Yabancı ülkede yaşayanlar iki kültür arasında mı kalıyor?

Yabancı ülkede doğup büyüyen insanlar iki kültür arasında mı kalmıştır?

0|0
5|8

En İyi Erkek Görüşü

• Zaten kültürünü begenmeyen herhangi bir benimsedigi kültüre empoze olur. Bu da onu tamamen degiştirir.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• illaki kalırlar sonucta bakıs acıları bile farklı kültürler le karsılastıgı için ister istemez kendini uydurmak zorunda kaldıgı olucak zaman zaman ve ortam geregi bile farklıklar yasıyacaklar illaki 2. kültürü görerek tebrübe ederek tanıcaklar haliyle..simdi bir almanyada yasıyan insan ile türkiyedeki arasında fark ne olabilir siz ce soruyorum oranın sartlarına uymak ve onlar nederse onu yapmak zorunda kalmıcakmısınız işte bu bi fark ve aynı zamanda da almanların kültürüne bir ne vi ayak uydurmaktır.. ama almanlar geldiginde sunu yap bunu yap diyen yok türkiyede gene bizler onlara ayak uyduruyoruz ne istersiniz ne içersiniz ne reye gitmek istersiniz tarzında durm acık ca belli biz toplumsal olarak hep uydurulmaya çabalıyoruz ama kendimize uydurmaya hiç çabalamıyoruz bizim kültürümüzde böle ne yapak :))

0|0
    0|0
  • Kalıyor.. Türkiye'ye gelen Alamancılar var, yolda sokakta görüyorum kendi aralarında bile Almanca konuşuyorlar. Türksünüz oglum siz, ne iştir bu kendi memleketinde Almanca konuşmak, diyesim geliyor.

0|0
    0|0
    • almanci derken türklüklerini reddedip almanca konusmaya gelince mi türk olduklarini kabul ediyorsunuz?

almanci ne ya?

• Hala Almanca'yı savunuyorsun ya pes! Almanlaşmışsınız siz artık, farkında bile değilsiniz. :) Daha diyecek birşeyim yok..

• neyi savundugumu anlamicak kadar geriysen benim de diyecek birseyim yok artik.

• evet ilk başlarda bu oluyor. Alışma süreci geçiriyor insan. Bunu atlatma olayı biraz da senin genişliğine bağlı bir durum. Mesela çok yerel yaşayan bir insan yurtdışına çıktığında afallar diye düşünüyorum çünkü bambaşka bir kültür bambaşka bir hayat tarzı.

0|0
    0|0
  • kalmıştır demeyelim şuna o kültüre ayak uydurmak lazım.yoksa sıkıntı çeker insan...

0|0
    0|0
  • Hemde çok. Ben vatanımdayım ama tanıdığım kişiler sanki sonradan türkçeyi öğrenmişler gibi geliyor. Bir çoğu türk gibi bile gelmiyor.

0|0
    0|0
    • dil konusunu su alt taraftaki birine acikladim zahmet edip okursan sebebini ögrenmis olursun (:

• hayir mahvetmedin.

evet öyle kisiler sinir bozucudur ama fazla takmamaya calisiyoruz.

bizim arkadaslarla konusurken sakalasiriz bazen mesela 'burda yabanci orda almanci hani bizim vatan hakkimiz' diye (:

• Ayrılışatırmamak lazım. Sonuçta insanlar oraya gezmek için değil zamanında çalışmak için gitmiştir. Belkide utanmalıyız

• Ben yurtdisinda dogmadim ama uzunca bir suredir yurtdisindayim.

sunu farkettim ki, Turkiye yazin tatile gelmek icin guzel bir yer, o kadar.

0|0
    0|0
  • Sonsuza kadar evettttt :((

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• elestiren arkadaslara sesleniyorum, iki kultur arasinda kalmalari yada yasadiklari ulkenin dilini konusuyor olmalari cok normal. kendinizi onlarin yerine koyun ve dusunun. egitim hayati boyunca almanca ogrenmissce o cocuk, turkceyi duzgun konusamamasi ve arkadaslariyla turkce konusmamamsi cok normal. oyle alisiyorlar. ha sunu bende elestirebilirim, yanindakilere giciklik olsun die hava atar, baska dil konusur, agzina iki tane patlatasim gelio o zaman :D de get ! :)) kisi nasil gelisir, aileden ve okuldan gordukleriyle. aile turk, okul yabanci (alman amerikan) bu ikisi arasinda kalmasi coook normal.

1|0
    0|0
  • Valla onu bunu bilmem de nerde senin bir cevabını okusam kahkahalarla gülüyorum. Gecemi kahkahalarla geçirttin, sağolasın. Bazen çok zekice ve ayrıntıyı yakalayarak yanıtlar veriyorsun, hayran kalıyorum; bazen de alabildiğine sıradan oluyorsun. İçindeki afacan ve meraklı çocuğu öldürmelerine izin verme lütfen...

0|0
    0|0
  • Yabancı kültürü şuanda bize zaten benimsetmeye çalışıyorlar.

0|0
    1|0
  • tabiki

ne yapacaklarını şaşırıyorlar

ne dgru ne yanlış karar veremiyorlar

ama şu bir gerçek ki onlar hayata daha geniş bir ufukla bakabiliyor

çünkü karşılaştırma yapabiliyorlar

0|0
    0|0
  • Aslında pekte kültür farkımız kalmadı...

0|0
    0|0
    • biraz daha acsan konuyu?

• yeteri kadar (: tesekkürler yorum icin

• Soru icin teşekkür :)

Yükleniyor...