceksin. sütün içinde de yağ vardır ama onu da göremezsin, çünkü dağılmıştır sütün içinde. ALLAH da her yerdedir onu için göremezsin. Elektriği görebiliyor musun? Hayır. ama varlığını inkar etmiyorsun değil mi. Biz maymundan geldiysek peki neden halen maymunlar var. madem maymunlarla ortak atalarımız var insanla maymunu çiftleştir ben evrimi kabul edeceğim. çiftleştirmeyi stalin denemişti ama başaramadı çünkü insana en yakın dediğiniz şempanzenin 48 kromozomu insanın 46 kromozomu var. ha bu arada eğrelti otunun da 46 kromozomu var.

0|0
    0|0
    • bişey demiyorum çabuk pes ediyosun bilemediğini hayali kahramanına sevkediyosun düşünmekden korkma nasıl allahı yarattıysan yok etmekde senin elinde

• arkadaşımbu kadar yazıdan sonra benim bilimden anlamadığımı sanıyorsan zaten seninle tarttışmaya girmem. geliyorsun burada provakasyon yapıyorsun.

• Senin ayarın kaçmış. İnce ayar lazım sana.

1|1
    1|0
  • Yeni olduğun çok belli kardeşim. Sitenin yarısına yakını ateist olduğu için seyrek şimdi cümbüşü .

1|0
    1|0
    • yeniler soru sorabilir dimi?

• türkçemde sorun yok senin özürdilerim ( süzgeç ) problemli

• ince ayara ihtiyaç duyduğunu bu kadar belli etmesen :(

0|0
    0|0
    • sende ince espiri yapamadığını belli etmesen :)

• inanmakdan bahsediyorsun hala ben bilim araştırma sonucunda ne çıkarsa onu bilirim evrimi bilirim gün gelir göktaşı çarpar bir çok kezler olduğu gibi hayat biter belki yeni türler olur vs.vs. sen sıradan bir canlısın nedir bu kendini önemli görmeler uyan

• İyi işte sen akıllısın soruyu çok kolay geçiştirirsin hangi etkileyici videoyla ateist yaptılar seni önce pratik ateist olduğunu keşfettin sonra geliştirdin bence :)

Yükleniyor...