Film izlemekle arası çok iyi olan arkadaşlara soruyorum... Daha bilinçli bir izleyici olmak istiyorum. Yardımınıza ihtiyacım var (Gerisi detayda) ?

mesela internette görüyorum bir filmle ile ilgili yapılan yorumlara bazı kişilerin ileri düzeyde bilgili olduklarını anlıyorum... çünkü sadece filmin konusunu, eğlendirmesini veya oyuncuları hakkında değil, yönetmenliği, rejisi, senaryosu, kurgusu vs. hakkında falan yorum yapanlar oluyor...

ben bu terimlerin tam olarak ne anlama geldiğini merak ediyorum... bir de gişe filmleri değil de sanat filmlerini anlayabilmek istiyorum... yani filmi izlerken filmdeki yönetmenliği rejiyi kurguyu senaryoyu anlamak ve yorumlayabilmek istiyorum.. yani sadece vakit öldürmek ve film izlemiş olmak için film izlemek istemiyorum? nasıl daha bilinçli bir film izleyicisi olurum?

0|0
2|8

En İyi Erkek Görüşü

• Bir televizyon-reji çalışanı olarak, bir filmi izleyen insanın sinema rejisi hakkında yorum yapması saçmalıktır. Yönetmen ve kurgusu ise gayet mantıklı. Sinema veyahut teknik kısmıyla alakalı olmanız lazım ki resim seçici veya yönetmen mantığını anlayabilin. Kurgu kısaca sahnelerin geçişi ve sahnelere uygulanan beyin demektir. Bu şekilde anlatınca karışık gelir

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• bir kere çok iyi konsantre olman lazim.. ipuclarini, varsa sembolleri, her kareyi her kelimeyi takip etmen lazim. fiom gectikce de kendince finaller dusunebilirsin.. ve oyunculuklar tabi. bir filmi ayakta tutan ne gorsel ne de bilgisayar efktleridir. fakat sahsen benim icin onemli olan filmin türü ve yönetmeni. takip ettigim yönetmense hic kacirmam. falan fistan bolca izle sende :)

1|0
    0|0
  • yeterince izlersen olursun ben günde enaz 2film indirip izlerim filme tür/yapımyılı/ülke bakmadan izle
    öneri site:http://720pizle.com/

0|0
    0|0
  • Filmi ne için izlediğine bağlı... Ben genelde konusu için izlerim ne mesaj veriyor ona bakarm.. Tabi filmden etkilenip başrol oyuncusunun diğer saçma filmlerini izlediğimde olmuştur yani oyuncu için izlediğimde olmuştur... Aamir khan isimli oyuncunun 6 filmini sırf onun için izledim 1 tanesi saçma gelmedi... Tebrik ettim adamı hak ediyor bence..

0|0
    0|0
  • Bu isteğiniz kolaydan nasıl para kazanırım sorusuna benzemiş

0|0
    0|0
  • Kendini kasma film izlerken bide detayları görebilen bir yapın varsa kusurları kaçırmazsın yoksa geçer gider fark etmezsin sonradan kazanılan bişe olduğunu sanmıyorum

0|0
    0|0
  • Bunun için sinemayla ilgili çok bilgi sahibi olmalısınız ve daha çok film izlemeniz gerekir

0|0
    0|0
  • öyle kelime ve ve cümlelere takılma o tip insanlar genelikle kendilerini toplumda gösterme çabasındalar ve iç dünyalarında yanlızdırlar

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• film bittiğinde film sana bir mesaj veriyorsa o filim iyi sayılabilir
    çekim kalitesine ve efektelerin inandırıcılığına dikkat et
    film bittiğinde bile yıllar sonra ismini hatırlayabiliyorsan o film etkileyici bir filmdir

0|0
    0|0
  • Sinema sanatiyla ilgili çok bilgiye sahip olman gerekir birde tür secmeden bir sürü film izle

0|0
    0|0
Yükleniyor...