Sizde reklam ve bazı yayınların insanın bilinçaltına bizim bilemediğimiz telkin yolladığına inanıyor musunz?

İnsanlar bazı dizi, reklam ve görsellerden başka bir düşünce şekliyle uyanabilir mi?

0|0
5|10

En İyi Erkek Görüşü

• İnanıyor musunuz değil de biliyor musunuz demeliydin aslında penticiğim.

Olayın adı Subliminal Mesaj.

Doğru yönde de kullanabilirsin. Mesela benim zihnim çok dağınık olabiliyor ve konsantrasyon sağlamak için Subliminal mesaj programı var onu kullanıyorum, faydalı oluyor.

Fakat gel gör ki bu mesajları hemen her yerde özellikle reklamlarda ve bizim canım Türk dizilerinde kullanıyorlar.

Bilgilendirme için şöyle bir link atayım:

link

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Saçma saçma soru sormuşsun ha... Reklamcılığın zaten amacı insanlara normalde almayacakları şeyleri aldırmaktan başka nedir ki? Bunuda bilinç altımıza mesaj göndererek yaparlar...

Yok algida dondurma alırsan çok şukela bir kız arkadaşın olur dan tut da

"şu kadarcık bişey" denilerek alınan pırlanta yüzükle her türlü kadın kaprisinin ve huysuzluğunun giderilebileceğine dair mesajlar hep bilinç altına itilen şeylerdir. Reklamlarda genellikle sevgililik temasının ve çocukların kullanlması bu yüzdendir...

Biri sevgilisini "reklamdaki gibi" mutlu etmenin yolunu o ürünleri almakda, diğeride çocuğun mutlu olmasını reklamdaki oyuncağı almakta arar. O yüzden de sevgililer mutsuz, çocuklar ailelerine düşman/sevgisiz büyür...

Bunları yayımlanırken anlayabilecek/fark edebilecek eğitimli beyinlerde azdır malesef.

2|0
    1|1
    • Yalnız benim anladığım kadarıyla reklamcılıkta kullanılan bilinçaltı reklamı, tekniği sorulmuş.Sen reklamcılığın amacını yazmışsın,farklı şeylerden bahsetmişsin.Ben mi yanlış anladım acaba?

• Normal Erdem ben bunları söylerken ses tonunu ve yüzünü görmüyorum .

Senın beden dilini görmüyorum ,yazı dilindede tabıkı sert değerlendırıyorum

• O zaman "Erdem, candır" diye düşün benim yorumlarımı okurken :)

• Reklamın amacı zaten insanlarda o ürünün lehinde davranış ve fikir değişikliği yapmaktır. Eğer bu telkini yollayabiliyorsa, reklam ürün için son derece uygun demektir.

Bilinçaltı demekle kasdettiğin şey, filmlerde veya bildiğimiz tv reklamları haricindeki görsellerde verilen minik mesajlar ise, diyebilirim ki aslında en etkili reklam bunlardır. Yapılan bir denemede bir filmin içerisinde, saniyede gösterilen 125 kare resim arasına insanın farketmeyeceği saniyede birkaç kare olacak şekilde cola resmi konduğunda, film arasında pek çok kişinin cola satın aldığı görülmüş.

0|0
    0|0
  • Evet,direk subliminal advertising diyorlar(eski bir ingilizce kullanma muhabbeti üzerine yazdım)

Bilinçaltı reklamında genellikle cinsel içerikli çağrışımlar bulunuyor.İnsanın algılama sistemi çok ilginç bir durum.

link

Yukarıdaki linkte bir örneği görülebilir.

Gördüğümüzü sandığımız şeylerin ne kadarını bilinçsel düzeyde algılıyoruz,ne kadarını ise bilinçaltımız algılıyor ve kararlarımız üstünde etkili?

Bunlar düşündürücü şeyler ve bu mesajlar acaba sadece reklamlarla mı sınırlı?Belki de hayatımızı tamamen bu mesajların etkisinde yaşıyoruz.

1|0
    0|0
  • ... Tv ekranın da belirli bir bölgenin insan beynine hükmettiğini,o karelerin kullanılmasının yasak olduğunu duymuştum.

1|0
    0|0
    • Bende bundan bahsedıyorum işte ,kim denetlıyormuş bunu peki?

• ... Bu konu da bir kaç yazı okumuştum.Fakat onlar susturuluyor ki,bu konular çok gündeme gelmiyor.

• varmış öyle şeyler ama her zaman önemli olan bilinçtir hayata koyun gibi bakmıyorsan reklamlar kimseye zarar vermez

0|0
    0|0
  • Amaçları zaten hep bilinçaltımıza hükmetmek. Normal ürün tanıtımlarının ötesine geçti artık çoğu reklamlar. Reklamlarda kişiyi o ürünle özdeşleştirme çabası var.

0|0
    1|0
  • Evet. Çok izlediğiniz, oynadığınız ve sevdiğiniz birşey bilinç altına yerleşiyor. Mesela bende de bi takıntı oldu işim gereği ayakkabı model ve tabanları dikkatimi ceker. Yolda takılırım birine bunun tabanı nasıl derim :D ne saçma demi D:

0|0
    0|0
  • Tabi birçok reklam bizi etkilemekte

0|0
    0|0
  • tabi ki telkin yolluyo bu bilinen bişey...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• evet bunu kanıtlamak için iki reklamcı üzerin de yapılan bir deney izlemiştim çok ilginçti link bulursam atarım

0|1
    0|0
    • İki reklamcıdan bir afiş tasarlamalarını istiyorlar ve adamları ofise arabayla götürürken hissettirmeden bazı yazıları, nesneleri gösteriyorlar ve tasarladıkları afişin, program yapımcılarının afişi ile neredeyse aynı olduğu gösteriliyordu. Ya da bunun gibi bir şeydi :)

• evet aynı öyleydi :)

• linki istıyorum varsa merak ettım

• 25. kare tekniğinden bahsediyorsun sanırım.Bilinçaltını etkilediğine inanıyorum ama beyin devrede ise ortaya çıkabileceklerini düşünmüyorum.

0|0
    0|0
  • Subliminal mesajlar her yerde, özellikle de çizgi filmler çok tehlikeli, çocukların beyinleri yıkanıyor, bu çok korkunç gerçekten, insanoğlu hipnoz ediliyo, robotlaşıyo git gide.:S

Bununla ilgili bende soru soracaktım sen önce davranmışsın. :]

1|0
    0|0
  • browni intense (demet evgar) mesela.

1|0
    0|0
  • her an herşey olabilir

evet inanıyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor...