Bugün 10 Kasım o yüzden Atatürk'ün sözlerinden birer alıntı yapmak ister misiniz?

Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir

0|0
18|18

En İyi Erkek Görüşü

• Bir zamanlar gelir, beni unutmak veya unutturmak isteyen gayretler belirebilir. Fikirlerini inkar edenler ve beni yerenler çıkabilir. Hatta bunlar, benim yakın bildiğim ve inandıklarım arasından bile olabilir. Fakat, ektiğimiz tohumlar o kadar özlü ve kuvvetlidirler ki bu fikirler, Hint'ten, Mısır'dan döner dolaşır gene gelir, verimli neticeleri kalpleri doldurur. "Mustafa Kemal Atatürk"

10|8
    2|0

Kızlar Ne Diyor 18

• "Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek demek değildir; benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız, bu yeterlidir.”

M. Kemal Ataturk ❤

5|10
    2|0
  • Benim düşüncelerimi olduğu gibi yansıtan bir sözü : www.google.com.tr/imgres <3 <3
    www.google.com.tr/imgres
    www.google.com.tr/imgres
    www.google.com.tr/search
    Ve son olarak : www.google.com.tr/search</a>

0|2
    2|0
    • Teşekkürler

• Tekrardan teşekkür ederim güzel kelimelerin için de ayrı yeten sağol

• Rica ederim..

• Bir gün, İstiklâl ve Cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerâit, çok nâmüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.
    Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET, DAMARLARINDA Kİ ASİL KAN DA MEVCUTTUR!

1|3
    1|0
  • güncellemene atfen söylüyrum arkadaşım;Atatürk'ün en büyük mirası bize kendini bile eleştirebileceğimiz bir vizyon bırakması oldu. bugünkü despot şahsiyetlere bakınca ne kadar değerli olduğunu daha iyi anlamamız lazım bence

2|3
    1|0
    • Eleştiriyi tam olarak bilmiyor bu insanlar, burdaki eleştirinin inançlarımızı çekemeyen bizi küçük düşürmeye çalıştıkları için sinirlendim. Atatürk'ü kulaktan Doğma fikirlerle eleştirenler ne yazıl ki ezik

• Putlaştırmak kelimene katılmıyorum , Hiç mi sevdiğin insan yok kaybettiğin senin amacın o Kişiyi Yaşadıkça ; o kişiye laik şekilde yaşanmışlıkları yaşatmaktır. O yüzden ölen insanların fikirleri olsun hayatımıza kattıkları yeniliklerini anmak ve o Kişiyi ölümsüzleştirmek putlaştırmak olmaz. Millet olarak geçmişimizi tanımamız Şart gelecek için özellikle

• bundan öteye gitmekten bahsediyorum. şahsen ben bişey yapmıyorum. günü kurtaracak bir işim ve aile yaşantım dışında birilerine katkım yok gibi geliyor. yaptığım iş sektörü ilerleticek türden değil daha çok rutin şeyler. ben kendimi çok şanslı sayıyorum ve inan bana böyle bir lider bir batı ülkesinde yaşasaydı ya da korede süper kahraman gibi övünürlerdi :) dünyayı kurtarıyoruz ukalalıklarının içini doldururlardı. ben büyük abiler ablalar bişey biliyor da konuşur sanrıdım hep oysa tv açıp birilerini papağan gibi ezberlemekten başka bişey yapmıyorlarmış. tek sayfa bir tarih kitabı okumıyanlar afaroz ediyorlar biraz üstüne gitsen sinirleniyorlar.

• Gereksiz aptallar kendinelerine göre 1 videoyla Atayi karalamayi calisiyor... bakara makara yolsuzluk kayitlarinin Şakşakcilari hic degilse ataturk o lafi söylemişse fikrini belirtmistir kuran ayetleri ile dalga geçen tayyibe laf eden carpilir gibiler gibi kivrak dansöz degilmis

1|1
    1|0
  • Adını Türk tarihine altın harflerle yazdıran büyük şahsiyet sen Türk milletinin kalbinde ebedi yaşayacaksın.

1|4
    1|0
  • "Ülkeniz sizindir, Türklerindir! Bu ülke tarihte Türktü bugünde Türktür ve sonsuza kadar Türk kalacaktır." Mustafa Kemal Atatürk

2|4
    1|0
  • '' Milli mücadelelere şahsi hırs değil, milli ideal, milli onur sebep olmuştur.''
    .. Mustafa Kemal Atatürk..

0|3
    2|0
  • Ya istiklal ya ölüm!

0|3
    1|0
  • Çalış, çalış , çalış!

0|1
    0|0
  • Cumhuriyet, düşüncesi hür, anlayışı hür, vicdanı hür nesiller ister.

0|3
    2|0
  • Atatürk, “gökten indiği sanılan dogmalar”

4|2
    6|9
    • @Soran Mesajımda zerre kadar haakret yok sadece onun cüğmlesini alıntı yaptım

• Hiçbir şeye ihtiyacımız yok yalnızca bir şeye ihtiyacımız vardır: çalışkan olmak!

0|1
    1|0
  • ne mutlu türküm diyene panpa

0|1
    0|0
  • bir de beni tek çek ismet.

1|0
    1|2
  • nur içinde yatsın

0|1
    0|0
  • Yalova benim kentimdir!

0|1
    0|0
  • Söz paylaşın demişsin fikrini beyan edenlere de hakaret etmişsin , kemalistlerin saygısız tutumları örnek 1...

1|0
    1|6
    • Fikrini beyan edenlere başta SAYGI duyuyorum dedim ! Halen duyuyorum fakat dalga geçenlere kızgınlığım

Erkekler Ne Diyor 17

• Ey Türk Gençliği!

Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.

Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahilî ve haricî bedhahların olacaktır. Bir gün, İstiklâl ve Cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerâit, çok nâmüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.

Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

Mustafa Kemal Atatürk
    20 Ekim 1927

2|5
    2|1
  • benim naciz vucudum elbet birgun toprak olacaktır ama turkıye cumhuriyetı ılelebet payidar olacaktır..
    sıkıntı yasandıgı gunlerde bu soz dosta guven dusmana korku verıyor yeterlı bence..

bır sacmalıga parmak basmak adına:turkıyenın kurucusu ataturk ıle en mukaddes dinin nebisi hazretı muhammedı neden kıyaslıyorsunuz! bırı dunyamdakı ısık bırı ahıretıme ısık.. sacmalıyorsunuz..

inadına muslumanım ınadına ataturkcu

1|4
    1|0
    • Çok haklısın bu Kıyaslamayı yapanlar zaten konuyu provoke etmek isteyenler

• “Benim naçiz vücudum nasıl olsa bir gün toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ebediyen yaşayacaktır.”

2|3
    1|0
  • Arkadaş! Yurduma alçakları uğratma sakın!
    Siper et gövdeni, dursun bu hayasızca akın.

- Mehmet Akif

Nedenmi bu? Anlayana

3|2
    0|1
  • Ne mutlu Türküm Diyene !!!

0|4
    1|0
  • Bu memleket ezelden beri Türktü ve hep Türk kalacak. Ne mutlu Türküm Diyene. Türkiye Türklerindir. Türk Milleti Çalişkandir. Türk Milleti Zekidir.

0|6
    1|0
    • Mesela bir Türk Genci olarak benimde ps4, bmw, mercedes, iphone, vb vb vb yapmam gerekirdi. Ama nelerle uğrasiyoz yaa. :(

• vatanını en çok seven görevini en iyi şekilde yapandır

1|3
    1|0
  • HZ ali: en hakiki mürşit ilimdir. bunun gibimi

2|1
    1|1
  • Tarih bize öğretir ki, bütün dinler, milletlerinin cehaletinden faydalanarak, utanmaksızın tanrı tarafından gönderildiklerini söyleyen adamlar tarafından tesis olunmuştur.

M. Kemal ATATÜRK

0|2
    0|0
  • Geldikleri gibi giderler.

1|3
    1|0
  • Polis Asker Kadar Disiplinli Hukukçu Kadar Hukuk Adamı Bir Anne Gibi Sevkatli olmalidir. M. Kemal Atatürk

0|3
    1|0
  • Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır.

0|3
    1|0
  • Bizim devlet idaresindeki ana programımız gökten indiği sanılan kitapların doğmaları değildir.

1|2
    0|2
  • Bir parça ekmek veren yok mu ulan

1|0
    0|2
  • Cumhuriyeti biz kurduk onu yükseltecek ve yaşatacak olan sizlersiniz

0|1
    0|0
  • “Dini ve namusu olanlar kazanamazlar, fakir kalmaya mahkumdurlar! Böyle kimselerle memleketi zenginleştirmek mümkün değildir. Bunun için önce din ve namus anlayışını değiştirmeliyiz. Partiyi (CHP'yi) bunu kabul edenlerle kuvvetlendirmeli ve bunları çabuk zengin etmeliyiz!”»

KAYNAKLAR
    (Kazım Karabekir - Hatırları - Kızıl Pençe - S. 86 - Mustafa Armağan)

(Bkz. Kazım Karabekir, Paşaların Kavgası: Atatürk-Karabekir, Yayına hazırlayan: İsmet Bozdağ, Emre Yayınları, Aralık 1991, s.143.)

(Bkz. Kazım Karabekir Anlatıyor, Yayına hazırlayan: Uğur Mumcu, Umag Vakfı Yayınları, 1996, s.75-76.)

(Bkz. Atatürk Din ve Laiklik Üzerine, Derleyen: Doğu Perinçek, Kaynak Yayınları, 3. Basım: 1999, s. 251-252.)

1|0
    3|4
    • Hahaha. :) :)

• güncellemeye cevap; biz zaten din ve namus sahibiyiz nasıl yükselelim?

Yükleniyor...