Arkadaşlar tarih bilgim herkesin bildiği kadarı ama ben herşeyi çok iyi öğrenmek istiyorum en baştan şimdiye kadar?

şimdiki siyasete falan mesela kendi görüşlerimi edindiğim bilgilerle oluşturmak istiyorum kitap olarak belgesel olarak neler öneriyosunuz lütfen kendimi geliştirmem lazım yardım edin

0|0
2|5

En İyi Erkek Görüşü

• Belgesel olarak,
    Son 25 yıldır bu ülkede neler oluyor neden Ergenekon Balyoz gibi davalar yüzünden komutanlar tutuklandı bu işin arkasında kimler var öğrenmek istersen,
    Türk Amerikan savaşı belgeseli.

Avrupa'nın Türkiye üzerindeki planlarını anlamak içinse
    Banu Avar'ın Böyle ve Yut gibi kitaplarını ve belgesellerini izleyebilirsiniz.

Atatürk devriminden vaz geçilen Abd güdümüne geçilmeye başlandığı süreyi incelemek isterseniz,
    Çetin Yetkin, Karşı Devrim,

Atatürk Devriminin araştırmasını isterseniz,
    M. Esat Bozkurt - Atatürk ihtilali

Türkiyedeki tarikatları ve bunların siyasi etkisini anlamak için,
    Ergün Poyraz, Erol Mütercimler, Saygı Öztürk gibi yazarların kitaplarına,

Avrupa ve Tarikatların iş birliğini anlamak için,
    Erol Manisalı - Faşizmin Ayak Sesleri

Ülkelerin ajan faliyetlerini ve Türk istihbaratının bu konuda etkisizliğini anlamak için,
    Tuncay Özkan - Mitin Gizli Tarihi,

Avrupada faaliyet gösteren çok uluslu şirketlerin devlet adamlarının, Vakıf ve Derneklerin ve ajanların Türkiye üzerindeki faaliyetlerini anlamak için,
    Mustafa Yıldırım - Sivil Örümceğin Ağında,
    M. Emin Değer - Oltadaki Balık Türkiye

Amerikan güdümlü Türkiye Darbelerini anlamak için,
    Cengiz Özakıncı - İblisin Kıblesi - United States Of İrtica ve Yeni Osmanlı Tuzağı
    adlı kitaplara bakabilirsiniz.

Farklı konularda da kitap ararsanız sorabilirsiniz.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• bir delilik yap ve gunumuzden geriye doğru git :) sacmaydi peki tamam ilk olarak büyük dünya tarihi belgeseliyle başla ve gör tarih nasıl tekerrürlerden olsuyor bunu anla olaylar aynı kişiler farklı bunu analiz et daha sonrasında ilk medeniyetlerden baslaya bilirsin tavsiyem şu belgeslini izlediğin dönemin kitabını al çünkü gorsel hafıza %80 ini unutur okuduğunu unutmazsin dediğim gibi ilk medeniyetlerden basla zaten gerisi gelir ;)

0|0
    0|0
    • teşekkür ederimmm çok sağol :)

• Hıhı :-)

• Neyse katkim varsa ne mutlu bana, sana iyi araştırmalar hadi eyvallah.

• Tarih okumak istiyorsan her ülkeyi anlatan bir yabanci yazarin kitabini oku en tarafsiz sekilde ögrenirsin

0|0
    0|0
    • mesela önereceğin var mı

• önerecegim yazar aklima gelmiyor acikcasi bu siralar..
      Ancak Tarih hangi tarih dilimini ögrenmek istiyon yakin tarihmi ortacagmi?

• yakın

• Aytunç altındalı araştır Kitaplarını oku ve Katıldığı televizyon programlarını izle gerçekten bişeyler öğrendiğini hissedeceksin

0|0
    0|0
  • Çok yanlış yerdesin. Bunu profesörlere soracan üniversite okuyorsan

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Servel Tanilli ya da Emre Kongar'ın serileriyle başla

0|0
    0|0
    • teşekkür ederim başlıcam :)

• hiç yapmadım doğruyu söylemek gerekirse

• Siyaset tarihi ile yeni Başlayan bir arkadaşımıza fazla ağır ve yanlı bir önermiş olmadın mı? Yanlış anlama severek okurum kendisini ama öncelikle daha tarafsız ve kolay bir dil için bahsettiklerim nikin Doğrultusunda daha Işık getirici olacaktır Kanımca

Yükleniyor...